Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kiskorú anya odaköltözhet a...

A kiskorú anya odaköltözhet a nagykorú apához gyerekestül?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömékről van szó, nagyon szeretnék segíteni nekik, legalább egy pontos jogszabállyal, de azt sem tudom, hogy kellene rákeresnem.

A helyzet a következő: adott egy nagykorú, önfenntartó, dolgozó fiú, plusz egy 17 éves lány, aki pár hónapon belül tölti a 18-at. Nem egy városban élnek. A lány terhes lesz, kislányuk születik. Odaköltözhet-e a lány a babával a fiúhoz, ha a fiú el tudja őket tartani, vagy külön engedély kell rá? És ha az utóbbi, érdemes-e abajgatni a hatóságot vele, vagy egyszerűbb kivárni azt a két hónapot, amíg a lány nagykorú lesz?


2015. dec. 12. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha a szülők engedik, odaköltözhet. Ha nem engedik, akkor mivel nem nagykorú, még rendőrrel is hazahozathatják.
2015. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

16 éves elmúlt, a gyámhatóság engedélyezheti, hogy máshová költözzön, ha a szülők nem egyeznek bele. A gyermekek jogairól szóló törvény értelmében viszont a gyermeknek joga van hozzá, hogy mindkét szülőjével együtt éljen.

Elég faramuci helyzet, van hivatalos megoldás, de mire az véget ér (környezettanulmányok, a befogadó meghallgatása, határozathozatal stb.), addigra a lány nagykorú lesz, onnantól kezdve oda megy, ahová akar. Lehet, hogy érdemesebb megvárni azt a két hónapot.

2015. dec. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Fura egy családja van a lánynak, azt megengedték, hogy akár iskolaidőben is egész héten ott legyen a barátjánál, hogy az egész nyarat ott töltse, még annak is örültek, hogy 17 évesen terhes lett (én pl. nem, de eszükbe se jutott elvetetni, én meg csak egy barát vagyok, maximum véleményt mondhattam), de most, hogy már megvan a baba, nem engedik, hogy együtt legyen az újdonsült kis család...

Köszönöm a válaszokat, én is úgy gondoltam, hogy már most tényleg érdemesebb várni.

2015. dec. 12. 15:16
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Milyen jó dolga lesz a picurnak, ha a szülei annyira tökfejek, hogy ennek sem tudnak utána nézni, és haverokkal vadásztatják le a jogszabályokat.
2015. dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem túl eszesek szegények, az biztos, de végtelen jólelkű és szorgalmas mindkettő, a srác a szakmai vizsgája óta folyamatosan dolgozik, a lány is diákmunkázgatott, amíg tudott, és nagyon bízok benne, hogy ők nem lesznek olyanok, mint a mostani hasonló sorsú fiatalok...
2015. dec. 12. 16:42
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

nem mert egyik kiskorunak sem a gyámja a pasi

a baba gyámsága is ilyen esetekben a nagyszülöké mert

az apukák hiába nagykoruak semmilyen szempontból nem tudnak mit kezdeni egy csecsemővel

2015. dec. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, hát ez azért... :D
2015. dec. 15. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!