Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokonlátogatásnál mostohagyere...

Rokonlátogatásnál mostohagyereknek kisebb ajándékot vinni hiba? Hibáztunk?

Figyelt kérdés

Elmentünk ünnepek alatt egy unoktestvéremhez akinek egy 1 èves kisfia van. Eddig sajnos nem láttuk a távolság miatt. Vettünk neki egy 10ezer forintos ajándékot.Az unokatesóm párjának van egy 2 éves kisfia is. Tudtuk, hogy ott lesz, mert mondta unokatesóm amikor felhívtuk. Ezért neki is vettünk egy kis apróságot 2ezer körül volt.

A két kicsi örült is az ajándéknak. Szülők is. Így is mondtàk hogy nem kellett volna. Szerintem nem sértődött meg senki a különbség tételen.

Egy másik unokatestvérem viszont később azt mondta szerinte felezni kellett volna az összeget, tudhatnám unokatesóm mennyire odafigyel az egyenlő bànásmóddal. (Pont miután összejött a sráccal derült ki hogy annak egy futókapcsolatból gyereke lesz egy màsik csajtól, nem a legjobb helyzet. Én viszont úgy látom mindhàrman inteligens fiatalok jól kezelik a helyzetet, baráti a kapcsolat, ebböl nem lehet probléma). Viszont tény, hogy unokatesóm szereti azt a kisfiút is, most láthattam. Ő is a család része lesz. Kb ugyanannyit fogom látni. Lehet "egy kalap alà kellene vennem őket


2016. márc. 29. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Én semmit sem szoktam vinni rokonlátogatásra csak egy üveg bort.
2016. márc. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem jól jártál el. Nem rokon, szóval érthető, ha nem akartál rá többet áldozni.
2016. márc. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Én biztosan egyenlően vittem volna.
2016. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
A gyerekek nem az árát nézik hanem hogy mit lehet vele játszani. Ha pont annyiért akarnál két gyereknek, két korosztályból játékot választani nagyon nehéz dolgod lenne. Játékot érzelmi alapon veszünk legtöbbször. Elképzeled hogy ennek és ennek hogy fog örülni, ha ugyanolyan összegért keresel, nem lesz egyszerű. Majd legközelebb a másik kisgyerek kap értékesebbet.
2016. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Így döntöttél mert így láttad jónak. Ha a másik unokatesó másképp gondolja, akkor ő vásároljon egyenlően. Lényeg, hogy vittél valamit mindkét gyerkőcnek, nekik ez a fontos.

Szerintem ne törődj másnak a véleményével, legfeljebb a szülőkével. Ha meg egyenlően vittél volna, abba is bele lehetett volna kötni.

2016. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem érdemes megbeszélni az ilyesmit előre a szülőkkel. Nyilván jót akartatok, ennyi idős gyerek pedig nem fogja az árcédulát nézegetni, a későbbiekre vonatkozóan viszont jobb tisztázni, mi az álláspontja a családnak.
2016. márc. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ilyen kis gyerekek még nem értik, de később azért gond lehet. Nálunk is mozaikos a család és annyira ciki volt szerintem. Néha én kaptam többet, néha a testvéreim, de az üzenete mindig ugyan az volt: te nem tartozol hozzánk. Eszméletlenül kínos volt, főleg annak aki többet kapott, hiszen mi együtt nőttünk fel, egymás szemében egyenlőek és testvérek voltunk, a külvilág meg folyamatosan tolta elénk, hogy nem.
2016. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Jobb lesz az egyenlően.

Mégiscsak egy család gyerekei.

2016. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 29. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!