Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságot szeretnénk kötni...

Házasságot szeretnénk kötni Magyarországon. Minden esetben kell igazolni Családi állapotunkat, hogy nem vagyunk házasok? és majd ezzel az igazolással menni az anyakönyveztetőhöz időpontot kérni?

Figyelt kérdés

Vagy ezt csak akkor kell kérni, hogy ha külföldön szeretnénk házasságot kötni?

Mivel nem Magyarországon élünk, ezért nem szeretnénk felesleges köröket futni, mikor haza megyünk ezt elintézni.

Annyi minden írnak az interneten, hogy most már teljesen össze zavarodtam.. :/ Válaszokat előre is köszönöm :)


2016. jan. 11. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Igen, minden esetben igazolni kell. Mindkettotok magyar állampolgár?
2016. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Én 8 éve házasodtam, de nem kellett ilyesmit igazolnunk, szerintem lekérik a rendszerből az adatokat. Külföldi állampolgároknak kötelező erről igazolást szerezni.
2016. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekem másfél éve volt az esküvőm és nekem sem kellett semmi ilyesmit igazolni.
2016. jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

mindketten magyar állampolgárok vagyunk

köszönöm szépen :)

2016. jan. 11. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sem kellett két éve, az anyakönyvvezető dolga megvizsgálni a központi adatbàzisból. :)
2016. jan. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden kerületi hivatal más "szabályokat" állít fel.

Mi is külföldön élünk, és idén úgy döntöttünk, hogy összekötjük a kellemest a hasznossal. Ha már otthon vagyunk akkor összeházasodunk. (mindketten magyar állampolgárok vagyunk)

Mi pár hete be is mentünk a 16.kerületi hivatalba, hogy utánajárjunk pontosan mit kérnek, és mi a menete annak, hogy ne legyen 30 napos türelmi idő.

Amit nekünk elmondtak:

- Kérnek egy munkáltatói igazolást. Arra hivatkozva, hogy ha beadjuk a közjegyzőnek a kérelmet, hogy tekintsenek el a 30 napos türelmi időtől akkor a munkáltatói igazolással kell igazolnunk, hogy külföldön dolgozunk mindketten így nem tudunk 30 nap múlva újra hazarepülni. (ha van, el is fogadják, és akár pár napon belül adnak is időpontot a házasságra.

- igazolni kell, hogy egyikünk sem volt házas. Vagy ha elváltak vagyunk akkor kérik a végső határozatot ami a válást mondta ki.

- lakcímkártyát is kérik..

Szóval a 16 kerületben ezeket kérik..

Érdemes felhívnod azt a hivatalt ahol házasodni szeretnétek, és kérdezzétek meg, hogy pontosan milyen iratokat kérnek..telefonon is lehet érdeklődni.

2016. jan. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi tavaly augusztusban házasodtunk Budapesten az I. kerületben, ott nem kellett semmiféle igazolás magyar állampolgárokként, csak a születési anyakönyvi kivonat, személyi meg lakcímkártya. Tök hamar megvolt az egész papírmunka.

Szerintem is kerületenként máshogy megy a dolog, például eredetileg a III. kerületben szerettük volna az esküvőt, de mikor időpontot akartam kérni telefonon, nagyon kekeckedősek és problémázósak voltak, sokkal szigorúbbak voltak a követelményeik is, ezért is néztem körbe más kerületekben is. Az I. kerületet ajánlani tudom :)


De szerintem a családi állapotot sehol nem kell igazolni, ha mindketten magyar állampolgárok vagytok, azt meg tudják nézni valami központi adatbázisban.

2016. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!