Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan csináljátok a közös...

Hogyan csináljátok a közös kasszát? 2 gyerek, egyik közös

Figyelt kérdés

Ki mit hogyan mikor mennyit fizet?!

Az oké h pl albérlet/rezsi fele-fele!

De a bevásárlásokat hogyan csináljátok?

- van h női dolgok kerülnek a kosárba akkor a nő fizesse?!

- vagy h pl apa veszi a nasikat magának, plusz az alapvető kenyér felvágott stb akkor azt apa fizesse?

- pelusokat ki szokta nálatok venni?


Lehet h túl bonyolult amit írtam, de nekem ez mondjuk furcsa és kicsit elvesztem a sorok között h a bevásárlásoknál kinek mikor kell fizetnie?


Mert mondjuk sztem az sem Megoldás h anya bevásárol 5-10ezrekért

Apa meg 3-5 ezrekért..



2016. febr. 29. 20:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%

A közös kassza egyszerű,mint egy darab kavics . Megjön a 2 fizetés,és a kettőtök kerestét összerakjátok,ebből fedeztek mindent .

Én gyerekekkel el sem tudnám képzelni a külön kasszát ,de mások vagyunk. Örökölt vagyont ,szingliként összespróolt pénzt ilyesmit nem tennék hozzáférhetővé rajtam kivül senkinek,de minden egyebet KÖZÖSEN kell fizetni,hiszen egy család vagytok ,nem ?

2016. febr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Komolyan nem értem ezeket a kérdéseket...

Felnőttem egy olyan családban,a hol volt egy közös meg egy hozott gyerek. Fizetéskor anyámék összerakták a pénzüket, aztán nekiálltak kifizetni belőle a csekkeket, aztán meg vásároltunk a maradékból. Ha betétet, akkor azt, ha 3 rekesz sört, akkor meg azt, ha a hozott gyereknek rakott szoknyát a ballagására, akkor meg azt.

Hogy lehet ezt máshogy???

2016. febr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
én se igazán értem a kérdést, nálam is a közös kassza, az az összedobott pénz és abból fizetünk mindent, nincs olyan hogy nekem kell sampon férjemnek nasi azt fizesse külön a másik... nagyobb beruházásokat meg megbeszélünk van-e rá keret... :)
2016. febr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva, nálunk a franc se nézegeti, hogy ki mikor mennyiért vásárolt be. A pelenkát az veszi meg, aki épp boltba megy mikor elfogy. Meg a nasit is meg a húst, meg a WC papírt. Nem fillérb*szóskodunk, egy család vagyunk.
2016. febr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
A közös kasszának az a lényege, hogy mindenki mindent "belerak" és abból fizetik a kiadásokat. Ismerek olyanokat akiknél több gyerek után se nagyon van közös pénz. Röhej amikor az egyik már a falat kaparja, akkor a másik a hobbijára költ 1-2 százezret.
2016. febr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Világ életemben a saját pénzemből éltem s költöttem. Ezért furcsa a közös kassza (amit majd most kezdünk el)

Ez mondjuk eszembe sem jutott h össze dobni a kettőt és abból vásárolni.

(jó tanács volt)

Bár mi kártyára kapjuk és mindig onnan szoktunk vásárolni (ezért vagy én vagy ő) ki mikor...

2016. febr. 29. 20:43
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
Amiről te beszélsz, az pont, hogy külön kassza...
2016. febr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi is külön számlára kapjuk a fizetésünket (én jelenleg a gyes+családit), aki boltba megy, az fizet. Ha valakinek elfogy, akkor vagy a másik megy vásárolni, vagy felvesz pénzt és odaadja. Ami marad hó végén, azt félretesszük közös megtakarításba.
2016. febr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk közös a számlánk. De pl. barátnőmék meg úgy csinálják, hogy egyikőjük fizetéséből élnek a másik fizetése pedig megy a megtakarításba. Ha az egyik fizetés valami miatt nem elég, akkor vesznek el a magtakarítós keretükből.
2016. febr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Csekket az fizeti aki épp a postára megy. Gyerek ebédjét az fizeti aki épp viszi a gyereket iskolába. Bevásárlást az fizeti, aki aznap megy bevásárolni. Ha meg közösen vásárolnak, akkor éppen az fizet, aki nem a gyereket foglalja le. Vagy akinek van a kártyáján pénz.
2016. febr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!