Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt visszamondani,...

Hogy lehet ezt visszamondani, hogy mégse ők a keresztszülők?

Figyelt kérdés

Lányom 9 éves, meg akar keresztelkedni, ő választott keresztszülőket. Párom tesóját és a feleségét. Ő kérte fel őket.

Viszont beköszöntött a semmit se akarok, semmi se jó, hiszti, tombolás korszaka. És a suliban az ő lányuknak ( 10 éves) mondta sírva, hogy mégsem őket akarja. A kislány elmondta a szüleinek. A sógornőm azt mondta, ha mégsem őket szeretné, megérti. A kislányomnak is ők lesznek a keresztszülei, ő 4 éves.

Igazából az indoka az, hogy nem köszöntötték fel a szülinapján. Valamint, hogy összeveszett a párommal, és a lányom apja is telebeszélte a fejét, hogy azok csóró cigányok ( csak a sógornőm roma ), ne számítson tőlük semmire.

Nem tudom, mit tegyek, hisz ő szerette volna őket, ő kérte fel, most meg pár nappal a keresztelő előtt mégsem akarja őket, de mást sem, de a keresztelőt akarja. De az ugye keresztszülők nélkül nem lehet.

A családban nem szokás a többi gyereket megajándékozni, mi sem szoktunk venni senkinek semmit, tehát nem ez a valódi ok.

Ti mit tennétek? Lemondjuk az egészet, ne legyen keresztelő? Vagy ragaszkodjunk hozzá, hogy ő döntött így? Vagy mi legyen?


2015. dec. 2. 21:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hiszti, majd elmúlik. Ha először őket választotta, jók lesznek ők, ha letelt az 5 perc, megint jók lesznek.
2015. dec. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Mindig az elso valasztas a jo
2015. dec. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

A hisztis kislányodat odaállítod a sógornőd elé és szépen mondja el, szemtől-szemben a döntését.

Hallod, egy 9 éves gyerek huzigál két családot az orránál fogva?

Én a helyedben lemondanám a keresztelőt. Lehet, a kicsi lányod pár hét múlva a háta közepére sem kíván egy keresztelőt.

2015. dec. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Szeretne tavasszal elsőáldozó lenni, ehhez kell a keresztelő. Igen, mondjuk ez egy jó megoldás lehet, ha odaállítom őt eléjük.
2015. dec. 2. 21:46
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Azt tudja a kislány, hogy az elsőáldozáshoz nem elég, ha megvan keresztelve, hittanra és misékre is kell járni? Szerintem az egészből annyit lát, hogy majd szép fehér ruhában végigvonul a városon, és mindenki őt ünnepli. Azért a vallás nem ennyiről szól. Szerintem ülj végig vele valamelyik vasárnap délelőtt egy misét, és utána kérdezd meg, egészen biztosan ott akar-e majd tölteni ezentúl minden vasárnap délelőttöt, és nem otthon, esetleg még az ágyában játszani. Lefogadom, hogy többet fel sem merülne benne az egész.
2015. dec. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Minden vasàrnap misére jár, minden hérfőn lelkigyakorlat van, minden reggel, délben, délután imádság van a suliban. Katolikus iskolába jár. Heti 4 hittannal. Hidd el, tudja mi ez. És nem én erőltettem. Ez a környék legerősebb sulija, és imádja, jól teljesít, ösztöndíjas.
2015. dec. 2. 21:59
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ideje lenne szülőként viselkedni! :)

Mármint ha Ő nem tudja eldönteni, akkor majd Ti eldöntitek és jó.

Bár nem tudom milyen hittanra jár, ha a keresztszülő csak annyira kell, hogy vegyen cuccokat neki. :)

2015. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%
Egyébként bárki lehet keresztszülő, nem jár semmiféle kötelezettséggel, nincs semmi jelentősége. Ha mindenáron keresztelkedni akar a kislány, és nem akaródzik neki a sógorék keresztlánya lenni, szervezd be valamelyik barátnődet. Az én keresztanyám is annak idején anyukám aktuális legjobb barátnője volt. Nagyjából kétszer láttam életemben. Ez csak tradíció, semmi tényleges törvényi kötelezettséggel nem jár.
2015. dec. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Na igen...itt is bibi van, mert a legjobb barátnőm a sógornőm, más igazán nincs is. Így ismertem meg a páromat. De a legjobb lesz, ha a sógornőmékkel és a lányommal leülünk beszélni.

Nem az ajándék a lényeg, hanem, hogy nem kapott egy puszit. Az anyagiak nem érdeklik a lányomat.

2015. dec. 2. 22:13
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt az alkalom, hogy gyakorolja a keresztényi megbocsátást. :)
2015. dec. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!