Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdhetném el az...

Hogyan kezdhetném el az önálló (saját) életemet? Lent 28/N

Figyelt kérdés
Elköltöztem már otthonról, albérletben élek. Sokkal jobban járnék anyagilag.ha otthon laknék de az elviselhetetlen lenne. Szóval, az albrélet+rezsi+megélhetés nagyon sokat elvisz, de gy tizest azért félre tudok tenni havonta. És tudom, sokan még ennyit se tudnak félretenni. A kilátástalanság zavar. Nem tudom, lesz-e egyáltalán saját lakásom, hogyan nevelem fel a gyerekeimet ( még nincsenek, de szeretnék), stb...szerintem nem kell magyaráznom mit érzek, de nem tudom mit tehetnék. Diplomám van ( gazdasági) két nyelvvizsgám, de azon gondolkodok, átképzem magam valami szakmukára és kimegyek külföldre. Bár nem tudom az jobb lenne-e. A lényeg, hogy szeretném elkezdeni anyagilag is építeni az életem, de nem tudom, hogyan kellene. Azt ne írjátok hogy költözzek haza, belebolondulnék..ráadásul sokkal többet úgysem tudnék félretenni (lakótársam van ). Ötletek?
2016. jan. 15. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

azért ha majd lesz egy barátod/férjed akkor könnyebb lesz, eleinte össze kell rakni egy kis pénzt és utána lehet tervezni!

nekem diákhitelem van...szerinted?

2016. jan. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem az a megoldás, hogy elmenekülsz külföldre. Jó úton haladsz, csakk kitartás kell, no megy egy társ! Ha találsz egy pasit, sokkal könnyebb lesz, hidd el! Csak ne add fel!
2016. jan. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Diplomával, pár évnyi gyakorlattal és 2 nyelv ismeretével mi a búbánatos túróért akarnád átképezni magad szakmunkára, hogy ott aztán kezdőként a minimálbért kapd? Menj ki külföldre persze, ha másért nem, hát azért, hogy legyél kicsit talpraesettebb, a kalandért, és a sok pénzért, amit a te munkáddal keresni lehet... de nehogymár nekiállj mittudomén maníkürözgetni fillérekért, amikor Németországban simán havi 2000€ felett keresnél, 500 egy kis lakás, ugyanannyi a kaja, a maradék feléből nagy lábon megélsz, mármint női mizériák és szórakozás tekintetében, szóval havi minimum 500€-t tehetnél félre. Hogy jött a gondolat, hogy kidobd a diplomádat? Nem jogász vagy, aki külföldön elölről kezdhetné az egyetemet, az ég áldjon meg.
2016. jan. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Keress másik munkát. Gazdasági diplomával az ismerőseim kezdő fizetése 180-200 nettó körül alakult az elmúlt években, és általában hamar emelkedett is. Az általad leírtak alapján biztos nem ennyit keresel. Ha a nyelvvizsgád mögött nyelvtudás is van, akkor kizárt, hogy ne találnál jobb állást.
2016. jan. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!