Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám megtiltotta, hogy...

Anyukám megtiltotta, hogy cigizzek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy igaza van ezzel kapcsolatban, hogy egészségtelen, és hogy mik a káros hatásai stb. Én ennek ellenére szeretem, és nem szeretnék róla örökre lemondani.

Viszont nem szeretném emiatt elrontani a kapcsolatomat anyámmal, hazudni nem akarok neki, és attól tartok hallani sem akar kompromisszumról. Azt mondta, azután beszéljek vele legközelebb, ha már eldöntöttem, hogy nem gyújtók rá soha többé.

(ui. 18 éves leszek, kb. 1-2 éve cigizem. És a barátom is, így mellette nagyon nehéz leszokni...)


2008. szept. 16. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
23 éves vagyok,évek óta szenvedélyesen dohányzom és imádom.olykor viszont utálom már magam érte,mert állandóan büdös vagyok és reggelente iszonyatosan köhögök.18 évesen kb. ugyanabban a helyzetben voltam,mint te.akkor még könnyebben le tudtam volna tenni..úgyhogy szerintem fontold meg,és próbálj meg max. egy-két szálat elszívni naponta!
2008. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tette anyukád, hogy megtiltotta, egyszer még hálás leszel érte! Most 18 vagy, de leszel 28, 38, 48 is.... Esetleg még több is, HA nem mérgezed halálra magad!! Pesze lehet választani azt az utat is, amikor kínok kínjával pusztulsz el tüdőrákban, de inkább ne tedd! Ne legyél buta, ne árts saját magadnak!
2008. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Én is középiskolában szoktam rá. Eltelt pár év, mire szüleim megtudták, nem tiltották, (anyum is dohányzik), de nem örültek neki. Bármikor leszokhatnék, ha akarnék, de vannak helyzetek, mikor rá kell, hogy gyújtsak. Azóta bánom, hogy egyszer rászoktam. Ha még egyszer előről kezdhetném, biztos nem szoknék rá. Ha teheted, te is szokj le, ha barátod, szeret, megteszi, hogy legalább akkor nem gyújt rá ha veled van.
2008. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Alternativ modszert probaltal? pl elektromos cigi, vizipipa?
2008. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szokj le. Csak egy évvel vagyok nálad idősebb, ahogy nézem ugyanannyi idősen kezdted mint én. Már én is nagyon bánom, ráadásul már nagyon drága is. Beszéld meg a barátoddal, hogy szokjatok le együtt, vagy hogy ha veled van, ne gyújtson rá. Később még ráérsz visszaszokni. Az alternatívák is nagyon jók, de jobb a semmi.
2008. szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igaza van anyudnak, nem szeretnék papolni, de magad is tudod, hogy a dohányzás mennyire káros az egészségedre, és nem akarlak megijeszteni, de kihat a későbbi várandóságodra is! Ugye te se akarsz rosszat a leendő babódnak? Szóval szerintem inkább szokja le amint lehet. A pasiddal kezdjétek el együtt a leszokást, úgy könnyebb!
2008. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát abban igaza van anyukádnak, hogy ellenzi, de ezzel a tiltással nem jó módszert választott. Egyrészt mert nagykorú vagy már, másrészt mert minél jobban tiltanak valamit a szülők, az annál jobban izgatja a gyereket. Felnőtt ember vagy, te döntesz. De ahogy látom, te is tudod, hogy mi lenne a helyes döntés. De meg van a jogod a saját hibáidhoz. Én 21 vagyok és sajnos én is dohányzom. Nem kéne,de mégis. 15 évesen szoktam rá, kár volt. Aztán amikor terhes lettem abbahagytam, de amikor idén áprilisban már nem tudtam szoptatni, akkor újra rágyújtottam, mondván, hogy nem szokom vissza, csak akkor szívok el egyet, amikor itt vannak a barátnőim, vagy én megyek el velük. Na ilyen nincs. Szépen el is megy két nap alatt egy doboz cigi, és igaz, nem a gyerekem mérgezem vele, mert persze vele egy légtérben nem cigizek, és nem tőle vonom el a pénzt, inkább magamra költök ez miatt kevesebbet, de hát akkor is elmegy a pénz. Szerintem te is tudnád jobb dologra költeni. Szóval anyukád jót akar neked, csak szerintem nem jó ötlet ez a tiltás. Mondjuk ha az én gyerekem 14 évesen cigizni fog, asszem én is csak azt tudom neki mondani, hogy fiam ezt nem teszed jól, de hát ha egyszer én is dohányzom... Mindegy, megpróbálnék a józan eszére hatni, mert érdekes, tizenévesen azok voltak a menők, akik cigiznek, de most már mindenki azokat irigyli, akik nem szoktak rá, és nincs gonduk ilyen hülyeségre.
2008. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 éves koromtól cigiztem rendszeresen. Kellett, jó volt, nem volt élet nélküle. Aztán terhes lettem és hányingerem lett a füsttől.

Leraktam, örökre. Azóta érzem megint, hogy léteznek szagok, ízek. A párom dohányzik, ami számomra gusztustalan. Mindenki aki dohányzik egyszerűen BÜDÖS. Én is az voltam, de ezt már csak most látom. JA és a mai napig nagyon csúnyán köhögök reggelente (a párom modjuk még így is megelőz...)

Nem hiszem, hogy bárki el tudná veled hitetni, de az előttem szólóknak igaza van. Még nem késő, hogy abbahagyd és a barátodnak se.

2008. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
én is cigiztem és a terhességem miatt hagytam abba, és szerencsére azóta sem gyújtottam rá. sokkal több pénzem marad,valóban érezni a szagokat,ízeket és tényleg iszonyú büdősek (1-2 fajta cigi után még kaki szaghoz is hasonlít) a dohányzó emberek. Ha bele gondolok,hogy én is ilyen voltam... Jaj,hát és a másik:én 16 évesen kezdtem el cigizni,10 évet bagóztam,és sose tudtam volna lerakni magamtól! Még most,2 év cigizés után könnyebb lesz,később viszont nagyon bánni fogod,mert baromira kialakul a függőség:tanulni,felkelni,lefeküdni,kávézni,bulizni,barátnőkkel beszélgetni - ezek közül egyiket sem fogod tudni cigi nélkül csinálni.Menjetek el a barátoddal közösen leszokni - akár biorezonanciára vagy csak találjatok ki egy tervet,hogy hogyan
2008. szept. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ami engem illet, én is középiskolában szoktam rá, 16-17 körül, egyetem első évében keményen nyomtam, aztán egy hosszas betegség után kénytelen voltam leszokni. Voltak visszaeséseim, de 3-4 éve (most 27 vagyok) ott tartok, hogy csak akkor dohányzom, ha bulizni megyek és alkoholt iszom. Ha egy hónapig nem megyek sehova, egy hónapig nem dohányzom. Szerintem a cigi is lehet olyan "élvezeti cikk", mint mondjuk a csokoládé, amit alkalmanként fogyasztunk, és a "láncdohányzásszerű" rászokás nagyrészt pszichés. Most már reggel rá nem bírnék gyújtani, meg szex után, stb., kávét is nagában iszom. Cska és kizárólag az alkohol az, ami rágyújtási vágyat eredményez, de az sem mindig. Pl. csökken ennek az esélye, ha nemdohányzók közt vagyok.

Való igaz, hogy dohányzó pasi mellett nehezebb, de meg lehet csinálni, hogy ő rágyújt, Te meg nem, és ő mentolos rágót, vagy patikában kapható (praktikus kiscsomagolású) szájfrissítő sprayt használ. Együtt is meg lehet próbálni, bár a mi esetünkben exemmel ez igen komikus végkifejletet eredményezett, ha bulizni mentünk (külön-külön ki- vagy hátralógtunk dugiban cigizi) De csak buliban, máskor nem. :)

2008. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!