Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ex bántalmazása -verése végett?

Ex bántalmazása -verése végett?

Figyelt kérdés
nem oly rég megvert a párom -nem volt rendőrségi úgy- csak fogtam a két gyereket és elmentem anyuékhoz.félek tőle beengedhetem,nemsoká lesz a lányom szülinapja.vagy mit tegyek?.. félek a haragjátol hétvégén hozom el a cuccaimat,persze lesz ki jöjjön velem ha úgy van amúgy van egy közös hitelünk amit persze én fizetek,gyerektartást nem,mivel felmondott a munkahelyén. hangfelvételem van hogy bántott bevallotta hogy nem ez az első eset.
2016. jan. 7. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel!!! Mire vársz, hogy agyonverjen??? Gyerekeitek vannak, gondolom őket is érinte ez az egész. habár ha jobban belegondolok...a feljelentésekből mi szokott lenni? Nagyon semmi...A rendőrség mindig megvárja, hogy vért lásson aztán esetleg tesznek valamit. Én elhagynám, márcsak a gyerekek miatt is. Megmondanám neki, hogy van bizonyítékom arról amiket tett, és hogy feljelentem ha mégegyszer csak a kisújjával is hozzámér.
2016. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tesznek semmit amig vér nem folyik..max kapsz tàvoltartàsit pàr napra..én kibivtam őket mert azt mondta most elintézlek meg leàramtalanitott nem is tudom mennyi 45perc tuti volt mire kiértek szoval akàr le meg is késelhetett volna annyi idő alatt..

Meg van is.eretsége itt is azt mondta engem röhögtek ki mert felhivtam őket mikor zaklatott mikor nem engedett elmenni kocsival meg sapkodta a kocsim ajtajàt..nekem szerencsém lett lett egy szeretője igy most boldog és békénhagy elment..

2016. jan. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
pár napja elmentem tőle több mint 100 km távolságra... úgyhogy nem érhet baj, de esedékes lesz a lányom szülinapja és ha meglátogat... nem várok arra mig agyon ver,de tényleg nem lesz belőle nagy cselekvés ha feljelentem igy útolag.
2016. jan. 8. 09:06
 4/10 A kérdező kommentje:
aggressziv cselekedetei végett hogy szokott alakulni a láthatás? a gyerekeim félnek tőle
2016. jan. 8. 09:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Bíróságon intézzétek el a dolgot, lehet kérni főleg ilyen agresszív emberrel kapcsolatban,hogy csak úgy láthassa gyerekeit ha van ott más is (hivatalos személy) ilyenkor neked nem kell jelen lenned. Viszont addig én nem engedném be, nem kockáztatnám se a saját se a gyerekeim testi épségét.
2016. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha fél tőle a gyereked, miért kellene meghívnod a szülinapjára?
2016. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem hívtam meg a szulinzpra volt egy olyan kijelentése h eljönne vagy csomagot küldene .... Őszintén látni se akarom
2016. jan. 8. 12:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvált, kisgyerekes nő vagyok- bántalmazó kapcsolatból.


Emberileg jól cselekedtél, hogy otthagytad, mentetted a gyereket és magadat.

A jogi részéhez szeretnék hozzászólni/segíteni (mivel én már tényleg átéltem nem túl régen, ezért remélem, lesz olyan belőle, amit meg tudsz fogadni).


1. a közös otthonotok kinek a tulajdona? Ki van a lakásba jogszerűen (lakcímkártyával!) bejelentve?

2. az EX az nem jogi kategória- ki ez a férfi? házastárs? élettárs (egyező lakcímen esetleg bejelentett családi kötelék? vagy "csak" sz aktuális hapi, akivel együtt éltetek esetleg úgy, hogy papíron nem is voltatok egy lakcímen?) Nagyon nem mindegy, írom miért.

Ha közös tulajdon az utolsó közös otthon (vagy ezzel egyenértékűen kb. közös az albérleti szerződés ÉS mindketten hivatalosan be vagytok oda jelentve ÉS A GYEREK IS!)- akkor bizony JOGILAG hiba volt elmenni, elvinni a gyereket. Az "ex" (házastárs?) a gyermekelhelyezésnél, távoltartási meghallgatáson joggal hivatkozhat a gyermek lakhelyének önkényes megváltoztatására.

Figyelj erre!

A verés, bántalmazás komoly dolog- nem szabad legyinteni rá, igenis hatóságot kell hívni, látleletet kell vetetni- akkor is ha szégyenled, akkor is, ha kisebb bajod is nagyobb ennél, mert ez a BIZONYÍTÉK, hogy megtörtént (egyébként egy állítás, egy tagadás, ketten vagytok otthon, akkor a jog előtt mitől lenne igaz? Nézd megértelek és tudom, hogy mit élhettél át, de gondolkodj most hideg fejjel)


Ha rendőrt hívsz:

- a rendőri intézkezdés ténye visszakereshető akkor is, ha lényegében csak kimennek és távoznak (ez az "amíg vér nem folyik" típusú "intézkedés")

- ha bizonyítható, látható sérülésed van, tudj róla, hogy van az ún. MEGELŐZŐ távoltartás, amihez nem kell bíróság, hanem az ott eljáró rendőr hozhatja meg- időkorlátos, legfeljebb 48/72 óra, de ez azt jelenti, hogy a bántalmazó fél ennyi ideig nem mehet haza (ha erőszakoskodik, akkor be is vihetik, amennyiben a rendőrök elmennek, az "ex"-ed vissza akar menni a közös otthonba. AZ is elég ilyenkor, hogy ismét kihívod a rendőröket azzal, hogy az ajtót rugdalja/betöri, a kucslával bejutott és továbbra is fenyeget- intézkedéskor kérd el a helyi kapitányság közvetlen számát!

A megelőző távoltarás egyenes következménye az ún. távoltartási végzés- ehhez bíróság előtt kell megjelenned (a rendőrség a meghozott előzetes távoltartás tényét hivatalból jelzi a polgári bíróságnak, akik legkésőbb 72 óra után meghallgatásra kötelezően beidéznek. Ne hátrálj ki, menj el!

Akkor is, ha a bántalmazó fél nem megy el (neki is a közös lakcímre fog érkezni a hivatalos, bírósági idézés. Figyelj arra, hogy NE vedd át a nevében ezt a küldeményt (akkor se, ha egyébként házastársként, élettársként meghatalmazottja lehetsz átvételre!)


A bírósági meghallgatáson határozat fog születni, előtte őszintén el kell mondani a tényeket. Jó, ha találsz családtagot, szomszédot stb. aki hajlandó tanuskodni értetek, őt is vinni kell a meghallgatásra magaddal (kényes terület tudom, de a gyerekért, magadért ezt is tedd meg, kutasd fel!)


A rendőrségen lehetőséged van az ún. áldozatsegítőket igénybevenni (Igazságügyi Minisztrium által működtetett jogsegély szolgálat). Ha a jövedelmi helyzeted indokolja, akkor akár ingyenesen is- de ha van kereseted, akkor is szerény dijazésért adnak jogi tanácsot- akár váláshoz keresetlevél elkészítése, perképviselet stb. Oda is el kell menni (lehetőleg a erndőségi, bírósági papírokkal), meghallgatnak és döntés születik arról, hogy milyen típusú segítséget és hány órában kapsz (nem pénzbeni!)- van egy lista, családjogban járatos jogászokróól, akik ezzel a határozattal megkereshetőek és segítik az ügyedet.

Anno nekem fizetnem kellett érte (a max térítési díjat, de ez is töredéke a piaci ügyvédi áraknak), de eleve úgy kaptam a határozatot, hogy 1 éves fizetési határidőt kaptam és egy nagyon lelkiismeretes, korrekt ügyvéd segített- perképviseletben is.


A rendőrség, majd bíróság amennyiben bármilyen (akár 72 órás, akár max. 1 hónapos távoltartásról születik döntés és van kiskorú) hiovatalból értesíti a gyámhivatalt, akik ugyancsak beidéznek majd. Saját érdekedben menj el, mert bár a gyámhivatal nem hoz kötelező érvényű határozatot a gyermekelhelyezésről, de az is nagy segítség a későbbiekben egy válás/gyermekelhelyezési ügyben, hogy ott milyen határozat születik.


A hitelfizetés és a gyerektartás egyelőre nem játszik, azonnal be kell adni a válásra és gyermekelhelyezésre vonatkozó keresetet. Ha kérsz az áldozatsegítőktől segítséget, akkor ebben szinte mindig kapszjogi támogatást, ha valamiért nem vagy a jogszabály alapján jogosult rá, akkor a lakóhelyed szerint illetékes polgári bíróság elérhetőségét keresd meg a neten és menj be az ún. panasznapi ügyintézésre (ingyenes jogi tanácsadás, az ott dolgozó jogvégzett emberek segítenek- ez teljesen ingyenes- általában heti 1* van ilyen alkalom a kezelőirodán, viszont ki kell várni, mert nagy sor lehet).


JOGILAG kell rendezni ezt az állapotot, nagyon fontos, nem szabad felette elsiklani, mert a későbbiekben hátráltatja az életedet (pl. ha nem renezitek a gyerekelhelyezést, láthatást, akkor még egy iskolába íratás, külföldi utazás is komoly gondot jelent, ha az "ex" betart).

Bántalmazásnál is, ha egyszer végigjárod az utat, legközelebb a rendőrség is "komolyabban" vesz, mert van előzmény.

Tanács: eredeti házassági/születési anyakönyi kivonatokat, hitellel egyléb közös dolgokkal kapcsolatos iratokat vagy azok hiteles másolatait azonnal vedd magadhoz, menekítsd biztonságos helyre (rokonok, munkahelyi széf, bérelhetsz banki széfet is, van, ami nem olyan drága pár hónapig!), hogy tudj önállóan ügyet intézni, mert ha elveszi az irataidat, akkor egy kálvária beszerezni őket, jelentős költség és visszaélésre adhat okot, zsarolhat vagy visszatarthat velük.


Minden jót, ne add fel és tedd meg a jogi lépéseket és menj végig ezen az úton.


AZ én esetem ennél sokkal nehezebb volt, mégis az első rendőrségi telefontól számított fél éven belül jogerős válással, kizárólagos felügyeleti joggal, a közte lévő időben távoltartással sikerült megoldanom az életünket.

Nehéz volt: volt olyan, hogy a kiérkező rendőrautóban tudta védeni a gyermekemet az egyik járőr egy utcával távolabb, amíg a házban a másik kettő tette a dolgát, de még így is sikerült.

2016. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó köszönöm és köszönöm a lelki erőt hogy megosztottad velem.


sajnos nem ez votl az első esett igy sokszor bántott rendőrségi nem volt belőle ilyenkor menekültem anyuékhoz mint most is.De én hülye mindig megbocsátottam neki.. de mindegy..most már végleg elmentem elhoztam az összes papirunkat amit csak lehetett.


bejegyzett élettársi papirunk volt -a közjegyzőt megkérdeztem ez csak egy papir ha már nem vagyunk együtt akkor érvénytelen.

cetem hitelt vettünk fel föggetlenül a házra. én csak az adóstársa vagyok

két gyerekünk van -másfél ő májusba lsz 2 és a lányom aki februárban lesz 3.

a lakás az ő nevén van mármint az EX és nekem semmilyen számlám csekken nem tartozott a nevemhez csak ott laktunk bejelentett lakcimen. de már nemsoká ide leszünk bejelentve.

A lányom fél tőle még egy hete se történt a dolog -minden nap sir hogy apa bántott- mutatja a karját van rajta egy seb... és mondja h apa anyát verte lökdöste és igen meg tudja mutatni h hol - bár már szerencsére nyoma sincs. nem történt látletet. Van róla hangfelvételem hogy úgy beszél velem mint egy kutyával szó szerint megaláz és hogy nem ez volt az első bántalmazása meghogy már a gyerek előtt el kellett volna hagynia engem. Anyámék is látták néha mig együtt voltunk hogy nem százas... Gyerekek nem keresik de a lányom mindig sir akár álámba is felkel vagy csak ül az asztalnál és közli a tényeket...

én meg vigasztalom mert nem tudok mit tenni...sajnálom

2016. jan. 8. 12:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt nincs kérdés.

szülinapra nem kell meghívni,ha jön,nem kell beengedni,hiszen a gyerekek is félnek tőle.

Ha megy,és balhézik,hívd rá a rendőrséget!!!

Mindig legyen nálad gázspray,soha nem tudhatod,hol futsz össze vele,az ilyen eszelős gyökereknél nem lehet tudni.

Jelentsd fel,minden jogi lépést tegyél meg.

Sok erőt és kitartást ehhez az egészhez!:)

2016. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!