Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyha egy amerikai férfi...

Hogyha egy amerikai férfi (hívjuk most John Doe-nak) házasságot köt egy magyar nővel Magyarországon, hívjuk Kiss Máriának, akkor a feleség hogy veheti fel a férje nevét?

Figyelt kérdés
Lehet pl. Doené Kiss Mária vagy John Doené? vagy Doe Mária?
2015. dec. 17. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Bármelyik lehetőség.
2015. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem John Doené, hanem Doe Johnné.
2015. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Doe Mária. Idegen nyelvű névhez nem lesz né.

Hogy hangzana már. Pl Ivanovicsné, Kellyné, O´Donellné....ilyenek nincsenek.

2015. dec. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

3: Pedig idegen névhez is simán hozzáírják a né-t.

Nálunk is van a családban, akinek külföldi a férje, de Magyarországon élnek.

És neki is né-s a neve.

Szóval a Doené John nagyon is reális.

2015. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
magyar anyakönyvezési szabályok alapján bármelyik lehet a fentiekből
2015. dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
szerintem Doe-né, kötőjellel.
2015. dec. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Én is láttam már több helyen, hogy az idegen vezetéknévhez is simán hozzáírták a -nét. Erre is ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint ha magyarral házasodna.

Az már más téma, hogy én semmiképp nem lennék -né, még ha magyarhoz mennék hozzá akkor sem.

2015. dec. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%
Kiss Doe
2016. jan. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az allampolgarsag nem szamit, az se hogy hulyen nez e ki a nev, magyarorszagi hazassag eseten Magyarorszag allitja ki a hazassagi anyakonyvi kivonatot, ott pedig lehet nyilatkozni a hazassag utani nevrol. Barmelyik jo amit irtal (de a masodik Doe Johnné lesz nem John Doené), es lehet meg Doe-Kiss Maria, vagy Kiss-Doe Maria is.

A gyerekek szuletesi nevet viszont mar determinalja, ha felveszi a Doe nevet, akkor nem lehet Kiss. Ha megtartja, lehet barmelyik de csak egysegesen es konzekvensen, azt nem lehet hogy a nagyobbik Doe a kisebbik Kiss.

2016. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!