Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért érez annyi nő kényszert...

Mért érez annyi nő kényszert arra, hogy otthon mindent ő csináljon?

Figyelt kérdés

Olvasgatok sok fórumot és a legtöbbjük természetesnek veszi, hogy a férje ingét kivasalja meg hogy főz a férjének stb. Miért? Mért nem a pasi vasalja ki a saját ruháit? Ha a nő nem éhes,mért kell főznie csak mert a pasija enni akar? És még sorolhatnám,ez csak két példa.Ezt sosem fogom megérteni...:S

Én pl.szeretem a barátomat,de 8 év alatt ha 3 szor főztem,sokat mondok. Nem csinálok neki semmit sem meg. Mindenki csinálja a maga dolgait. És mégis szeret,odavan értem. Talán mert többre tartom magam minthogy a cselédje legyek. Mikor változnak végre meg a nők?

26/L


2010. dec. 3. 12:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van, hogy nem szolgálom őt ki és nem csinálok meg helyette semmit. Főleg azért, mert én többet is dolgozom, és többet is keresek nála, mondjuk ez mellékes. Nem várja el, hogy munka után még kiszolgáljam őt, de nem is tűrném el. Mindenki elmosogat maga után, rendet rak maga után, azt az edényt, amit bepiszkolt, mindenki kivasalja a saját ruháját stb. egyedül mosni szoktam közösen mindkettőnkre, de az a költséghatékonyság miatt van. Pórszívózni, ablakot pucolni, takarítani felváltva szoktunk, mindent együtt csinálunk. Főzni pedig ő szeret, így én hagyom neki, had érvényesüljön. Ha születésnapja van, akkor azért néha én is meglepem őt valami finommal, de az inkább sütés, nem főzés.
2010. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
98%

Én férfi vagyok, de egy teljesen szabadelvű, felvilágosult gondolkodást hirdető és alkalmazó.

Élletársi kapcsolatban élek és igyekszem a párommal megosztani a tennivalókat. A mosás, főzés, takarítás általában az Ő kezdeményezésével és ténykedésével zajlik, de amiben tudok, besegítek és sokmindent bevállalok. Pl én mosom le a kocsiját, elviszem tankolni, gumiztatni, ha épp az kell, a kutyáinkat az ő távollétében is sétáltatom, ha a házimunka olyan, amire képes vagyok bizony még ennivalót is készítek neki, ha fáradtan hazaér a munkából. Sokszor meglepem valami különleges étellel, aminek a receptjét előzőleg leszedem a netről. Leginkább halételeket szoktam csinálni. Egyszer évfordulóra csináltam tarisznyarákot fehérboros mártással. Nem vagyok egy konyhazseni, de jól sikerült. De a hétköznapokban is, amit tudok, kiveszem a részemet és nem azért, hogy dícsértessem fényezzem magam, hanem úgy érzem korrektnek. Ha nincs kedve főzni éppen, miattam nem kell. Akkor hozatok valamit, vagy összerakok egy hidegtálat.


Igen Uraim, az asszony nem egy beszélő háztartási gép, hanem egy olyan csoda, akit illik a tenyerünkön hordozni...!

2010. dec. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%

Én nem érzem kényszernek, hogy ellátom a férjemet. Sütni-főzni szeretek, gyakran rábízom a döntést, hogy mit főzzek, nekem tök mindegy, ha pedig ő egy bizonyos ételt enne, miért ne csináljam meg? Egyébként is olcsóbb, hogy két személyre főzök és nem külön-külön állunk neki pacsmagolni a konyhában.

Az ingeit én vasalom, mert olcsóbb, mintha ő csinálná és újakat kellene venni. :)

Egyébként a házimunka közös, a férjem nem rest porszívót ragadni, ablakot mosni sem. Vannak dolgok, amiket én sem csinálok meg, pl. a lefolyókat nem szedem szét és pucolom ki, elektromos dolgokat sem szerelek, mert nem értek hozzá.

Nem érzem magam házicselédnek, rabszolgának, rengeteg segítséget, figyelmet kapok tőle, most, hogy babát várok, még inkább. Még a postaládához is ő szalad ki, nehogy elessek...

Ha tv előtt döglődő és söröző naplopó lenne, biztos, hogy rugdosnám érte, de a mi kapcsolatunk a kölcsönösségen alapul és nem azon, hogy ki az úr.

2010. dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
94%
Kedves 12:44-es, Te fehér holló vagy. De nagyon jó fehér holló!:-)
2010. dec. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
96%
Én is valahogy így képzelem a dolgot, persze szerintem azért az belefér, hogy néha egymást "kiszolgáljuk" de ez nyilván nem egyoldalúan hanem kölcsönösen. Szerintem is magától értetődő, hogy ha mindkét ember dolgozik, akkor az otthoni munkából is mindketten kiveszik a részüket. Nem attól lesz valaki jó feleség, hogy kiszolgálja a férjét, ha már csak azért becsülnek régen rossz. Egyébként szerintem ez neveltetés kérdése is, ki milyen mintát látott otthon, mondjuk én azt láttam, hogy kb apám nem csinál semmit, míg anyám robotol, hát én ebből köszönöm nem kérek.
2010. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
96%

Nem minden nő vérfeminista... :) (vicc)

Szerintem a családi háttér határozza ezt meg, ki mit les el otthonról.

Volt egy barátnőm, aki mindig csinált nekem reggelit, meg rendbe rakta a ruháim meg minden, mert neki ez egy mód volt, hogy kimutassa, szeret. Nem azért, mert úgy érezte, hogy kötelessége engem kiszolgálni, hanem ő ettől jól érezte magát. Más kérdés, hogy ez engem halálra idegesített, különösen reggel, mert engem meg önellátásra neveltek mindig.

A másik eset, hogy sok nő nem bírja nézni, hogy milyen bénán vasal/főz a pasi, és ideges lesz tőle, úgyogy inkább megcsinálja. Mondjuk olyankor a pasi általában még rá is játszik egy kicsit, vagyis kizsarolja. Na ez olyan mint amiről te beszélsz


26/f

2010. dec. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
95%

Ez a dolog megmaradt a nagyon régi időkből. Akkor más dolguk nem volt a nőknek mint gyereket nevelni, főzni, mosni, takarítani stb. Csak azt felejtik el, hogy már más időket élünk. A nő is dolgozik, a nő is képes ellátni férfi munkát, pl háztartás körül.

A másik meg hogy mindenhol azt sújkolják, hogy igen is egy nőnek ez a dolga, mindenhol helyt kell állni.

Én úgy vagyok vele, amelyik nőnek ez okoz boldogságot, hát csinálja.

N26

2010. dec. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
95%
12:44-es vagyok. Jelentem, hogy vérbeli, férfias heteró férfi vagyok zéró feminin beütéssel. :) Úgyhogy kéretik ezt tiszteletben tartani.
2010. dec. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
86%
Még annyit, megint 12-44, hogy mi volt nőies a bejegyzésemben?
2010. dec. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
84%
Nem nőies ő, csak intelligens.
2010. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!