Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyósom lehetetlenné tette...

Az anyósom lehetetlenné tette a házasságomat. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Közel lakunk hozzájuk, ezért minket is a nagy család részeként kezel, lényegében azt várja, hogy mi a férjemmel ne külön család legyünk, hanem a meglevőbe illeszkedjek be én is. Másrészt napi szinten az életünk része akar lenni, elvárja, hogy ha elhagyjuk a lakást, szóljunk neki, hogy hova megyünk, stb.

Nem szeretném a férjemet kikészíteni, sajnálom őt nagyon, de nem bírom ezt, men bírok itt élni.


2010. márc. 22. 09:17
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
72%
Meg tudlak érteni... Nálunk ennyire nem súlyos, de vannak súrlódások. Mást sajnos nem tudok ajánlani, csak annyit, hogy 3-an (te, mama,férjed)üljetek le és mondjátok el neki a frankó, úgy hogy előtte ti megbeszélitek és EGYÜTT kitartotok a megbeszéltek mellett.
2010. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
84%

Távolabb költözni...

Keress munkalehetőséget a férjednek meg magadnak is,vagy 200 km-re távolabb,aztán add elő,hogy milyen jó lesz,ha sokat kerestek és anyukáékat majd öregkorukban tudjátok támogatni...

2010. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
93%
Én a sok tuty-muty férjet tenném először rendbe. Az én anyósom se egy királylány, de megegyeztünk a férjemmel: bármi van, ő engem véd, én meg őt. Néha elcsúszik a dolog,(nehéz, az biztos anyunak ellentmondani) de akkor mindig visszaírányítgatom.Ettől függetlenül, ez csak éles helyzetekben értetendő. Amikor anyósnak van igaza, nekem is pártatlannak vagy lojálisnak kell maradnom. 1bként még a bibliában is benne van, hogy "a férfi elhagyja családját és ketten egy testé lesznek". Ha megvan a férj, jöhet az anyós. Jó alaposan elbeszélgetnék vele a magánélet fogalmáról.
2010. márc. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
87%

Én nem értem, hogy ezzel miért kell foglalkozni???

Szépen nem szólnék semmit hozzá, aztán jólvan. Nem mennék, aztán jól van. Mit fog csinálni? Odamegy hozzátok? Hát neked pont indulnod kell valahová (bárhová...), a fiával beszélgessen csak nyugodtan. Már jó idő van, menj, egyél egy fagyit ilyenkor mindig.

Aztán a fia majd eldönti, hogy ez jó-e neki, vagy rászól az öreglányra.

Én ugyan sose mondanék neki SEMMIT az életemről, a fia azt csinál, amit akar, felőlem naponta át is mehet, engem nem érdekel. Én sose lennék otthon, ha átjön, vagyis rögtön elmennék. Jaj, elfelejtettem, el kell rohannom, elnézést! És már ott se vagyok. Hazamegyek és kérdezi a párom, szépen mondanám, hogy nagyon hirtelen fagyizni támadt kedvem. Ennyi. Értené ő nagyon jól, ne aggódj...

Ha el KELL menni hozzájuk (pl. szülinap, családi esemény), akkor is csak semleges témákról beszélnék, pl. időjárás, a többiről egyszerűen nem lennék hajlandó. Ha kérdez, csak visszabámulnék, mint borjú...

Ezt miért nem lehet megcsinálni???

Nem értem az embereket, hogyan lehet, hogy egy IDEGEN tönkreteszi az életedet??? Csak akkor tudja, ha hagyod.

Neked nem dolgod beszólni neki, majd a fia megteszi, ha nem tetszik neki anyós viselkedése, de elviselni se vagy köteles. Minimalizáld a látogatásokat, és menj el otthonról, ha jön. Hagyd ott vele a fiát. Ennyi.

2010. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Elbeszélgettünk vele, de nem enged a 48-ból. Ezt ő így gondolja és kész, ennek így kell lennie. Azt mondta, ezt ő nem is kéri, hogy így legyen, hanem ennek így KELL lennie és kész. Illeszkedjek be a családba.

Másrészt meg folyton azzal jön, hogy ezt az ő fia is így akarja, csak fél megmondani, meg én irányítom.

Kérdeztem a férjemet, h így akarja-e, mert akkor nincs értelme együtt lenni, de azt mondja, szeretne ő is önállóságot. Valahogy az anyjának ezeket fél megmondani, vagy ha meg is mondja, akkor addig szekírozza az anyja, meg zsarolja a "nem szeretsz minket" dumával, amíg nem mond kedvére valót.

2010. márc. 22. 09:34
 6/45 anonim ***** válasza:
90%
Finoman építsd le az anyósodat. Mondd el neki, hogy ti már egy külön, önálló család vagytok és szeretnétek a saját életeteket élni. Tedd hozzá, hogy amennyiben sükséged lesz tanácsokra, vagy az ő tapasztalataira, elsőként hozzá fogsz fordulni. Talán belátja és békén hagy benneteket.
2010. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
09:30 Elgondolkodtató, amit írsz, van benne valami. Amíg nem jutok végleges döntésre, mindenképp megpróbálom ezt a megoldást.
2010. márc. 22. 09:36
 8/45 A kérdező kommentje:
09:36 Ááá.. ezt már rengetegszer megpróbáltam. És őszerinte mi külön család vagyunk így is, mert külön lakunk és pl. tudunk szexelni nyugodtan (már amikor nem szól közben a telefon fél percenként, ha épp nem vesszük fel). Szerinte ettől külön család a család.
2010. márc. 22. 09:38
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, ha gyáva a férj, beszélgessen nyugodtan anyukával.

Neked ugyan anyuka nem dirigál, engedd el a füled mellett, ne is találkozz vele. Kit érdekel, mit gondol??? Felnőtt ember vagy, viselkedj is ahhoz méltón, kérlek! Peregjen le rólad anyós szándéka, véleménye.

A férjed ne piszkáljad, ha látja, hogy téged nem érdekel anyós, akkor se mész és nem maradsz otthon, ha anyósnak ez nem tetszik, akkor ő is könnyebben mond majd nemet neki, hiszen látja, hogy téged se szúrt le anyós a nagykéssel, semmi bajod nem lett, hogy nem anyós kedvére teszel.

Most olvasd vissza magad és képzeld, hogy a szomszéd kéri, követeli, hogy illeszkedj a családjába. Az érdekelne? Kiröhögnéd. Hát tégy így anyóssal is. Határozottan. Zsarnokoskodáshoz szokott az anyós, de nem baj, ne foglalkozz vele. Csak azzal lehet, aki hagyja. A párod ebbe nőtt bele, furcsa még neki, hogy lehet anyukának "NEM"-et is mondani, de majd belejön ő is, ne aggódj.

2010. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Ó beszéljél te vele. Drága anyuka! Gondoljon bele, ha én ezt kérném magától, amit őn tőlünk, betartaná, teljesítené. Ezzel a magatartásával nem hogy összekovácsolná a családot, inkább menekülőre fogjuk a dolgot. Felnőtt emberek vagyunk had éljük a mi saját életünket. Ja és nem úgy lesz ahogy ön akarja és punk-tum! Ha meg duzzog had duzzogjon!Ezt úgy hívják hogy hárpia!!!!
2010. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!