Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jobb családi...

Hogyan tudnék jobb családi légkört teremteni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Haza kellett költöznöm egy kis időre, de itthon se vagyok felhőtlenül boldog.

A történet lényege, hogy anyum olyan, mint az idő járás. Egyik percben tök jó a hangulat a családban másikban meg hozzá se lehet szólni ha apum megkéri valamire pl masszírozza meg a lábát a válasza "nem tudod megcsinálni magadnak, ne legyél már ilyen szerencsétlen". De ha neki van valami problémája nekünk ugrani kell, ő meg alig tesz valamit értünk. Szeretek főzni, szerencsére tudok is ezért ezt és egyéb háztartással kapcsolatos terhet leveszek a válláról, de meg se köszöni, szerinte "ráértem, időmből ki telik" ezért már örömömet se lelem benne mert semmibe veszi amit csinálok... Hármasban már elmenni vásárolni se tudunk mert ott is vitáznak.

Hogy tudnám nekik érthetően elmagyarázni, hogy már kezd elegem lenni? Az itthon létem már teher számomra.



2015. dec. 10. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te feladatod a szüleid miatti rossz családi légkört felmelegíteni és helyretenni. Te annyit tehetsz, hogy ha nem bírod el őket, akkor igyekszel mihamarabb elhúzni onnan.


Ők nem fognak miattad megváltozni - ezzel ne is áltasd magadat!

2015. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a problémában számottevően nem tudsz segíteni. Ők valószínű már ilyenek maradnak. Költözz el ahogy csak tudsz...én csak ezt látom megoldásnak.
2015. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!