Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyöngyike név adható-e kislány...

Gyöngyike név adható-e kislánynak? (Például Nemes családnév esetén lehet-e Nemes Gyöngyike a hivatalos neve? )

Figyelt kérdés

Ahogy például az úszónő neve Hosszú Katinka, vagy az énekesnő neve volt Mary Zsuzsi. Vagy ez csak olyan "művésznevük", a személyi igazolványban Katalin, Zsuzsanna szerepel(t)?

Esetleg lehet valahol kérvényezni a Gyöngyike nevet?



2015. dec. 1. 12:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%

Az becézve Gyöngyikeke?


Egyébként sosem fogom ezt megérteni, ha anyakönyvezve Gyöngyi van, te nagy valószínűséggel úgyis Gyöngyikének fogod hívni, akkor miért nem lehet a normálisabb nevet anyakönyvezni?

2016. máj. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 JennyR ***** válasza:
63%
Baromira kedvesek itt a válaszadók. A Gyöngyike név nem a Gyöngyi becézett változata. Önálló név, és sokkal régebbi, mint a Gyöngyi. Én büszkén viselem 53 évesen! És kössz, hogy ennyien cikinek találják a gyönyörű nevemet!!!! :P
2017. febr. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 JennyR ***** válasza:
63%
Amúgy a Hajnalka, Hajnalkaka? vagy az Erika Erikaka?
2017. febr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A Gyöngyike név anyakönyvezhetősége körül mintha régen lett volna egy ügy, és anyakönyvezhetővé nyilvánították.
2017. szept. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Katinka neve hivatalosan ez, nem Katalin.

Mary Zsuzsi születésekor még tuti, h nem lehetett így adna, az művésznév a Zsuzsannából.

Mellesleg én sem értem ezt az eleve becenevet adást.

2017. szept. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!