Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostohaszülő jogai hol szerepe...

Mostohaszülő jogai hol szerepelnek a családjogi törvényben? Mostohaszülőként kötelezhetem-e a 19 nevelt lányomat, hogy segítsen a közös otthonban a házimunkában?

Figyelt kérdés
Apja tartja el anyagilag, mert én gyeden vagyok, de én mosok, főzök, mosogatok, vasalok rá 2,5 éve.
2008. szept. 22. 07:40
 1/8 anonim válasza:
97%
Hogy törvény van-e rá azt sajnos nem tudom.De szerintem megkérheted,hogy segítsen neked,mert gondolom a pici mellett örülsz ha végre este ágyat érsz.
2008. szept. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

19 éves lányt nem kötelezhetsz semmire, mert nagykorú. Jogaid, és kötelezettségeid - a törvény szerint - 18 éves koráig terjedtek ki.

Egyébként jogilag a mostohaszülő, örökbefogadó szülő is ugyanolyan jogokkal rendelkezik, mint a vér szerinti szülő, de csak addig, amig a gyerek nem válik felnőtté.

(Az már más kérdés, hogy erkölcsileg milyen viszonyban vagytok...)

2008. szept. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Mostohaszülőként nincs jogod,de kötelezettséged se!Nem muszály mosni,főzni rá.

Mindenképpen próbálj beszélni vele,lehet féltékeny a kicsire és így lázad,elég nagy ahhoz,hogy barátnőként elfogadjon,nevelni apjának-anyjának kellett volna kiskorában.Sokat változtatni nem tudsz rajta.

2008. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

akkor , ha felvetted a gyámságot lehetne, de már 19, ezért mégse...valóban nem nagyon szólhatsz, de nem kell rá főzni, vasalni sem..

Viszont a valóság arról szól, hogy nem kell a párod szüleihez hozzámenni, de a gyerekéhez igen. Ezzelszemben igenis egy 19 éves lány kapja el a vasalót, ha sima ruhát akar, és mosogasson néha!

Sőt főzni is kéne tudni, meg mosni is..főleg géppel.

Szóval nyugodtan hanyagold a ruháit, pl ne vasald, későn mosd ki, és mondd, hogy most épp mást mostál, oda nem fért be, hidd el hamar rájön.

Ja igen a szobájába, pedig be se menj -takarítani, pakolni semmit se!

2008. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Nos,ha már törvény van szóban,akkor az régen rossz.Először is beszélj vele.Ha azzal jön,h nem érdekli,akkor ne főzz neki,ne csinálj semmit,majd rájön,h mennyire hiányzik mindez.
2008. szept. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De hat miert nem tanitottad ugy hogy segitsen neked. Nem csak most hogy kisbabad van, hanem mindig!

Beszelj az apjaval, ez a nagylanynak is jo, hiszen ha ferjhez megy akkor majd oneki kell mosnifoznitakaritani!

2008. okt. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van 2 mostohalányom,de ők még kicsik és úgy nevelem őket,hogy segítsenek nekem!Neked sokkal nehezebb dolgod van ilyen szempontból ezzel a nagy gyerekkel,hiszen ha akkor kezded el amikor egy családba kerültetek az is késő lett volna! Itt a pároddal kell megbeszélned a dolgot elősször(ha a szép kérés süket fülekre talál)!Nem tudom,hogy milyen helyzetben van a nagylány,de ha tanul,ne kapjon zsebpénzt ha nem segít neked,ha dolgozik,rendben ne segítsen,akkor anyagilag járuljon hozzá a takarítónő költségéhez vagy költözzön el ,elég nagy már!Ha nem tudod szép rábeszéléssel a lelkére hatva rávenni,akkor a pároddal beszélj!Nem tudom,de az is lehet,hogy figyelmetlen ezért én elősször a konkrét kérést választanám!Előfordulhat,hogy csak nem gondol arra,hogy segítenie kéne,én ilyenkor a lányokat konkrétan megkérem,hogy csináljanak meg ezt vagy azt,vagy segítsenek!Nekem is volt mostohaanyám,sose segítettem neki,mert nem gondoltam,hogy igénye lenne rá!Nem rosszindulatból!Csak később tudtam meg,hogy haragszik rám ezért,pedig én szívesen segítettem volna ,ha tudom,hogy szüksége van rá!Sajos a kamaszok nagyon vakok tudnak lenni!
2009. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy ekkora nevelt lányra már nem kell neked dolgozni, sőt! Ha nem tudod rávenni, hogy segítsen, ez a párodra tartozik, neki kell helyretennie. Ha veletek lakik, igenis kötelessége segíteni (jogilag semmit sem tudsz tenni, de az amúgy sem megoldás, beszélned kell vele), a saját dolgait pedig egyedül kell hogy rendbetegye ennyi idősen. Saját szennyeskosár kell neki a szobájába, (ha kell teregető, és vasaló is saját) és azokat mind neki kell rendbe tennie. Ez a minimum.
2009. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!