Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom, mit csináljak....

Nem tudom, mit csináljak. Minden megváltozott. Semmi nem jön össze a barátaim sorra hagynak fel azzal, hogy velem legyenek. A szüleim nagyon szorosan fogják a gyeplőt. Ez már nem tudom mióta megy. El akarok szökni, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Ez most nem egy hirtelen veszekedés miatt van. A lelkemet túl sok sérelem érte ahhoz képest, hogy csak 15 éves vagyok. Az utóbbi időben, teljesen megváltoztak a dolgok egyre csak azt kérdezem magamtól mi a francot keresek itt? Mostanában túl sokat sírok. Mintha csak sorra elvennének mindent tőlem, amit szeretek, olyan, mintha direkt csinálnák. Belefáradtam. Mindeneggyes vitatkozás a lelkemig hatol. Lehet, hogy ez egy kamaszkori dolog, de nekem már elegem van ebből... Mikor lesz minden jobb?

2016. ápr. 7. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Kamaszkorban ez az általános.

Szinte mindenki veszekszik a szüleivel, mivel te már érzed, hogy nem vagy gyerek, mennél a saját fejed után, ők meg úgy látják, hogy te márpedig az ő gyerekük vagy és próbálnak a saját meglátásuk szerint szabályozni vagy terelni.

Nyilván nem minden szülő kezeli jól ezt a helyzetet, ahogy nem minden tini egyformán éli ezt meg egyformán tragikusnak.

Idővel mindenképp jobb lesz, ritkulnak a viták, de legkésőbb akkor szabadulsz fel igazán, amikor majd elköltözöl a saját lakásodba.

Ez az élet rendje, mindenki a saját életét akarja irányítani, de ugye a szülő-gyerek viszony eleve hierarchikus, emiatt lehetetlenné válik az, hogy igazán ezt érezhesd.

Próbáld meg részletezni, hogy pontosan mi a problémád, mert így csak általános választ tudunk adni.

2016. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az igazi barátok nem lépnek le, ha gáz van, szóval nyugi. Próbálj úgy készülni, hogy minél előbb a saját lábadra tudj állni. Nem vagy egyedül a problémával.
2016. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is 15 vagyok, és nem rég estem át egy ilyen korszakon én is. Rengeteget veszekedtem a szüleimmel, mert ki akartam állni magamért, de így csak egyre rosszabb lett. A barátaim nem értenek meg, nem nagyon foglalkoztak velem, teljesen elveszettnek éreztem magam. Aztán elkezdtem azt csinálnk, hogy egyre jobban kerültem őket, mondván, hogy én vagyok az, akit senki nem ért meg, majd én keresek magamnak barátokat. Mondanom sem kell, nem vagyok az a nagy barátkozós típus, így ez nem jött össze. Aztán rájöttem, hogy hiába nem ők a másik felem, meg ilyesmi, de azért szükségem van rájuk, és ha ott akarnak hagyni, azért is megyek utánuk, kicsit nyomulós leszek, és ha hiszed, ha nem, bejött. Azóta igyekszem kiállni magamért, ha nem is értünk egyet valamiben, vagy leszólják az ízlésemet, és ez sokat javított az önbizalmamon. A szüleimmel való veszekedések során még inkább úgy éreztem, hogy csak útban vagyok mindenkinek, én nem tudok megfelelni senkinek. Na először is le kellett vetkőznöm ezt a megfelelési kényszert (nem sikerült teljes mértékben, de dolgozom az ügyön). Aztán rá jöttem, hogy hiába akatom kimondani a véleményem, csak magamnak teszel rosszat, mivel egy szülő soha se vallaná be, hogy téved. Tudom, nehéz, de végig kell halgatni a piszkálódásukat, meg ilyesmit, és esetleg egy poénosabb megjegyzést tenni rá, de semmi képpen nem szabad kicsapni a hisztit, mert arra ugranak. Én esküszöm nem gondoltam volna, de mióta játszom a jókislányt, tökre megváltoztak ezek a dolgok, és már kezdek kimászni a gödörből, visszajött az életkedvem. Mondjuk a tavaszi idő is közrejátszott :) Sokan mondják azt is, hogy beszélj a szüleiddel, ha valami problémád van, de én ezt csak akkor ajánlom, ha tényleg meghallgatnak, mert vem nem egyszer voltbolyan, hogy csak felidegesítettem magam közben, és bőgés lett a vége. Ha pedig nagyon a padlón vagy, hallgass depis zenéket (ha gondolod linkelek), és írd le egy papírra a problémáidat, vagy írj egy levelet a szüleidnek amiben szidod őket, de ne add oda, hanem tépd szét. Megnyugtat hidd el. És előbb, utóbb túllépsz a mélyponton. Remélem tudtam segíteni :) Sok sikert, drukkolok!
2016. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Kicsit kitisztult a fejem mióta kíirtam a kérdést. Ugyanis sírós fejjel nehéz átgondolni a helyzetet. Tudjátok én már túl sokszor voltam jó kislány. Mindent megcsináltam amit kétek, ha azt mondták ne csináljam ezt vagy azt nem tettem meg. ÉN az ő bajaikat meghallgatom, de ők az enyémet nem. Nem karok leülni velük beszélni. Magamat ismerve, hirtelen felindulásból olyanokat vágnék a fejükhöz, amit én is megbánnék. Nagyon sokáig sanyargattak és úgy döntöttem eltemetem ezt a folyton szánalmasan bőgő énemet és egy kicsit fellázadok. Idővel talán jobb lesz. Majd minden sokkal jobb lesz, amikor kicsit kiszabadulok a világba, de addig is megpróbálok mindent megtenni annak érdekében, hogy megértsem őket.

A barátaim az IGAZI barátaimból is van még, akik nem hagytak el... akik úgy sem hagytak el, hogy folyton bőgtem és panaszkodtam. Bár néha túl stresszesnek érzem magam, de ezt is megpróbálom megoldani... Valami csak lesz. Nem tudom befolyásolni az összes tettemet a jővőben...

2016. ápr. 7. 18:02
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell a bajaikat meghallgatnod, vagyis nem kéne, mert az a szülők dolga. Lassan építsd le ezeket a helyzeteket. Sok sikert Neked, kedves leendő felnőtt! Bátor légy!
2016. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem, majd olyan szülő leszek, aki mindig meg tudja nevetetni a gyerekeit és nem kell olyanok miatt aggódnia mint nekem :)
2016. ápr. 7. 19:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nincs tökéletes szülő, te is elköveted majd a saját baklövéseiket, de ha tudsz tanulni mások hibájából, vagy ami szerinted nem jó, mert te kellemetlennek élted meg, azzal már előrébb vagy. :-) Fel a fejjel. És ha kell valaki, akinek kiöntheted a szíved, itt ez az oldal név és arc nélkül. ;-) Amikor én ennyi idős voltam, még ilyen nem volt.
2016. ápr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!