Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a teendő? Unokates...

Ilyenkor mi a teendő? Unokatesóm vs párom.

Figyelt kérdés
Unokatesóm lány, ahogy én is. 6 évvel idósebb lassan 30, szóval nem gyerekek vagyunk. Jóba vagyunk, mindent meg tudunk beszélni. Sokszor találkozunk, telefonon beszélünk, teljesen mintha a nővérem lenne. Pánikbeteg volt, mint ahogy én is, szóval teljesen megért min megyek át. Együtt kerestünk orvost, ő kisért el. Párom viszont fúj rá, mert beképzeltnek tartja (jó megvan a maga stílusa, de szerintem mindenkinek) unokatesóm szintén nem viseli el a párom jelenlétét. Viszont a párom azt mondja nem tud segíteni abban, hogy pánikbeteg vagyok, mert ő nem érzi át. Állandó vita és feszkó van, ha meglátja, hogy unokatesóm írt, hív, vagy ha mondom neki, hogy holnap átugrom hozzá. Pedig szerintem unokatesóm mindig mellettem volt, soha nem csinált rosszat. Hogyan szüntethetném meg ezt a vitát? Egyik se hajlandó a másikat látni. Évek óta ez megy. 3 év alatt csak romlott a viszonyuk. Szerintetek mit tegyek? Mind a kettő határozott jellem, én pedig nem annyira vagyok az jelenleg sajnos.
2015. okt. 28. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Zárd be őket egy szobába és addig ne engedd ki őket még meg nem barátkoznak. Viccet félretéve, van olyan dolguk amit mind a ketten szivesen csinálnak. Próbalj egy ilyen programot szervezni hármasban.
2015. okt. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
HA a párod nemcsak az unokatestvéred ellen van, hanem téged sem ért meg, akkor én a helyedben nem kockáztatnék miatta egy barátságot.
2015. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan mi a baja az unokatesóddal? Az jusson eszedbe, még ha nem is érzed így, könnyen lehet, hogy pont ő hátráltat ebből a betegségből való kijöveteledben, hiszen akad valaki, aki megért ebben, jajj de jó, lehet dagonyázni ebben az állapotban, társközösséget vállaltok egymásban vagy egymásért. Értem, hogy nem direkt csinálod, de fontosak a tudatalatti szálak és hát nem kizárt, hogy van egy ilyen hatása is ennek. Persze nagyon jó a megértés is, de nem vagy te langyosvízben? Hol tart ez a dolog, a gyógyulásod?

Meglehet, hogy rossz irányba visz a csaj téged, ténylegesen, ahogy az is, hogy csak a párod érzi így, egyik sem jó. Biztosan vannak kézzelfogható rádhatásai. Alapjában véve az is tud egy nehéz felállás lenni, hogy szeretünk valakit, aki viszont olyannal is összejár, akit nagyon nem. Barátságokban is, hát még így.


Rengeteg ilyet látok, hogy a pasi nem érti meg a nőt ebben. Megoszlanak a vélemények arról, hogy mi egy egészséges, párkapcsolathoz már elégséges empátiamennyiség. Személy szerint baromi kevésnek érzem az átlagszintet és bizony ez ilyenkor ki is bukik. Bennem meg a kérdőjel, hogy akkor tulajdonképpen miről is szólnak az ilyen kapcsolatok? Mi köti össze a feleket? Vegyük ezt egy költői kérdésnek most.

2015. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A párod egy bunkó, hogyha ehhez így áll hozzá, hogy "ő nem érzi át", akkor vegyen egy erről szóló könyvet és erőltesse meg magát empátia téren, mert nem könnyű dolog a pánikbetegség. Unokatesódat pedig ne hanyagold, mert a rokonod, az önző pasidnak kellene egy kicsit jobban viszonyulnia hozzá, gondolom nem nagyon törekedett a jó kapcsolatra. És mi az, hogy feszkó van ha beszéltek telefonon? Abba is beleszól, hogy beszélgetsz a saját rokonoddal? Na az ilyen pasit rúgnám is ki, mint macskát sz.arni. Egyáltalán minek tartod?
2015. okt. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt még nem tartom gondnak, hogy nem szeretik egymást. Miért kéne találkozniuk? Illetve ha miattad megesik, két nem teljesen abnormális ember csak el tudja viselni a másikat egy ideig! Nem kell egymásra mosolyogni és beszélgetni, ha nem szeretik egymást, nem gond.


Azt is természetesnek tartom, hogy valaki bizonyos dolgokat nem tud megérteni. Nekem igazán remek párom van, de ahol a személyiségünk nagyon eltér, ott azért vannak zökkenők, mert bár mindketten empatikusak vagyunk s fontosak is a másiknak, egyszerűen nem tudjuk azokat a pontokat máshogyan látni. Ebből nekünk nincs bajunk, a fontos dolgok rendben vannak.


Viszont hogy a párodnak problémája van azzal, hogy TE kapcsolatot tartasz egy rokonoddal, akit kedvelsz és segít neked... Ez azért nagy gond. Ő akarja megmondani, hogy kivel beszélj és találkozz??? Nem vagy a rabszolgája, remélhetőleg...

Szíved joga az unokatesóddal találkozni s nekem szakítóok lenne, ha valaki a jogaimat akarná megnyirbálni egfy kapcsolatban (extrém nagy szabadságvágyam van és a saját fejem után szeretek menni :) a legtöbb ember azért ennél kompromisszumkészebb, de amit a párod akar, az egyértelműen túlzás, azt nem szabad).

2015. okt. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!