Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyitott házasságban élnél,...

Nyitott házasságban élnél, vagy válnál?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
egyértelmű!!! VÁLNÉK! 22/L
2010. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

ki akarja a nyitott házasságot?

Mert ha a párod, de te szereted és képtelen lennél elviselni hogy ő közbe másokkal hetyeg, akkor válj. Mindig jobb egy veszteség, mint az, hogy folyamatosan nyomorgassanak...

IGazából... gondold végig hogy miért vagytok együtt, aztán azt hogy szerelmes vagy e belé... szerintem

2010. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
válnék. Szerintem a nyitott házasság egy rossz kirakat. kívülről minden oké, belülről meg pár deszka tartja.... nagyon ritkán működik ez a fajta "nyitott" házasság, valamelyik fél idővel úgyis elunja.
2010. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos nem tudok erre választ adni, mivel nem vagyok döntés előtt.De jelen pillanatban inkább válnék.De ahogy irtam ez nem biztos mivel, sok tényezőtől függ.
2010. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
én abban élek. nálunk működik, boldogok vagyunk. de ebben ne lapapozz más véleményére, mert annyira más mindenki, főleg egy ilyen kérdést illetően. de azt hiszem ha már hezitálsz, akkor válj el, mert nem bírnád. nekünk egyszer csak beugrott, hogy ezt kipróbáljuk, utolsó mentsvárként. bevált. de ez kétségekkel nem megy szerintem.
2010. márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is megfordult ez a fejemben. A férjem elég csapodár természetű, én jobban kötődök hozzá érzelmileg, ezért úgy gondolom, nem működne a nyitott házasság, mert ő nyugodt szívvel "nyitna" én meg szenvednék ettől, viszont az én szenvedésem miatt neki lelkiismeretfurdalása lenne...ördögi kör. Egyetértünk ebben, és a külön költözés melett döntöttünk.
2010. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

A nyitott házasság csak két szinten működhet ideig-óráig. Vagy a párok már megunták egymást, kölcsönösen kifelé kívánkoznak a kapcsolatból, de a gazdasági közösséget nem akarják megszüntetni, mert megszívnák anyagilag. Így inkább mindenki éli a maga kis életét, de érzelmileg már nem sok közük van egymáshoz.

A másik kategória az, ha a párok nagyon magas tudati szinten vannak, képesek elfogadni azt, hogy nem minden ember alkalmas arra- sőt a többség nem -, hogy egy emberrel szeretkezzen 30 éven keresztül. Nézz magadba és vizsgáld meg, ha elég hosszú ideje élsz kapcsolatban, éreztél-e már olyat, unalmas, fárasztó, hiányzik a szenvedély egy kis tűz és hév. Na, ilyenkor kell nagyon elgondolkodni, mert eszméletlen könnyű átlépni a határt. A többség meg is teszi, csak nem nyitott házasságnak hívja, hanem titokban lép félre. Ez aztán vagy megerősíti benne az érzést, hogy mégiscsak otthon a legjobb, vagy fordítva történik.

Elviekben nem szabadna kisajátítani a másik embert, hiszen nem a tulajdonunk, de a teljes szabadságot megadni annak, akit szeretünk, nagyon nehéz.

2010. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő, és én válnék,mert elegem van.Nem csalt meg senki senkit, de nem tudok már vele élni,mert olyan szokásai vannak, amitől falnak megyek.Ápolatlan,önző...Ő nagyon sajnálja, mert szeret,de én már régen nem.És nem nagyon tudjuk megoldani a külön költözést, mert van 2 gyerek,akiknek a legjobb lenne,ha mindketten nevelnénk őket.Abban biztos vagyok, hogy nincs több esély, de nem tudom,hogyan oldjam meg.Megszokásból vagyunk együtt, legalábbis részemről.
2010. márc. 29. 11:16
 9/13 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam,de a kommentem előtti tetszett a legjobban.Köszi.Teljesen egyetértek veled.
2010. márc. 29. 11:18
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnék nyitott házasságban élni. Ahhoz, hogy ez működjön iszonyatosan nagy önbizalommal, egóval kell rendelkeznie mindkét félnek. Máskülönben a kapcsolat nem lesz jó egyik félnek sem, hiszen azon rettegnek majd, hogy mikor hozza meg a másik fél azt a bizonyos apró lépést, ami a nyitott házasságot a válástól elválasztja. Ha van annyi önbizalmad, hogy tudod a párod nálad szebbet, okosabbat, kívánatosabbat nem talál, akkor vágj bele! Egyéb esetben csak szenvedni fogsz, ezért nem ajánlom.
2010. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!