Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, akik tanultok a...

Anyukák, akik tanultok a baba, gyerek mellett, hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

A férjem sajnos nem igazán segít, mindent én csinálok a picivel kapcsolatban, és még a háztartás is. Néha elmosogat, de hát ez nem sok. Kértem már, hogy 1-2 feladatot levehetne a vállamról, hisz csak 10-13 napot dolgozik egy hónapban, sokat van itthon(csak nem velünk). De mintha egyik fülén be, másikon ki. Szerinte ezért vagyok itthon, hogy neveljem a gyereket, csak az a baj, hogy úgy lefáraszt egész nap, hogy este 9-kor kidőlök, mint egy fa, vagy ha próbálkozok is tanulni, nyelvet kell, azt már fáradtan nagyon nem tudok. Le kellene tennem mihamarabb a nyelvizsgát, de egyszerűen nincs lelkierőm tanulni, hogy csináljam, hogy legyen?

Mit csináljak máshogy, hogy legyen egy kis energia a tanulásra is? Egyszerűen elfásulok a mindennapok monotonitásában és szerintem ezért is vagyok már fáradt és kedvtelen este, pedig máskor alig aludtam valamit, most se sokat, de azért régebben nem voltam ilyen fáradt.

2 éves elmúlt a kicsi és szinte semmit se tanultam, mikor annyira elterveztem, hogy megcsinálom a nyelvvizsgát, míg kicsi, és tessék.... Ellustultam? Egyszerűen nincs kedvem és agyam tanulni. Délután, ha nincs házimunka tanulok 1 órácskát, mikor alszik és este, ha elaludt. De van hogy a hátam közepére kívánom.

Hogy csináljak kedvet?


2010. ápr. 3. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerüen nem azon kellene törnöd a fejed, hogy miért NEM megy, hanem csinálni.


Nekem annyival nehezebb volt az elsö gyerekemmel, hogy egyedül neveltem a kislányt (1 éves kora után), mellette vezettem az egész háztartást (mert nem volt senki, aki megcsinálja helyettem), mellette 8 órában eljártam dolgozni, levelezö föiskolán tanultam.

Ez annyit jelentett, hogy reggel fél 6-kor keltem, felöltöztem meg a gyereket is rendbe raktam, megreggeliztettem, elvittem a bölcsödébe, utána irány a munkahely. Délután 5-kor elöször bevásásrolni, gyereket elhozni, játszanak vele meg vacsorát késziteni meg közben rendet rakni, 8-kor ágyba tenni és utána 12-ig tanulni.

Hét végén a numkába menet helyett takaritani, mosni, vasalni, meg a gyerekkel foglalkozni. Ez igy ment 4 éven át, de végig csináltam, mert muszáj volt. Mindent meg lehet, csak akarni kell.

2010. ápr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem egy kisfiam van ő most 2éves múlt.Reggel fél 7kor kelek megreggeliztetem elviszem a bölcsibe aztán néha átjön anyu akkor megkérem,hogy ő mosogasson akkor én nekiállok tanulni 11-től 2-ig aztán megyek a kicsiért,elmegyek vásárolni,hazamegyünk játszok vele vagy leviszem a játszótérre aztán este meg vacsiztatom lefekszik aludni aztán nekiállok tanulni 11-ig,fél 12-ig és másnap ugyanez van.
2010. ápr. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiszívja az energiádat, hogy a férjed nem segít semmiben a gyermekkel kapcsolatban. Ő is levihetné a gyermeket sétálni, beleültetné a kis kocsijába és usgyi, hagyjuk anyát tanulni.Mint írtad lenne rá ideje. Szerintem ha ez a helyzet nálad, majd akkor tudod ezt normálisan csinálni, ha a gyermek már ovodás lesz. Kedves férjuraddal meg jó lenne leülni és elbeszélgetni, hogy mit akar valójában, családot, vagy csavirgát. Egy házasságban közösek a gondok és az örömök is, de úgy látszik, ő csak az örömből veszi ki a részét.
2010. ápr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha anyagilag belefér, iratkozz be egy nyelvtanfolyamra. Akkor nem lesz mese, kénytelen leszel leckét írni, tanulni rendszeresen stb., hiszen nem azért fizetsz, hogy utána abbahagyd. Kevesen tudnak maguktól tanulni, ez független a gyerektől.
2010. ápr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű a helyzeted. Nekem a férjem segít, én főiskolára járok a gyerek mellett. Hétközben meg akkor tanulok, amikor alszik délután. Hála istennek elég gyorsan tanulok, úgyhogy bőven elég az idő. Próbálj meg vele beszélni. Az neki is jó, ha sikerül a nyelvvizsgád, mivel valószínűleg több pénzt hozol majd haza, biztosabb lesz a munkahelyed. Meg kell értenie!
2010. ápr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 10,5 hónapos volt a fiam, amikor visszamentem az egyetemre. A párom a házi munkában nem segít semmit, de semmit, de nem is háborog, amikor vizsgaidőszakban nincs ez-az elvégezve időben, vagy csak gyors ebéd van. A gyerekre szokott vigyázni, de azt sem gyakran, mert rengeteget dolgozik. És ha már valami program van, többnyire hárman megyünk.

Nem akarlak megbántani, de számomra érthetetlen. Én is tettem le nyelvvizsgát, de nem igényel olyan sok energiát! Csak nekifogni nehéz. Én akkor tanulok, amikor délután alszik 1 1/2 órát, ill. este 8 után, miután lefeküdt. 13 tantárgyam van. Gondolj arra, vannak olyanok, akiknek nehezebb-ez engem mindig előrébb visz. Sok sikert!

2010. ápr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!