Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jár láthatási vagy kapcsolatta...

Jár láthatási vagy kapcsolattartási jog nagykorú és kiskorú testvér esetében?

Figyelt kérdés

Páromék 4-en vannak testvérek. 3 felnőttkorú és egy gyermekkorú, 14. év alatti. A kérdésem az lenne, hogy ha a párom és édesapja között nagyon megromlott a viszony, akkor a párom jogosult-e a kishugát látogatni, ha a kislány az édesapa háztartásában él? Az édesapa élettársa jogilag megtilthatja-e, hogy a párom láthassa a saját vérszerinti hugát, ha após az ő tulajdonában lévő lakásban lakik a kislánnyal? Az élettárs 7 éves kora óta neveli kislányt, aki most lesz 12 éves.

Mit tegyünk? Menjünk bíróságra? Vagy elég egy ügyvédhez fordulni?

A válaszokat előre is köszönöm.


2009. szept. 29. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:

A bíróság állapíthat meg láthatási kapcsolattartási jogot.

De ehhez jogerős végzés kell.

Be kell perelni az apát ha nem hajlandó együtt működni.

2009. szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az élettárs csak azt tilthatja meg, hogy a saját lakásában látogassa a párod a kishúgát. Magát a találkozást nem!


Ügyvédhez akkor fordulnék, ha a kényelmesebb (és egyben költségesebb) utat választanám.


A helyzet tisztázására és megnyugtató elrendezésére mindenképpen kérjétek -pontosabban kérje a párod- a bíróságon kiskorú testvérének láthatását. Illetve kérje ennek pontos módját is, hol, mikor, hányszor stb. (Még a családsegítő szolgálatok is biztosítanak erre helyiséget.)

2009. szept. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Azt szeretném még kérdezni, hogy mik lehetnek azok a kizáró körülmények, amik miatt a bíróság nem ítél ilyen jogot?

A láthatás semmiképp sem lenne az élettárs lakásán, mert a párom sajnos nem jön ki vele.

Attól azonban tartok, hogy após is benyújtana hasonló igényt az unokájávál/unokáival kapcsolatban. Bár fél éve nem látta a 2,5 éves kisfiamat, a pocaklakó 34. hetesről pedig még sosem érdeklődött.

Sajnos az élettársnak köszönhetően szétment a család, el lett adva a lakás, ahány testvér annyi fele költözött. A párom 33 éves öccsét mi vettük magunkhoz, mert az utcára akarta tenni a saját édesapja.

Ezeket csak azért írtam, mert esetleg lehet közte olyan körülmény, ami esetleg a párom javára dönti a mérleg nyelvét.

2009. szept. 29. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:
A férjed szempontjából kizáró ok az lenne, ha kifogásolható -és persze bizonyítható!- magatartást róna fel neki a húgát nevelő család (pl. iszik, veri a gyerekeket vagy más ilyen szélsőséges viselkedés). De, gondolom ilyesmiről nálatok szó sincs, tehát nyugodtan indítsátok el a láthatással kapcsolatos eljárást..
2009. szept. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó. Köszi neked is a gyors választ. A párom nem iszik, nem dohányzik, még csak nem is kávézik. Ellenben az "róható" fel neki, hogy külföldön dolgozik elég sokat, tehát a saját gyerekét sem sokat látja, de ha igen, akkor tartalmasan tölti vele az idejét. Arról nem is beszélek, hogy én is nagyon szeretem a kislányt, hisz édesanyjuk halálakor annyi idős volt, mint most a kisfiam. Tehát 2,5 éves korától én voltam a pótanyukája egészen addig, amíg após el nem költözött vele a közös lakásból az élettársához. De tudom, hogy nekem nincs semmi jogom a lánykával kapcsolatban.
2009. szept. 29. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne féljetek semmitől, hiszen éppenséggel nagyon szép a férjedtől, hogy még úgy is arra törekszik, hogy alig van itthon, hogy láthassa a kistestvérét! Mindenképpen ápolja is vele a minél szorosabb és tartalmasabb kapcsolatot, mert nagy szüksége van a kislánynak erre.


Az ellenségességgel meg ne foglalkozzatok. Pörögjön le rólatok, inkább a kislány legyen a főszereplő, amikor felveszitek velük -a találkozás, láthatás megbeszélése révén- a kapcsolatot.

2009. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lehet kapcsolatot ápolni egyenlőre, mert bár a kislánynak van saját mobiltelefonja, a telefonszámot nem adják meg nekünk. A lakásba nem tehetjük be a lábunkat, hozzánk pedig nem jönnek. Egyetlen lehetőség az lenne, ha az iskola előtt megvárnánk és ott tudnánk vele beszélni. De azt meg zaklatásnak venné a kislány mostohája és félő, hogy rendőrséggel jönne elő. Mert sajnos kitelik tőle.... :(

Az édesapjuk sajnos teljesen a nő befolyása alá került, mert egy önálló lépése nem lehet a gyerekei felé. De ez már másik probléma......szóval nem egyszerű az eset.

2009. szept. 29. 20:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezért kell a bíróság által -hivatalosan- elintézni, mert akkor nem az iskola előtt kell meglesni a kislányt. Úgy majd megbeszélhettek egy időpontot (amit majd a bírósági határozat fog szabályozni), amikor elvihetitek magatokhoz, vagy bárhová (cukrászda, mozi, állatkert:)).
2009. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!