Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diplomám megszerzése után...

A diplomám megszerzése után azt gondoltam, hogy soha többé nem akarok tanulni. Azonban mostanra megváltozott a véleményem. Ki érzett már hasonlóan?

Figyelt kérdés

Másfél éve szereztem meg a diplomámat. Küzdelmes és nehéz 6 év volt, de minden nehézség ellenére imádtam, életem egyik legjobb szakaszaként emlékszek vissza rá. Elkezdtem dolgozni, elég nyugalamas a munkám. Eleinte nagyon élveztem a 'pihenős' tempót az egyetemi hajtás és szellemi leterheltség után. De mostanra kezdek beleunni és úgy érzem, hogy ismét szükségem lenne a szellemi kihívásokra.

Még nem döntöttem el, hogy mit szeretnék pontosan tanulni, de valami olyamsire gondoltam, ami viszonylag közel áll az erdeti szakmámhoz, tehát teljesen azért nem kezdeném előlről.


A másoddiploma megszerzése levelezőn/estin mennyivel volt másabb, mint nappali tagozaton tanulni?


Előre is köszönöm a válaszokat!

26/n


2012. nov. 19. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Én az alappal azonos mérnökszakon mesterképzést csinálok levelezőn. Élvezem, újra kaptam izgalmas feladatokat, kiélhettem a kreativitásom. Hamarosan végzek itt is, és már tervezgetem a doktori képzést... Lehet ez valami függőség? Közben persze dolgozom, tehát nem a sulit használom arra, hogy elfedje a semmittevésemet. :)


Nekem ez a levelező még jobban bejött, sikerült egy sokkal színvonalasabb helyre bejutnom, mint ahol az alapdiplomát szereztem.

2012. nov. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan érzek, szintén 6 évig küzdöttem, és igazából másik szak nem is érdekelt komolyabban. Értem én, hogy mi hiányzik, de az egyik az,hogy túl drága hobby ez a tanulás dolog, 3 évig félévente fizetni, hétvégéid nem lesznek, mert 1-2 nap bent kell ülni hosszú órákat stb. Továbbá nekem hónapokba telt, mire leesett a vállamról az a lelki teher, amit a vizsgák jelentettek, a teljesítménykészer, megfelelés. Tényleg hiányzik ez neked? Van rá 1 millád? Biztos nem törlesztesz diákhitelt...Nos én anyumat asszisztáltam végig, ahogy 40 felett megcsinálta a közgázt levelezőn. Igaz magamban cikiztem, hogy a levelező mégse ugyanaz, meg nekem volt hogy 18-20 tárgyam volt egy félévben, neki meg össz-vissz kb. 6. De akkor is bent ült minden szombaton reggeltől estig.

Én a helyedben akkor már inkább egy nyelvet tanulnék meg. Heti 2szer eljársz nyelvsuliba, hasznosat is tanulsz, nem szakadsz meg, és még jól is érzed magad. A nyelvtanulás mindig hasznos. Ha lenne rá időm, energiám, pénzem, akkor spanyolt tanulnék.

2012. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Simán lehet még állami féléve egy másik képzésre...
2012. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Igen, ennek az állami dolognak még utána kell járnom. Nálam úgy volt, hogy 13 félévet finaszíroz az állam, és én 12-őt elhasználtam. Akkor ezek szerint még egy félévet járhatnék államin?


Nekem hagyományos egyetemi mérnök-szakos diplomám van, tehát nem Bsc. Így a mesterszak nálam kilőve.

Tudom, hogy nagyon megterhelő lenne, maga az egyetem is az volt, napról napra sokszor éreztem tehernek a tanulást, de akkor is szerettem. És hát mikor tanuljak még, ha nem fiatalon? Most sajnos olyan a munkám, ami nem elégít ki szellemileg, így vagy új munkát kéne keresnem, vagy maradni itt és e mellett tuti, hogy beleférne a tanulás.

A nyelvtanulás is jó ötlet, de az sem olcsó multaság, ha már szóba kerültek az anyagiak.

2012. nov. 19. 16:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Én rászánnám az időt és energiát, pénzt. Maradnék a mostani állásban, szereznék még egy végzettséget, és utána próbálnék megugrani jobb helyre.
2012. nov. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5 hónap az egyetemen min. 150ezer. A nyelviskolák nem ilyen drágák, és a tanfolyamok között lehet pihizni. Külföldön mérnökként nem kis pénzeket tehetnél zsebre. Persze nem tudom van-e ilyen ambíciód. Én mondjuk nem is tudok Mo-ban gondolkodni
2012. nov. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!