Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit adják az unokaöcsém...

Mennyit adják az unokaöcsém esküvőjére?

Figyelt kérdés
A bátyám fiának megyek az esküvőjére a párommal, a bátyám már nem él. Nem igazán jó a kapcsolatunk már hosszú évek óta, nagyon ritkán beszélünk. Egy hónapja szólt, hogy január elején lesz az esküvője, így anyagilag sem vagyunk elengedve. Pénzt szeretne. Mennyit adnátok?

2015. dec. 21. 13:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
Bár mondjuk így tényleg gáz, hogy nem is vagytok (jó) kapcsolatban aztán megtalál, hogy kéne pénz, én nem adnék neki.
2015. dec. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat, elgondolkodom a dolgokon. Mindenkinek ment a zöld kéz.
2015. dec. 21. 14:18
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem az ország másik végén laknak, megteheted hogy elmentek az esküvőre, de az ebédet kihagyjátok. Akkor udvariasak is voltatok, és ajándékot sem kell vinnetek (max egy üdvözlőlapot).
2015. dec. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%

AMikor esküvőnk volt, mi is pénz kértünk. De nem néztük, ki mennyit adott.

(azért pénzt, mert évek óta együtt éltünk, semmire nem volt szükségünk).

Volt boríték, amiben csak 5.000 volt. Nem tudom, ki adta, nem is érdekel.

Azt hívtunk meg, akivel meg akartuk osztani az örömünket, bármennyit is hoz magával.

Mínuszban zártuk a napot, de nem ez volt a lényeg. Örültünk, hogy bármennyi is visszajött, mert a költségeket így is úgyis fizettük volna.


Adjatok csak 10.000-et, ha nektek az még nem gond.

Ha ezen megsértődik, akkor nem is tartanám vele a kapcsolatot. Nehogy már a pénzen múljon.

2015. dec. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem illik penzt adni,ha csak annyit is amennyit az anyagi korulmenyektol fuggoen meg tudtok magatoknak engedni.
2015. dec. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
97%

10-20 ezer között illik adni, de közeli rokonnál néha többet is elvárnak.


Bocs, nem akarok beleszólni, de ha fagyos a hangulat és eleve nemigen van kapcsolat, akkor nem érdemes törni magad, pláne a megélhetésed terhére. Küldj egy igen szép (papír)képeslapot, teli jókívánságokkal és ennyi.

2015. dec. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%
Elvileg - ha nagyon azt nézzük,h mi illik - annyit szoktak adni,h az fedezze azt a költséget, amennyit a pár áldoz a vendégekre. Szóval sztem a 15 ezerrel bőven jók vagytok. Nálunk kb 11 ezer volt egy főre a vacsi, korlátlan italfogyasztással, egy elegáns helyen. Az ebéd ennyi biztos nem lesz.
2015. dec. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi tavasszal mentünk másodunokatesóm esküvőjére, akik apumnak a rokonai, és alapvetően nem sokat találkozunk. Mióta apu nincs, azóta anyum próbált párszor segítséget kérni tőlük (férfimunkára, mint vezetékszerelés, és hasonlók), de vagy nem is jöttek vagy könyörögni kellett.


Mi csak az esküvőre voltunk hivatalosak, a lagzira nem, tehát a mi kajánkra már nem akartak költeni. Elég rosszul állunk anyagilag, anyum mégis 10ezret adott nekik. Én mondtam, hogy ne tegye, mert nem szolgáltak rá, hisz nem is találkozunk, csak néha ha városban összefutunk, vagy ilyesmi. Se szülinapra, se karácsonyra nem köszöntenek fel minket, így nem is tartottam jogosnak, hogy pénzt várnak tőlünk. De anyum szerint illik.

2015. dec. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%

Egy szívből jövő, sokat mondó, kedves ajándék miért nem jó? Én például egy egyedi fotóalbumot kaptam az öcsémtől és a párjától közösen, amiben az esküvőn készült képek szerepeltek idézetekkel. Nagyon szép gesztus volt, minden pénznél értékesebb. Én a nővéremnek pedig egy kis medált készített, benne egy számára sokat mondó emlékkel, igazán örült neki.

( ez a kis lencsés medál, pár száz forint a kézműves boltokban, csodákat lehet alkotni vele! )


Egy kis figyelmesség, ami a párra, vagy pedig a testvérdere utal, sokat jelenthet neki(k)..többet, mint egy 10 ezres!

Én ezt javasolnám.

2015. dec. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Egy szívből jövő, sokat mondó, kedves ajándék miért nem jó? "


mert pl. nem is beszélnek..egy honappal az eskuvo elott bejelentették nekik, hogy osszeházasodnak..meghivtak oket az eskuvore, hogy tejeljenek. irta a kérdezo, pénzt szeretnének a fiatalok...


oszintén..minek mennétek el egyeltalán? fejos tehénnek néz benneteket? egy honappal elotte szol? elotte meg évente beszéltetek..na ne már..még azt is hozzáteszik, hogy pénzt kérnék. menjenek segélyért..

2015. dec. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!