Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mégis mit lehet...

Ilyenkor mégis mit lehet csinálni? Az ilyen nők mit "éreznek"?

Figyelt kérdés

22 éves férfi/fiú vagyok kinek mi.

Sajnos véget ér a párkapcsolatom, így 3 év után hazaköltöztem a szüleimhez.

A bátyám, és barátnője is itt laknak, közel 4 éve vannak együtt, én kevésbé ismerem a barátnőjét, nem igazán beszélünk.

A lány 20 éves, (a bátyám 23), és elég nagydarab.

Szerintem közel 180 cm, és vagy 100 kg.(ez a becslésem)

Férfiként a 185 centimmel meg 90 kilómmal néha kicsit elnyomva is érzem magam.

Mindenesetre nincs vele különösebb bajom, nem zavar, nem bántani szeretném, és igyekszem minél korrektebbül fogalmazni, és végképp nem szeretnék megsérteni itt jelenlévő túlsúlyos hölgyeket sem.Nem célom.Most kérek bocsánatot ha valakit megsértek.


Tehát adott egy ilyen nagy darab csaj, az arca kifejezetten szép, én úgy gondolnám,hogy egy ilyen lánynak célja a fogyás, hogy vonzóbb legyen.(a bátyám 175-80 közötti magas, és kb 75 kg)

A bátyám mindig is sokat evett, nem szarozott, de ő sosem hízott, este 11-kor családi pizzákat rendel, egyedül betolja, és nem egyszer, de tényleg semmi háj.

Anyukám szerint is kész vagyon etetni, mindig ezzel viccelődik.(minden viccnek a fele igaz)

De mióta a barátnőjével van, aki ugyan ennyit megeszik, (csak ő hízik is) tarthatatlan az állapot, egyszerűen anyagi csődöt jelentenek.

Én nem tudom megérteni, hogy hazajönnek este 10-kor, lent van körülbelül 20 túrós gombóc, elég termetesek, gondoltam milyen jó lesz holnap enni, de nem, mert ketten megették mindet(és már ebédre is ettek).Tudom,hogy ez hihetetlen, de így igaz.Még a fél liternyi megmaradt csokiöntetet is rátették, és kísérőnek lement egy szendvics is, mint láttam.

Ez engem olyan szempontból érint,hogy nem egyszer megtörtént,hogy reggel mentem le, és szegény fater hiába vásárolt be 1 órával ezelőtt, a hűtőben volt ketchup,mustár meg majonéz, meg ubi, ezen kívül minden felvágottat bezavartak, pedig apám sem keveset vásárol.Én meg mintha nem is léteznék.

Anyukám egy végtelenül türelmes ember, sőt, ő sosem szólna kaja miatt, szeret főzni, de mikor rákérdeztem,hogy hogy bírja, olyan panaszáradat jött ki belőle mint még sosem.Mondta,hogy imád főzni, de nem győzi.

De ő tényleg az az ember aki meghívná az egész gyakori.hu olvasóközönségét is egy ebédre, mert az ételt senkitől nem sajnálja.

Csak ez akkor is szerintem sok.A bátyám barátnője 20 éves, úgy néz ki mint egy átlag nő 3 gyerek után (bocsánat, ez gonosz volt), de persze a cicanadrággal meg a nyári bikinis képekkel megbotránkoztat nem csak engem, de az egész facebookot (ismét bocsánatot kérek).

Nekem nincs gerincem ilyen miatt szólni, én sem sajnálom az ennivalót, nem nekem kell,hogy tetsszen, bár szerintem ő sem érzi jól magát ebben a súlyban, viszont biztos van valami önértékelési zavara is, hisz olyan ruhákat hord, amiket mínusz 20-25 kilóval illene, na de látszik rajta,hogy jobban érezné magát vékonyabban, csak nulla akaratereje van.

Teljesen el vagyok keseredve, hogy gyakorlatilag bármennyi pénzt adunk haza, ők is, én is, "muter" nem győz főzni, és még így sem marad mindig (nekem.)

Mi lehet a megoldás?


2016. febr. 19. 19:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy gondolom, ha már a felnőtt pár ráköltözött a szülők nyakára, a minimum az lenne, hogy részt vesznek a főzésben is. Anyukád hiába vendégszerető és hiába szeret rájuk főzni, nem kéne elvárásnak lennie, hogy kiszolgáljon huszonéves felnőtt embereket. Ha eddig nem jutott eszébe a bátyádnak és a párjának, akkor te közölhetnéd velük, hogy gondolkodtak-e esetleg már azon, hogy néha ők főzzenek?
2016. febr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%

Ugyanez volt a szitu amikor a nővérem meghozta a malac hapiját, a srác mindent bezabált itthon... aztán amikor nem volt kaja szaladt az anyukájához enni.

Anyukád nem cseléd, segítsenek neki!

2016. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Kimaradt -az én hibám-, de szoktak főzni, csak anyukám rokkant nyugdíjas, egész nap itthon van, a főzésben leli a legnagyobb örömét, így nem szívesen adja ki a kezéből a fakanalat.

Ha a bátyám barátnője főz, abból rendszerint csak kóstoló marad nekünk, de nem is baj, mert anyukám jobban főz, inkább az enném.

Persze a saját főztje mellé is befér még anyukáméból, szerintem emberi aggyal felfoghatatlan a mennyiség amit megtudnak ketten enni.

2016. febr. 19. 19:25
 4/32 anonim ***** válasza:
95%

Itt a szüleidnek kellene lépni és szólni a testvérednek, hogy a kajájukat fizessék ök, mert nekik - a szüleidnek - erre nincs elég keret.


De ettöl függetlenül igen szomorúak tartom, hogy a testvérednek meg a barátnöjének nem jut eszébe, hogy a kaja nem ingyen van. És itt nem/nemcsak a barátnö a hibás, hanem a testvéred is, söt neki még inkább oda kellene figyelni, mert ismeri a szüleid helyzetét.


Ami a lány kinézetét illeti - elvileg annyiban igazad van, hogy nem kellene ilyen fiatalon ennyire lehízottnak lennie, de ez tényleg csak rá, meg valamennyire a testvéredre tartozik.

2016. febr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán miért élnek otthon? Mert ha dolgoznak, akkor már rég elmehettek volna albérletbe pl, meg ha amúgy is adnak a szülőknek pénzt, albiban is lakhatnának. De ha tanulnak is, én nem tudnám elnézni, hogy az "anyósom" folyamatosan főz rám, és ráadásul annyit eszem, hogy a család többi tagjának szinte semmi nem marad. Egyszerűen kellemetlenül érezném magam. Egy darabig volt, hogy mi is otthon laktunk a barátommal, de minden nap én főztem meg azt, amit mi ettünk. Legalább akkor vegye ki a részét a főzésből, mondjuk egyik nap ő főz, másik nap anyukád.

23/L

2016. febr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
73%
Bocsi, közben látom, hogy ő is szokott főzni.
2016. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Adnak haza ők is pénzt, majdnem a fizetésük felét, de azt kb. meg is eszik.

Nem vagyunk szegények, mondhatom,hogy minimálisan, de átlag felett élünk de állítom,hogy a legnagyobb anyagi kiadást az ételre költött pénz jelenti, és a családból senki sincs elhízva.(kivéve a bátyám barátnője)

Nem fogunk csődbe menni, de ha már anyukám azt mondja,hogy sok, akkor az tényleg sok.

2016. febr. 19. 19:33
 8/32 anonim ***** válasza:
94%

3 megoldás van:

- adnak megfelelő összegű kajapénzt (ki kell számolni), vesznek nagyobb méretű edényeket és mindennap segítenek a főzés előkészítésében

- vegyenek külön hűtőt, a tiétekbe viszont nem nyúlhatnak

- költözzenek el, vagy legalább legyenek felváltva egy-egy hetet a csajnál, ill. nálatok.


Elég gáz ez a helyzet amúgy, megértem anyudat és téged is. Én se sajnálom a kaját, szeretek is jókat főzni (bár nem mindennap, azt sokallom), de volt időszak, amikor a gyerekek haverjai rendszeresen megebédeltek nálunk, én meg úgy estem haza a melóból, hogy üres a hűtő, kenyértartó, pedig főztem előre, és 3 napra bevásároltam. Egy idő után szóltam, hogy heti egyszer, max kétszer szívesen látom őket kajára, de tudni szeretném előre, mely napokon.

2016. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
80%
Fizessenek több pénzt, főzzenek többet ők is.
2016. febr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem neked semmit nem kell tenned, illetve semmit nem tudsz tenni. A szüleid felnőtt emberek, ha nem akarják etetni a tesódékat, akkor majd szólnak nekik. Ha zavarná őket, hogy megeszik előled a kaját, akkor szintén szólnának, de a szüleidet jelenleg nem zavarja. Legalábbis annyira nem, hogy tegyenek valamit.

Ahhoz meg semmi közöd, hogy a csaj mennyit eszik, mennyit hízik, hogy öltözik. A tesód biztos erre izgul.

2016. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!