Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólítják egymást a...

Miért szólítják egymást a házaspárok/párok "apának", és "anyának"?

Figyelt kérdés

Nekem ez mindig olyan fura, és nem helyénvalónak tűnik. Mintha már nem látnák egymásban a férfit/nőt, hanem csak az anyát/apát. Nincs ez rossz hatással a kapcsolatokra?

Tudom, semmi közöm hozzá, ki mit mond a párjának, de amikor ezt hallom, háát...

Mi a véleményetek erről?


2016. jan. 4. 20:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

Általában a gyerekes házasok szokták így szólítani egymást, hogy a gyerek is azt használja. Ha nekem lesz gyerekem én se szeretném hogy Roninak szólítson

Ha nincs gyerek hát az tényleg fura de legalább felkészülnek :D

2016. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Az én szüleim házasok 22 éve, 25 éve vannak együtt, van három gyerekük (a legkisebb is 16 éves már). Mióta az eszemet tudom, anyának és apának hívják egymást, valószínűleg akkor ragadt rájuk, amikor én megszülettem, és elkezdtek egymásra utalni a velem való beszélgetésekben. Nem gondolom, hogy ettől ne látnák egymásban a nőt és férfit, fantasztikus a kapcsolatuk a mai napig, szerelmesek egymásba.


De pl. amikor a 25 éves unokatestvéremet hallom a pasijával anyázni-apázni, akiknek még csak gyerekük sincs, na az nekem is abszurd egy kicsit.

2016. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%
Lerágott csont. Egy kis kreativitást hiányolok belőletek.
2016. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
48%

Különösen akkor irritáló ez (és mutatja az emberi butaságot), ha szexről van szó.

"Szexeltünk apával, mikor ránknyitott a gyerek" - és nem gondolja végig, mit beszél.

2016. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
49%

A legtöbb esetben csak buta szokás.

Annyiban van értelme eleinte, hogy amíg a gyerek kicsi, addig ez a "neve" a szülöknek, ha egymás közt - a gyerek elött - keresztnéven szólítanák, akkor a gyerek azt tanulja meg, illetve kis ideig keveri a két megnevezést.


De egyébként nem sok értelme van, és szerintem igen hülyén is hangzik.

2016. jan. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
2. vagyok, hozzátenném, az egyik hozzászólásról jutott eszembe, hogy a szüleim csak családi közegben, előttünk hívják így egymást. Baráti társaságban a keresztnevükön szólítják egymást.
2016. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Igen persze, azt értem hogy a gyerek miatt gyakran mondják, de sokaknál nem csak a gyerek jelenlétében szokás így nevezni egymást hanem alapból. Sok olyan párnál is hallom, ahol nincsen gyerek.

Van egy barátnőm, akinek a férje nevét 2 évig nem tudtam meg, mert folyton csak apázott. Nekem kellett rákérdezni, hogy is hívják a pasast.

Nem tudom miért érzem így , de ha így kéne hívnom a férjemet, az olyan lenne mintha kiherélném. Vagy ha ő hívna anyának, borzasztóan érezném magam.

2016. jan. 4. 20:33
 8/25 anonim ***** válasza:
37%
Ez egymás tudatalatti ledegradálása. Az ilyen párok valszeg a gyerek születése előtt is csak tenyészállatként gondoltak a párjukra, utána meg már csak egy megtűrt kellék az idilli kirakat családhoz.
2016. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%
Válaszolnék, de most szólt apa, hogy anya gyere.
2016. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%

Én ilyenkor rá szoktam kérdezni, hogy apádhoz mentél hozzá, vele élsz vagy a férjeddel?

Én sosem használom a páromra ezt a jelzőt, csak az édesapámat illeti meg.

2016. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!