Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Református lehet-e keresztszül...

Református lehet-e keresztszülő katolikus gyermeknél?

Figyelt kérdés
Keresztszülő szeretnék lenni de a kisbaba katolikus lesz én meg református vagyok.Lehetek-e én a keresztszülője?
2016. jan. 7. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetsz. Én református vagyok, keresztapám katolikus.
2016. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

A keresztszülő feladata, hogy biztosítsa a gyermek vallásos nevelését. Ezt szerintem nem lehet úgy megtenni, hogy más felekezethez tartoztok.


De kérdezzétek meg a papot.

2016. jan. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem papon múlik. Unokahúgomnál nem lehetett, így lett egy hivatalos meg egy tiszteletbeli keresztszülője.
2016. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
„A keresztszülő feladata, hogy biztosítsa a gyermek vallásos nevelését.” - ez azert igy nem teljesen igaz. A keresztszulok azok az emberek, akik vallaljak a gyermek felneveleset, ha a szulok valmilyen okbol kifolyolag ezt nem tudjak megtenni. Amugy lehet mas vallasu a keresztszulo, a szulo valasztja, nem a pap.
2016. jan. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Katolikusoknál ritkán engedik meg, hogy más felekezetű legyen a keresztszülő. Fordítva szokott működni, a fiam pl. evangélikus, de katolikus a keresztanyja. Az ő gyerekének viszont én biztosan nem lehetek a keresztanyja majd.
2016. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt tudom,hogy reformátusnál lehet katolikus de úgy hallottam,hogy katolikusoknál sokkal merevebb a rendszer.
2016. jan. 7. 21:59
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, koszonom szepen a lepontozast. Egy katolikus, reformatus keresztszulovel.
2016. jan. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lepontozást azért kaptad mert baromságokat írsz
2016. jan. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!