Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek haz koruli, es...

Szerintetek haz koruli, es konnyu munkanak szamit ez egy 12 eves fiu gyerek szamara?

Figyelt kérdés
Palinka fozes.Favagas.Tormelek elcippeles.asas stb...

2016. márc. 6. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
igen
2016. márc. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom, nem egyedül csinálod mindezt, hanem besegítesz.
2016. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
A pálinka főzés igen. Az ásás és a többi azért fizikailag elég megterhelő és biztosan nem könnyű, még felnőtt számára sem.
2016. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Sőt pálinka főzésnél nem tudom, hogy egyáltalán szabad-e 18 éven alulinak részt venni.
2016. márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Ha egyedül csinálod igen.

Ha csak besegítesz, akkor max az ásás meg a pálinka főzés amire azt mondanám hogy nem.

2016. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ milyen mértékben és mennyi felnőtt segítséggel.


A leesett gyümölcs felszedésében egy óvodás is segíthet, pedig végül is az is a pálinkafőzés egyik első lépése.


Én lányként is csináltam ilyeneket. A fák fölösleges gallyaktól való megszabadítását kifejezetten élveztem. Vödörben felújításkor a szemetet is kihordtam, a kerítés oszlopaihoz való gödörásásban is segítettem.


De nyilván nem nekem kellett a velem egy nehéz sittel teli talicskát tologatni.

2016. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem könnyű munka, de minden ilyet csináltam én is már 10 évesen, kb. évi 30 napon, átlagosan napi 6 órában. Azért csak ennyit, mert lakásban laktunk akkoriban, és csak telken illetve nagyszülőknél adódott az, hogy ebbe befogjanak. Szüleim viszont az 50-es évek végén falun ennyi idősen sokkal jobban meg voltak hajtva. Viszont a másik oldala az, hogy szüleink egyetemista korunkban nekem és tesómnak is vettek egy-egy kisebb lakást.
2016. márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem. De kétségkívül hasznosak.
2016. márc. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Persze.

Bár a favágásnál és a törmeléknél sem mindegy, hogy mit takar : napi négy m3 rönkhasítást, vagy ágdarabolást, illetve x tonna sitt hordását száz méterekre diszperzites vödörben, vagy pár bontott téglát.

2016. márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%
Egyáltalán nem. A favágás kifejezetten veszélyes, főleg egy gyereknek. A pia főzésbe belerángatni... hát erre szavakat is nehéz találni.
2016. márc. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!