Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelhetném a lökött...

Hogyan kezelhetném a lökött sógornőmet, mert a falra mászom tőle!?

Figyelt kérdés

Nem tud mással foglalkozni,csak a gyerekeivel,és a vásárlással.Ha náluk vagyok,teljesen felhúzom magam,elkezdi elém hordani a szekrényből a gyerekek ruháit,mindnek elmondja az árát,megszámolja előttem,és kijelenti,hogy 44 db felsője van a lányának,és 32 db nadrágja.Mikor ezzel végzett akkor elkezdi a játékokat előhordani,megszámolja őket,összesíti mennyibe kerültek,"mert ezek,nem olcsók,ám".Mikor ezzel végzett akkor elkezdi számlálgatni,hogy amióta nem találkoztunk azóta hányszor hozta haza a fiát az óvónője az oviból,"mert nem minden gyereknek van ám saját sofőrje".

Tudom,hogy irigységet akar kicsikarni belőlem,de igyekszem fapofát vágni,mert ha látja,hogy dühös vagyok akkor azt hiszi,hogy célt ért.Teljesen lefáradok tőle.

Ha szólnék neki akkor megsértődne,mert nagyon érzékeny.

Mindenben próbál rám licitálni,ő mindent jobban csinál.

Én olyan szívesen beszélgetnék vele egyéb témákról is,de nem lehet,mert nem érdekli.Szeretnék jóban lenni vele,mert nem szeretem az ellenségeskedést,főleg nem a családban.

Van valakinek hasonló problémája?Hogyan lehetne ezt a helyzetet szépen kezelni?Ötletek?


2010. ápr. 2. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát én szólnék neki, ha megsértődik, ha nem. vagy kevesebbet mennék, vagy mindig másra terelném a beszélgetést. nem tudom, engem idegesítene...
2010. ápr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is van lökött sógornõm,de màs dologban.Megmondanàm neki,hogy ezek a dolgok nem érdekelnek,örüljön,hogy ennyi mindennel fejezi ki a szeretetét a gyermekének,de neked nem ez a célod,hogy ezt hallgasd,amikor eljössz hozzà.Ha Õ érzékeny,TE miért ne lehetnél az?
2010. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Megkeresném a gyenge pontját amihez nam nagyon ért pl. sütés,főzés és ott"visszavágnék"neki,sütnék egy fantasztikus süteményt ami nagyon nehéz elkészíteni és azzal dicsekednék neki!!!

Az ilyen embereket sosem értettem,nekem nem az a legfontosabb,hogy felesleges ruhadarabokat vegyek a gyerekemnek....hanem,hogy boldog legyen!ÉS az soha nem jutott eszembe,hogy soförként használjam az ovónénit!!!:O

Szeretem amikor hazáig fogom a kis kezét és hallgatom ahogy csacsog és elmeséli az élményeit!

2010. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Nahát én ezt nem állnám meg röhögés nélkül! :O

Legközelebb ha mennék már tuti úgy indítanék, hogy szia, jöttem pulcsikat számolni, hánnyal gyarapodtatok a héten? Persze közben röhögnék mint állat:D

2010. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

"Legközelebb ha mennék már tuti úgy indítanék, hogy szia, jöttem pulcsikat számolni, hánnyal gyarapodtatok a héten?"


Azt hiszem, kedves kérdező, hogy ez a politika a legjobb!

Ha már eleve ezzel lépsz be, se szia, se hogy vagy, talán észreveszi magát! Sőt, még jól el is kéne túloznod a lelkesedést... Meg jókat tódítani melléje!

Ezek a személyek tényleg az ember agyára mennek, csak azt kellene kigumizni, hogy mit akar ezzel a dicsekvésrohammal titkolni? Mert hogy valami nem stimmel nála vagy náluk, az biztos!!!

2010. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Kisebbrendusegi komplexusa van szegenynek, valoszinuleg gyerekkoraban nem erezte magat eleg fontosnak, szeretettnek, es bizonyitani probal. A jottem ruhakat szamolni szerintem is jo otlet, bar szerinem besertodik ra, de visszadicsekedni nem erdemes, mert rivalizalodassa fajul, amit gondolom te sem akarsz, Faraszto. Elmeletileg a csajnak valami onbizalomnovelo treningen a helye. "Igen, megcsinaltam!":D


Probalj mas temakat felhozni,ha nem reagal ra,hagyd ott, de szerintem ne fuzz hozza sok remenyt. A vegso lepes, hogy probalod neki elmagyarazni, hogy nem rivalisok vagytok, es hagyja abba a dicsekvest, mert nem vagy irigy fajta.


Az anyosom hasonlo cipoben jar, csak o azt bizonygatja hogy megallitjak az utcan, buszon, egyebek, hogy milyen szep fiatalos es csinos. Mert manapsag olyan idoket elunk, hogy 50 eveseket csak ugy leszolitgatnak mindenfele Brad Pittek...

Zarojelben megjegyzem, ne akard hogy elkuldjem a fenykepet. 160 cm es 90 kg, egy lepcson nem tud fujtatas nelkul felmenni. En meg sajnalom is a szerencsetlent, hogy szep, fiatalos es csinos szeretne lenni.

2010. ápr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,jókat írtatok.

A sütés-főzés jó ötlet lenne,mert nem tud.:)

És tényleg lehet,hogy kisebbségi komplexusa van.Nem vagyok beképzelt,de tanultabb,műveltebb,csinosabb,kedvesebb,ügyesebb vagyok nála.Hát ez biztos gáz lehet neki,de én nem tehetek róla....:)

Témát váltani nem lehet,mert mindig visszatér a saját mondókáihoz.

Bárcsak ne húzna fel,és én is csak röhögni tudnék rajta!

2010. ápr. 2. 15:58
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem,miért kel taktikázni.Simán a szemébe lehetne mondani,hogy Téged zavar,hogy folyton az a téma,a gyereknek miből mennyi van.Lehet,hogy ott és akkor rosszul esne neki,de ha kedvesen és normálisan elmondanád neki,akkor a sértettsége már nem a Te lelkeden száradna.Különben meg lehet,hogy Te lököttnek tartod őt,csak azt azért ne felejtsd el,hogy Te sem vagy hibátlan,és az,hogy ezt a problémát egy ilyen névtelen fórumon tárgyalod ki a háta mögött,az már mutat valamit.Elhiszem,hogy tanácsot akarsz kérni,de a soraidból az sugárzik,hogy Te is lenézed őt valamennyire,és ez nem jó.Ha nem mondod a szemébe a gondodat,akkor majd egyszer kirobban belőled,és akkor olyanokat fogsz mondani,hogy magad is megbánod.Szóval kifizetődőbb lenne az őszinteség.

Különben gondolj bele,hogy vannak olyan sógornők is,akik fúrnak,vagy abba is belekötnek,mit hogyan mosol ki,hogyan vasalsz,vagy mit hova teregetsz.Ő azért egy fokkal jobb náluk.Tudom,idegesítő,de ne ilyen hátba támadós,célozgatós,beszólogatós módszerekkel próbálkozz szerintem.Az elég gyerekes.

2010. ápr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó,teljesen igazad van,ő sosem támadna hátba,sőt segít is sokat,ha szükségem van rá.Ezzel tisztában vagyok.Nem szoktam szándékosan idegesíteni,vagy sértegetni.

És sztem az,hogy itt beszélek róla az azért nem ugyan az mintha az ismerőseimmel tárgyalnám ki.

2010. ápr. 2. 17:40
 10/12 anonim ***** válasza:
persze,értelek,és jogodban áll Neked is természetesen,mint mindenki másnak itt! :-) Erre való az oldal.Ebből csak annyit akartam kihozni,hogy sokszor az őszinteség a legcélravezetőbb módszer,még ha meg is sérted Vele a másikat.Esetleg megpróbálhatnád tapintatosan a szemébe mondani.Ha megsértődne,hidd el,akkor is elfelejtené pár nap alatt.Különben addig jó,míg csak ezzel idegesít,soha ne legyen rosszabb ennél!
2010. ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!