Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyukám ezzel...

Szerintetek anyukám ezzel célozni akar valamire?

Figyelt kérdés

Szóval... 14 éves lány vagyok, és nagyon nagyon imádom a történelmet.

Egyszer kaptam a barátnőmtől egy német pénzérmét, ami a II. világháború idejéből van. Egy 10-es van rajta, és az a sas, meg egy kicsi horogkereszt.(Bocsánat, nem tudom mivel fizettek akkoriban az emberek Németországban.)

Anyukámnak szokása az, hogy pakolgat. Ezzel nincs is baj, de az érme teljesen eltűnt. Ott volt az íróasztalom felett, de most nem találom sehol.

Már több hónapja megvolt, én nem pakolgattam, mert féltem, hogy elveszik.. Tehát csak Ő tehette el valahova.

Tudja, hogy szeretem a törit, meg az ilyen régebbi dolgokat. Ha tehetném, vaskeresztet meg ilyen kitüntetéseket is gyűjtenék. :D

Nem azért, mert egyetértek az akkori dolgokkal, meg semmi, egyszerűen csak tetszenek, és érdekesnek tartom.

Szerintetek csak elkeveredett valahova, vagy anya így szeretné jelezni, hogy a jegyzetélés és filmes tájokozódásnál ne menjek tovább?

Tudom, megkérdezhetném, de nem igazán merem.:/


2016. jan. 27. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
miért nem mersz beszélni vele? "anya, nem láttad a náci érmémet véletlenül"? és tisztázhatod is vele, hogy csak a korszak érdekel.
2016. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Örülhetne, hogy érdekel a történelem, szerintem nyugodtan kérdezd meg tőle... ha nekem tűnne el érmem, attól jobban félnék, hogy értékesítve lett és az ára is eltűnik majd a süllyesztőben :/
2016. jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, hogy hová tette. Ha esetleg elvette, akkor nyugtasd meg hogy csupán a történelem iránti szereteted miatt gyűjtöd és nem a hozzá kapcsolható ideológia miatt.

Egyébként nekem is van egy birodalmi márkám (hasonló a tiédhez, csak kicsit megviselt állapotban van :D).

2016. jan. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

"Ha tehetném, vaskeresztet meg ilyen kitüntetéseket is gyűjtenék. :D "


Teheted.

Gyűjtő vagyok én is.

Kb 14-15 éves koromba kezdődött, de már az elött is vonzottak a régiségek. Az elején bármilyen történelmi korból gyűjtöttem. Mára az 1900-as évek elejétől a '70es évekig bezárólag gyűjtöm a relikviákat.


Rengeteg háborús darabom van. Kitüntetések, egyenruhák, (hatástalanított)fegyverek, sisakok stb...

De korabeli polgári dolgokat is gyűjtök.


Pontosan még nem számoltam össze, de kb olyan 2-2,5 milliót ér a gyűjteményem. És ezek a dolgok idővel csak értékesebbek lesznek, szóval befektetésnek is jó.


Anyukádat simán kérdezd meg, hogy nem látta-e.

Aztán magyarázd el neki, hogy csak gyűjteni akarsz, nem érdekel az ideológia.

Az érméd, hogyha ezüst márkáról van szó akár 4-5 ezer forintot is érhet.

2016. jan. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!