Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik szegény családban nőttek...

Akik szegény családban nőttek fel, boldogabbak?

Figyelt kérdés

Mi is szegények voltunk, de arra tanítottak, hogy ez jó, mert könnyebben megtanulunk boldogulni, és nem materiálisan leszünk orientálva. Illetve jobban fogunk örülni minden apróságnak, mert a pénz nem a cél, az csak az eszköz.

Pl becsüljük meg, ha csak ünnepekkor kapunk édességet, jobban fog ízleni, mintha minden nap ennénk. Ugyanígy a ruhával, meg mindennel.

Mondjuk én anyukám és a nagymamám felől jó nevelésben részesültem. Még gyerekként mondták sokszor, hogy gyönyörű vagyok, éljek vele, de ne támaszkodjak rá, meg hasonlók. Ugyanígy a pénzzel is.

Most sem élek jól, de szeretek spórolni, és tényleg örömmel tölt el, ha valamiért megdolgozok, és megvehetem.


2015. dec. 10. 16:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg ha valaki csokit kapott születésnapra, akkor végig kellett kínálni a családot, apu meg mindig eltette, amit kapott, aztán napokkal később, mikor már mind elfogyott, odaadta nekünk, gyerekeknek.
2015. dec. 10. 16:52
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
A kérdésre válaszolva nem, a szüleid példamutatóak voltak.
2015. dec. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi voltunk szegényebbek is, gazdagabbak is, úgyhogy biztosra merem mondani: nem ettől függ.
2015. dec. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Mi sem éltünk nagy lábon.Szerintem nem boldogabbak.Vagyis felfogás, hozzáállás kérdése.Én nem vágyom feltétlen nagy luxusra, de a kicsinyes spórolgatás számomra végtelenül lehangoló és prózai.A csoki például nagyon is jól esik minden nap, ami jó, azt nem lehet megunni.A hiányát ellenben igen.Engem nem tölt el örömmel, hogy mindenért meg kell gürizni, mi abban a jó? a szükség visz rá, nem más.És a spórolás is szükség engem pedig a hideg kiráz ezektől.

Szerintem az egy régebbi szülői "fogás", hogy azt mondják, amit ritkábban kapsz meg, az jobban boldoggá fog tenni.Így akarnak megnyugtatni.Ugy látszik, sikeresen beléd nevelték ezt a kegyes "hazugságot".Ha te ettől jobban érzed magad, a te dolgod.

2015. dec. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nem, sot valoszinuleg boldogtalanabbak.


A jomodu csaladokban ugyanigy nevelik a gyereket, ahogy teged.

2015. dec. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Miért kell minden nap kétszer kiírni, hogy "ugyi milyen csudi jó dolog szegénynek lenni"? Ott a kereső, vissza lehet keresni a hatezer másik ugyan ilyet. Ráadásul mindegyik alatt ugyan az a vita megy le. Hogy "jajj igen, bizony csudi jó dolog szegénynek lenni", aztán jön valaki aki ezt cáfolja, erre nekiesnek, hogy "mocskos lelkiszegény, megsavanyodott gazdagok, fúj-fúj"! Mire jó ez?
2015. dec. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Mondjuk a szülöktől kapnak pénzt.
2015. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, mitől volnának boldogabbak?


Akkor boldog egy ember, ha megvan az életéhez az alapvető anyagi szükséglet. Ha ez nincs, akkor a legnagyobb szeretet sem ér semmit. Olvass a Maslow-i piramis-modellről.


Én nyomorban nőttem fel, a szoci legvégén, és kösz, de még egyszer nem kérek belőle. Tudom, hogy mit jelent a nincs, még Karácsonykor is. Nekem ne akarja bemagyarázni senki, hogy mennyivel boldogabb a szegény, mert szegény, és mennyivel nyomorultabb a gazdag, mert gazdag. Ez csak túlkompenzálás és önáltatás.

2015. dec. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Persze, csakis... :)


Van egy barátnőm, aki szegény családból származik. Két minimálbéres szülő, két gyerek, két pici szoba összesen. Enni nem mindig jutott, mert apuka egy idő után alkoholista lett, és inkább elitta. Napi üvöltözés. Aztán egy idő után elváltak, de enni még akkor sem jutott, mert egy minimálbérből, 0 gyerektartással kb. (apuka addigra munkanélküli lett), hogy etetsz két gyereket meg egy felnőttet, tartasz fent egy lakást...?

Apuka később öngyilkos lett...


Gyönyörű gyermekkor mondhatom! Mindkét gyerek olyan traumákat élt meg, hogy abba belegondolni is rossz. Az édesanyjuk az én édesanyámtól kért kölcsön, amikor attól félt, hogy a tartozások miatt kikapcsolnak valamit a lakásban...


Az egyetlen szerencséjük, hogy mind a barátnőm mind az öccse nagyon okosak, és bejutottak normális egyetemre, és jó eredménnyel el is végezték, és most végre normálisan élnek. De az sem volt leányálom, a srác mérnökit végzett, szerintem sokan tudják mennyit kell tanulni - minden nap dolgozni járt mellette, mert különben nem engedhette volna meg magának, bármilyen okos is.


Na ennyire boldog dolog szegény családban felnőni.


Minden tiszteletem az ilyen gyerekeké, az ilyen szülőktől, akik ilyen fizetésekre gyermeket vállalnak pedig elvenném a gyereket, az 100%.

2015. dec. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Apámnak 1,5 hónapja nincs munkája,és már kezd kifordulni magából.Az egész légkör átalakul.Olyanokká válunk a pénztelenségtől,mint az állatok.


Én megfogadtam,hogy soha nem lesz családom,mert egyedül is marha nehéz az élet...

2015. dec. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!