Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasságom nagy része, úgy...

A házasságom nagy része, úgy tűnik, hazugság volt. Mi legyen most?

Figyelt kérdés

8 év együttlét és 5 év házasság után derült ki, hogy a feleségem sok mindenben megjátszotta magát.

Van egy hobbim, amit eleinte lelkesen támogatott, sőt részt is vett benne, most meg kiderült, valójában "a hideg futkos a hátán tőle". A barátaimmal mindig úgy viselkedett, mint ha szeretné őket, közös programokat szervezett, együtt jártunk nyaralni, stb. Ez is csak álca volt, mert valójában nem igazán bírja az életvitelüket, a stílusokat, stb.

Nekem fiatal koromban voltak lazább kapcsolataim is, nem sok, de voltak. Sosem titkoltam előle, azt mondta elsőre, hogy nincs ezzel baj, elfogadta, nem zavarja. Mostanában ezt mindig a szememre hányja és sok a veszekedés miatta, nem is értem, hiszen közel 20 éve volt már.

Illetve, kiderült, hogy szexuális téren egy csomó dologba is csak azért ment bele hogy nekem jó legyen, ő nem élvezi, nincs rá igénye. Holott soha semmit nem erőltettem rá, sőt, az egyik dolgot amit állítólag "csak kényszerből csinálja", még ő maga ajánlotta, hogy próbáljuk ki!


Na most ezeket pár hete szépen kapom meg, szinte minden nap.

Nem igazán tudom hogy kezelni, mert teljesen átverve érzem magam, hisz lényegében egy megjátszott szerepbe szerettem bele..



2016. jan. 16. 20:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
A válaszoknak szerepe a döntésednek , megerősítést vársz ? Felnőtt ember vagy lépj ahogy a helyzetednek előnyös és élszerű .
2016. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

A feleséged nem hazudott neked, és nem vert át. Anno annak idején amikor szerelmes volt beléd, akkor nem zavarta a hobbid, a baráti társaságod, és a nemi élet is jó volt neki. Ma már nem szeret, Ha egy nő kiszeret a férjéből, és eljut arra a pontra, hogy kirázza a hideg ha hozzáér, na akkor jönnek elő ezek a problémák, hogy voltaképpen semmi sem volt jó sohasem.

Egyszerű a tényállás: A feleséged nem szeret, és igazából már nem élvezi a házaséletet veled. Nem törne össze ha elválnátok, mert számára egy gonddal kevesebb lenne..

2016. jan. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Tehát a te hobbid, a te haverjaid, a te életviteled, a te szexuális igényeid... Mi a helyzet vele? Te mennyi és milyen kompromisszumot hoztál érte ilyen téren?
2016. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem hiszem, hogy mindent megjátszott, csak akkor még nem zavarta.

Elmúlt a szerelem, a lángolás, most már minden zavarná, akármit is tennél.

Talán azért vág mindent a fejedhez, mert gyáva kimondani, hogy vége és azt akarja, hogy te szakíts vele.

2016. jan. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#2: De nincs elhidegülés. Alapvetően a szex jó (nyilván bizonyos dolgokat kihagyunk már), válásról hallani sem akar, bár egyelőre csak azt vetettem fel neki hogy tartsunk szünetet, de azt mondta kizárt.

Alapvetően jól érezzük magunkat egymással, csak néha így "bekattam" 1-2 órára, és akkor kapom a szidást ezek miatt.


#3: mint írtam, amivel problémája van a szexben leginkább, azt Ő AKARTA KIPRÓBÁLNI és az elmúlt évek alatt az esetek 90%ban ő is kezdeményezte.

Természetesen az ő barátaival is szervezünk programokat (néha össze is vontuk a kettőt) és az ő hobbijában maximálisan támogattam mindig - anyagilag is.

2016. jan. 16. 20:17
 6/20 anonim ***** válasza:
41%
Te tényleg ilyen értetlen vagy? Az, hogy ő akarta kipróbálni, csak azt jelenti, hogy a kedvedre akart tenni! Tehát ez nem bizonyíték arra, hogy valóban magától akarta.
2016. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%

bocs, hogy kérdem, de mennyivel került jobb anyagi helyzetbe, hogy hozzádment?


én láttam már női oldalról ugyanezt. férjnek ment a tündibünkdi sok évig, amúgy meg a hátamögött, minden szar volt, és akkor borult otthon is vagyis kezdett a bili, mikor asszonyka beújitott egy szeretőt. persze ő se akart válni. és nem ezt nem a férj mesélte az assszonyka... folyamatában láttam a dolgot, munkahely révén ismertem, döbbenet volt. szerencsére már nem közös a melónk, így mi lett a vége nem tudom. két és fél évet követtem csak így kényszerűségből, mert öntötte magából a szart. hja, és volt 2 közös gyerek is persze.

2016. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Hallottad már azt, hogy "a szerelem vakká tesz"? Mikor az ember agya úszik a rózsaszín ködben, akkor csak a jó dolgokat veszi észre, a rosszakról meg vagy nem vesz tudomást, vagy úgy csavarja, hogy jónak tűnjenek, illetve igyekszik mindenben a párja kedvére tenni, igyekszik a lehető legelőnyösebb oldalát mutatni, a rossz dolgokat meg palástolni. Aztán eloszlik a rózsaszín köd és marad a valóság, ilyenkor jön saját maguk hitegetése, lenyelik a rossz dolgokat, mert hát eddig se szóltak érte, nem akarják megbántani a másikat, nem akarják felborogatni az addigi kényelmesen berendezett életüket. Aztán, ha ezek az eddig rejtegetett rossz dolgok túlságosan nagy falatnak bizonyulnak, akkor előbb utóbb összetörik minden, elkezdődik a másik hibáztatása, önmaguk sajnálata, "hol rontottam el", "mit tehettem volna másképp", és ez persze mint a társon csapódik le.

Ha már képtelenek az együttélésre, akkor el kell válni. Igazából a válásoknak ez az oka, az emberek változnak, és egy idő után ezt már nem mindenki tudja kezelni vagy elfogadni.

2016. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Egy kapcsolatban nem egyforma hőfokon szeretjük a másikat. Egyszer nagyon, máskor meg nem olyan nagyon. Nálatok mos a nem olyan nagyon időszak van. De szeret, hiszen nem akar válni, csak most érett meg benne a változtatás igénye, esetleg más téren(is) vannak problémái, ezért kicsit idegesebb, mint máskor.

Jó, hogy megbeszéltétek, változtattatok, működik a bizalom. Talán nem udvarolsz neki mostanában, nem viszel virágot, elfelejted megdicsérni. Nem megjátszott szerep volt, akkor úgy éreztem, most meg így érez. Változunk, és az érzéseink is.

2016. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Már akkoriban is a hideg futkosott a hátán tőle, vagy ez újkeletű? Mit mond erről?
2016. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!