Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan bentlakásos intézményt...

Olyan bentlakásos intézményt keresünk ahol házaspárok is mehetnek?

Figyelt kérdés

Férjemmel mind ketten szeretnénk menni egy olyan helyre ahol ilyen rehabilitációs vagy szociális valami...bentlakásos ellátás kapnánk.Ami nem csak 1-2 hónapos hanem életünk végéig.

min ketten pszichés betegek vagyunk és rendszeres ellátásban részesülünk ,csak nincs lakhatásunk nincs megoldva.

Külön -külön volna hely ,de nem szeretnénk egymástól elszakadni :(

Ém 49 éves férjem 49 éves



2015. febr. 27. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom elkepzelni
2015. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

beírtam google keresőjébe: szociális otthon házaspároknak van több is nem csak ez a 2, nézzétek végig melyik fele meg :)sok szerencsét!


1: [link]


2: Intézmény neve (székhely): Farkas Edith Szeretetotthon

Címe: 1013 Budapest, Krisztina krt. 61/a

Tel: 4877-450

Fax: 4877-457

E-mail: szereteto@t-online.hu

Weboldal: nincs

Intézmény vezetőjének neve: Dr. Deák Bárdos Gabriella

Az intézmény típusa: ápolást-gondozást nyújtó tartós bentlakásos idősek otthona, egyházi intézmény

Ellátottak köre: idős szerzetesnővérek, egyedülálló nők, férfiak, házaspárok

Férőhelyszám: 100 fő

Személyi térítési díj összege: összjövedelem 80 %-a

Várakozási idő: azonnal illetve ½-1 év

Ellátottjogi képviselő neve: Balla Istvánné

Ellátottjogi képviselő elérhetősége: 06-20/489-9600

Elhelyezés körülményei:

85 emelt szintű (apartman saját bútorzattal, fürdőszobával (zuhanyozó, mosdó, WC)

15 általános szintű (három vagy négyágyas szoba fürdőszobával (zuhanyozó, mosdó, WC)

Emeletenként fürdőkád, teakonyha.

Az intézmény által nyújtott szolgáltatások köre: 2

Végleges otthon, testi-lelki gondozás-ápolás szeretetteljes keresztényi légkörben (saját kápolnával).

Állandó nővéri felügyelet, rendszeres (heti 6 órában) orvosi alapellátás, területi szakellátásra kisérés,

betegszobában ellátás, szükség szerint kórházba küldés.

Gyógyszerek, gyógyászati segédeszközök beszerzésének biztosítása.

Gyógytornáztatás (egyéni, csoportos).

Foglalkoztatás (egyéni, csoportos) .

Mentálhigiénés ellátás (szakdolgozókkal, pszichiáterrel, szerzetes nővérekkel).

Napi háromszori étkeztetés (egy alkalommal melegétel), diéta orvosi utasításra.

Fűtés, világítás, hideg- meleg vízszolgáltatás. Takarítás, mosás.

Az intézménybe való bekerülés feltételei:

Az ORSZI (Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet) által kiadott gondozási szükséglettel

rendelkezzen vagy a gondozási szükséglet feltételeinek feleljen meg. (A területi önkormányzat által

kiadott jövedelem és vagyonnyilatkozatot szerezze be).

Ne szenvedjen pszichiátriai betegségben, tudjon közösségben élni, illetve legalább minimális szinten

tudjon a közösségi élethez alkalmazkodni.

Rendelkezzen egyházi ajánlással.

2015. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es, az szuper, hogy segíteni akarsz, de a kérdező azt írja "min ketten pszichés betegek vagyunk ", amit Te belinkeltél, annak meg az az utolsó előtti mondata, hogy ne szenvedjenek pszichiátriai betegségben :-(
2015. febr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
igen olvastam én is, de szerintem itt az otthonok olyanra gondolnak, aki ön- vagy közveszélyes a kérdésből nem derül ki milyen pszichés betegségben szenvednek, hátha olyan ami nem probléma az otthonokba, de ez csak akkor derül ki ha felhívják őket... hátha... egy kérdést megér, vesztenivalójuk nincs :)
2015. febr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"rendelkezzen egyházi ajánlással" nem tudjuk, vallásos-e a kérdező.
2015. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mindenbe bele kell kötni ?:D írtam, hogy van ott több is, olvasgassák el és kiválasztják, hogy melyik az ami nekik tetszik, meg ahova fel is veszik őket...
2015. márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!