Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne érezek...

Mit tegyek, hogy ne érezek kényszert?

Figyelt kérdés
Arra,hogy megfojtsam egy kanál vízbe az unokatestvéremet.Soha sem szeretem kényes idegesítő hiszti kis hülye gyerek.Azt hiszi övé a világ mondjuk ezt jogosan,hiszi mivel a mamámék őt szeretik a legjobban és ezt éreztetik a tesómmal és velem.Egy csomószor ránk szól a mamám,hogy ne együk az összes nasit mert hagyni kell az unokatesómnak.De ha fordítva van ugyan ez és mi is ott vagyunk senki nem szól rá,hogy adjon nekünk is. Mutogatja ,hogy mit vett neki a papánk mivel folyamatosan kihisztiz mindent amikor mi ennyi idősök voltunk akkor se kaptunk ennyi mindent. Mi csak úgy mond amit ő meghagy azt kapjuk meg ha ételről van szó és ezt be is jelenti mamám azért adom nektek oda mert nem szereti a kis hercegnő.Most hétvégén lesz az szülinapja és nekem is jelen kell lennem de nem nagyon van kedvem ahozz,hogy folyamatosan őt sztárolják már megint.Csomó dolgot feltudnék még sorolni,hogy éreztetik velünk,hogy a best unoka.Anyum már rájuk szólt,egy ideig rendben volt minden de most ugyan ez van.
2016. febr. 11. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán azért ő a "best" unoka, mert fordítva is igaz, ő áll legközelebb a nagyikhoz, ő szereti őket legjobban.

Fogadd el. Vagy próbálkozz a másik nagyiknál. Nekik meg lehet, hogy te leszel a best.

Unokatesóddal meg nem kötelező együtt lenned, ha nem kedveled. De azért ne utáld, mert mások szeretik.

2016. febr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem is azért utálom jó részbe elismerem,hogy azért de azért is mivel hozzá nyúl a dolgaimhoz múltkor is kaptam másik mamámtól édességet és az összeset megette a megkérdezésem nélkül.!
2016. febr. 11. 13:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne egyél édességet, árt az egészségnek. Pont úgy, mint a rosszindulat és irigysèg.
2016. febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem sokszor eszek édességet csak ha kapok akkor elfogadom.

Irigy nem vagyok ha megkérdezte volna akkor talán adok neki de úgy,hogy engedélyt se kér rá és felfalja az összeset az pofátlanság.

Rosszindulatú lennék?Akkor ő micsoda? Jogosan vagyok rá dühös mert kényeskedő kis pics..!

2016. febr. 11. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ugyan nem írtad le, ki hány éves, de gyanítom te tizenéves vagy, a kislány pedig tíz alatt, de javíts, ha tévedek.


Egy valamit meg kell érts: Egy gyerek nem lesz magától ilyen. Azért viselkedik úgy, mintha az övé lenne a világ, mert így viszonyul hozzájuk a család. A nagyszülők elkényeztetik, a szülők a leírásod alapján nem nevelték meg, hogy más dolgaihoz nem nyúlunk, ő magától nem fogja kitalálni, hogy mit szabad, és mit nem.


Értem a dühödet, és jogos, hogy rosszul esik, amiért téged kevésbé szeretnek. De ezért ne a kislányra haragudj! Hiszen ő mit tehetne? Mondja azt, hogy nem kéri az édességet, nem kéri a játékot, mert ez nem egyenlő bánásmód? Tudod, hogy lehetetlent kívánsz. Itt a nagyszüleidnek, és a kislány szüleinek kellene lépnie, de ők nem teszik.


Így hát annyit tudok tanácsolni, hogy vagy a családoddal beszélj erről, és mond el az érzéseidet,vagy ha ez valamiért nem kivitelezhető (nem akarod, ők nem hajlanak rá), akkor ritkábban találkozzatok.


A kislányra nyugodtan szólj rá te, magyarázd el neki, hogy nem nyúlunk ahhoz, ami másé, te sem veszed el az ő édességét. Hogy mennyire lesz hatásos, azt passzolom, sajnos esélyes, hogy meg sem hallja, mert nem erre szoktatták rá.


Inkább kerüld őt, de ne légy vele ellenséges. Bármilyen idegesítő is ő, vagy a viselkedése, nem az ő hibája!


A nagyszüleid pedig egyáltalán nem biztos, hogy jobban szeretik őt, csak általában mindig a legkisebb van kényeztetve. Hogy ti nem kaptatok ennyi mindent, mint a kislány... Bőven el tudom képzelni, hogy rosszabbul álltak akkor anyagilag, mint most, csak ezt nem tudod, és nyilván mikor gyerekek voltatok, sem kötötték az orrotokra. Esetleg anyukád mondott nemet a vég nélküli édesség áradatra, jogosan, a nagyszülők pedig tiszteletben tartották.


Próbálj picit lehiggadni, és nem a legrosszabbra gondolni, és magadban füstölögve utálni az egész családot, mert biztosan szeretnek.


És ha nem sikerülne a lenyugvás, a kis gonosz énem megpróbál segíteni, még ha most nem is vigasz: A kis hercegnő, ha nem nevelik, tini korában pokollá fogja változtatni a szülei életét. Majd akkor elgondolkodhatnak, jó volt-e ez így...


Kitartás!

2016. febr. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Beszélj mindenkivel aki rosszul látja helyzeteket.
2016. febr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hány évesen vagytok??
2016. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Olvass Karinthy-t.
2016. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!