Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tud most csináni? Beperelhet?

Mit tud most csináni? Beperelhet?

Figyelt kérdés

A volt párom adott nekem kölcsön kb 1 éve 50 ezer forintot, amit a bankszámlámra utalt. Nem sokkal késöbb készpénzben visszafizettem neki, mert nem volt rá szükségem. Nemrég azonban csunyásn összevsztünk(vissza akart szerezni, de én nem akartam őt), és ma megkeresett, hogy fizessem ki neki a tartozást, mert ha nem, beperel. Mondtam neki, hogy nevetséges, de azzal fenyeget, hogy ö ügyvéd, és kicsinál minket, meg hogy ö tudja bizonyitani, hogy kölcsönadott, én viszont nem, hogy visszafizettem.

Ilyenkor mi a van? Már a páromat is zaklatja.


2010. márc. 30. 13:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt kölcsön szerződés, akkor nem tud beperelni. Az átutalás csak azt bizonyítja hogy adott neked egy pénz öszeget, de nem bizonyítja hogy az kölcsön volt.
2010. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
8%
Hát nem tudod egyáltalán bizonyitani? Akkor sajnos szerintem bármit elművelhet, főleg ha még ügyvéd is! Aztán nem tudom.Sajnálom..De miért csinálja? Még most is vissza akar szerezni? Szerintem hivd ki egy kávéra és tisztázd vele..kicsit nyaljál, kedveskedjél neki, magyarázd el, hogy nem érted h miért csinálja ezt...s bla bla..legyél roppant kedves..Az ilyen elmebetegekkel hiába szállsz vitába..Aztán még éjjel aludni sem fogsz tudni.Inkább nyeljél és probáld más úton megoldani.
2010. márc. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Így van, csak akkor perelhet jogalappal, ha az utalásba (akár a megjegyzésbe) fel van tüntetve, hogy kölcsön adta azt az összeget. Egyéb esetben nem tudja bizonyítani, hogy azt az összeget kölcsönadta és nem azért utalta át mert mondjunk megkért, hogy vegyél egy ajándékot az anyukájának. Szard le, hogy ügyvéd. Elég szar ügyvéd lehet, ha nem írt kölcsönszerződést.
2010. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Beperelni beperelhet, de utána neki kell bizonyítania, hogy te nem adtad vissza a pénzt, sőt még azt is, hogy ő anno kölcsönadott neked. Nyugi, ha pedig zaklat és fenyegetőzik, jelentsd fel. A szomszédunk volt ilyen kis ügyvéddel és perrel fenyegetőző kis tetű, de kiderült, hogy az ő fején is bőven van vaj, és utána már elég volt megemlíteni előtte a rendőrség és feljelentés szavakat, és máris fülét-farkát behúzta.
2010. márc. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell venni a beszélgetést, amikor fenyeget, az ellen nem tud mit csinálni!
2010. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Neked semmit sem kell bizonyítanod. Ne ijedj meg attól, hogy ügyvéd, mert csak meg akar félemlíteni. Neki kell majd bebizonyítania, hogy nem kapta vissza a pénzét, amit nem fog tudni (pont úgy, ahogy te sem fogod tudni, hogy visszaadtad). Jut eszembe: ha már egyszer ügyvéd az illető, miért nem tudja, hogy szerződés nélkül nem adunk kölcsön semmit?


Te vagy nyertes helyzetben, főleg ha vannak tanúid arra, hogy visszaadtad (de elég lesz akár egy bankszámla-kivonat is, amin szerepel, hogy 50 000 forintot levettél a számládról). Nem kell félned, fenyegessen csak!

2010. márc. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Probáltam szépen is beszélni vele, nem használ. Már a lakásunkon is felkeres, fenyegetőzik. Nem volt sehol jelezve, hogy kölcsönadta volna. Mondom, egy évig nem is volt semmi baja, visszaadtam neki szépen, elfogadta, elfelejtettük. Dobta a nője, kiakadt, és mikor látta, hogy nekem sem kell, valami miatt bekattant. Minden nap vagy 10 smst ir nekem és a férjemnek is. Összevágott szexképeket ugy hogy az éb fejem legyen rajta és elküldte a férjemnek. Nagyon unatkozhat...
2010. márc. 30. 13:46
 8/23 anonim ***** válasza:
2010. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
bankszámlakivonatom van, hogy levettem az 50 e. ft-ot. Azt mondta még, hogy vannak kapcsolatai és el tudja intézni, hogy ő nyerjen. Azért nem irtunk papirt, mert viszonylag jo viszony volt kettönk között, és 1-2 héten belül vissza is adtam neki a pénzt (pontosabban hozzá sem nyultam mert nem kellett). Most ezzel jön. de nem csak a perrel fenyegetőzik, hanem egyéb más dolgokal is más témában. Épp most telefonált anyum, hogy őt is felhivta hülyeségekkel.
2010. márc. 30. 13:49
 10/23 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! Igen, ez a legujabb. :( Már kikészülünk..
2010. márc. 30. 13:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!