Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek se való már...

Szerintetek se való már felnőtt embernek fogszabályzó?

Figyelt kérdés
24 éves leszek, dolgozom lassan 4 hónapja. Jónak mondható bérem van és még fog is emelkedni, viszont még itthon lakom a szüleimmel, akiknek nagyon hálás vagyok, mert folyton támogatták a tanulmányaimat és engem is minden téren. Mióta dolgozom sem akarnak lehúzni, spórolok ezerrel. A felső fogsorom nem túl szép vagyis szerintem előreáll, de ezt fogorvos is anno megerősitette. Mindenki szerint nem vészes meg nem is csúnyit, sőt, illik nekem, de engem zavar a mosolygásnál, szóval mindenképpen eldöntöttem, hogy fogszabályzót szeretnék első körben, utána majd jöhet a többi terv. Több, mint 300 ezret sikerült összespórolnom eddig. Kb. olyan 200 ezres költségre számitok mindennel együtt....Mindenki hülyének néz, hogy ennyit költök a fogaimra meg szerintük felnőtt korban már nem is egészséges ez és nem is segit. Barátom sem támogatott eleinte, most már rámhagyja. Szüleimnek sem tetszik a dolog, de ők nem szólnak bele, annyit mondtak, hogy ők nem adnának ki ennyit érte, de én pénzem. De nem értem most miért nem lehet azt mondani, hogy dejó, végre lesz pénzed egy régi vágyálmodra, gratulálok hozzá...Én vagyok a hülye?
2015. dec. 5. 16:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagy hülye. Ha téged zavar a fogsorod, akkor csináld. De tudnod kell, hogy a te korodban ez sokkal hosszadalmasabb, mint gyerekkorban
2015. dec. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt majd fogorvos megmondja, lehet-e felnőtt korban.Szerintem igen.Viszont jól nézz körül, mert lehet hogy olcsóbban is megtudják csinálni, ugyan olyan jól.Egy szép fogsor nem pénzkidobás, hiszen egész életedben kell hogy szolgáljanak a fogaid és mivel látszik is, nem teljesen mindegy, hogy néz ki.
2015. dec. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy hülye. Ha neked lelkileg megnyugtató, csináltasd meg. Fogorvossal nézesd meg, ő segít eldönteni. A költségét nem tudom mennyi lesz. Unokáimnak egyelőre éjszakai van,(ez kivehető nappalra) mert a felső fogsor előrébb van, azt kell korrigálni. TB-re megy, mivel 18 év alattiak, így csak 20 %-ot kellett téríteni a 100 e-ből.Utána lépnek tovább az állandóra, annak nem ismerjük a költségét.
2015. dec. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Felonőtt korban is lehet. Nyugodtan csináltasd meg, ha neked ez fonots!
2015. dec. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hülye!Szerintem egy szép fogsor csodás!Ebben a korban is lehet szép eredményeket elérni, sőt sokan a negyvenes éveikben rakatnak fogszabályzót.De arra számíts,hogy nem csak a készülék árát kell fizetned,hanem az állítás költségeit havi szinten, akár éveken át.Majd ha lekerül a fix fogszabályzód,szükséged lesz retenciós készülékre is,amit szintén neked kell fizetned,és becsülettel hordanod,mert akár a sok év munkája oda veszhet.Visszállnak a fogaid pikk-pakk.
2015. dec. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Csináld nyugodtan, ha a fogorvos azt mondja, hogy mehet. Én is tervezem, pedig négy évvel idősebb vagyok nálad. Szebb, könnyebb a fogmosás is, maximum pár év kényelmetlenséget simán megér az, hogy utána évtizedekig jól fog kinézni és kevésbé romlik.
2015. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerösöm 45 évesen csináltatta meg, mert annyira zavarta, de korábban nem volt rá elég pénze.


Eleinte furcsállották az ismeresök, aztán megszokták és mára szép, szabályos fogsora van.


Ha téged zavar, a fogorvos szerint meg lehet csinálni, van rá pénzed, akkor csináltasd meg.

2015. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Engem alul zavar, nem esztétikai szempontból, hanem mert az egyik úgy hajlik rá a másikra, hogy gyorsan lerakódik a fogkő.


A fogorvosom 30 éves nő, és fogszabályzója van. Szerintem irigyek. Az emberek többsége mindig irigy arra, aki jobban akar kinézni.

2015. dec. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Én 23 évesen rakattam fel rögzítettet.Életem egyik legjobb döntése volt ,előtte sose mertem mosolyogni, képen meg minden helyzetbe csak diszkréten mosolyogtam, hogy ne látszódjanak a fogaim. Nemrég vették le és el nem tudom mondani mennyire jó érzés,hogy végre gyönyörű a mosolyom.

Szóval hajrá, nem fogod megbánni. :)

2015. dec. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne való? Még menőbb is, ha az ember a saját pénzéből fizet valamit, mint ha a szüleit veri költségbe... Egy barátnőmnek 34 évesen lett, mert muszáj volt neki (orvos azt mondta, máskülönben tönkremegy a foga). Én is gondolkodtam rajta egy időben, pedig idősebb vagyok, mint ő.
2015. dec. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!