Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a lányomat,...

Hogyan vehetném rá a lányomat, hogy többet tanuljon?

Figyelt kérdés
A lányom (ált. isk. 8.-os) 4-es tanuló történelemből, mindezt úgy, hogy csak a dolgozatok előtti napon tanul és akkor is általában 3-4 ponton múlik az ötös. Próbáltam már rábeszélni, hogy tanuljon minden órára, mert akkor simán meg lenne az ötös is, de hiába. Valakinek van valami ötlete, hogyan vehetném rá a rendszeres tanulásra. Egyébként nem magával a jeggyel (4-es) van bajom, hanem azzal, hogy úgy látom, hogy tudna ennél jobban is teljesíteni ha akarna...
2016. ápr. 20. 15:59
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elnézést, csak most látom, hogy rossz csoportba írtam.
2016. ápr. 20. 16:00
 2/18 anonim válasza:
6%
Még fiatal, egyépként kétlem hogy mindne ember egésznap tanulna mert ha kedve nincs hozá akor lelki probléma is lehet eből..
2016. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
13%

És most következik egy helyesebben leírt vélemény.

Az én anyám ha négyeseket hoznék haza annak ellenére,hogy képes vagyok az ötösre,elvenné a telefonom,gépem stb.

A végeredmény látszatos,jeles tanuló vagyok,egyidős a lányoddal.:D

2016. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
49%
Hát nekem ha elvenék a gépet basznák mindenre osz feküdnék xD
2016. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
67%

A mai oktatásban (régiről nem tudok nyilatkozni) 18 évesként azt tudom mondani, hogy mint szülő ne érdekeljen a jegy. Amikor sokkal fontosabb a jegy, mint a valós tudás, akkor elkezdenek bizonyos emberek csalni, és ez is a mai rendszer egyik nagy hibája a nagyon nagyon sok közül. Ha amúgy minden másból 5-öse van (mondom, sokat nem jelent), és nem is igazán érdekli a töri, akkor rá kell hagyni, mert a ráerőszakolással semmire nem lehet menni. Inkább le kell vele ülni elmagyarázni, hogy miért tanul, kinek tanul (nem a szüleinek, hanem saját magának!), hogy tanul, mikor tanul, és ebbe nem kell belevenni egy adott tantárgyat sem. Ösztönözni kell, hogy tanuljon, nem ráerőszakolni, ami alatt nem azt értem, hogy ha 5öst ír, kap egy új telefont/akármit, hanem meggyőzni, hogy van értelme tanulni stb. Remélem segíthettem.

18F

2016. ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem kell többet tanulnia. Teljesen felesleges. Ha egyes kettes tanuló lenne akkor lenne értelme a kérdésnek. A gép megvonás meg egyenesen felháborító ötlet négyes töri jeggyel. Mondom ezt úgy hogy világ életemben ötös voltam töriből. De mivel jobb nekem hogy az voltam? Mint a volt osztálytársamnak aki négyes volt. Hiszen nem történelemmel foglalkozunk köze sincs a munkánkhoz. Amúgy meg majdnem évvége . 8. végén nem is számít már. Nem most kell rávenned hogy minden nap tanuljon hanem eddig kellett volna rászoktatni. Gond ebből a gimiben lehet majd. Több anyag és ha olyan suli akkor elvárják az óráról órára tanulást. Meg hiába érzed hogy jobb jegyet is tudna miért kell még több felesleges anyagot még jobban megtanulnia? Többet tudjon felejteni? Alap dolgokra emlékszem de nem is nagyon kell az életben.
2016. ápr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj meg hármas de anyukádnak komoly baja van ha tényleg ezt csinálná amit írsz. Ne légy a viselkedésére büszke. Àltalában az ilyen anyukák később a felnőtt gyerektől is csak a maximumot fogaják el de az a való életben nem mindig jön össze. Utána a gyereknek komoly megfelelési kényszere alakul ki és még részletezhetném sok hasonló kérdés van.
2016. ápr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

A motivaciot nem lehet kieroszakolni. Viszont most jon majd a XX. szazadi tori - lehet, h ez felkelti az erdeklodeset. Csaladi vagy kozelmultbeli dolgokat kapcsolhattok hozza.

En amugy utaltam a torit: telefonkonyvhoz hasonlito evszamlista, mindenkit nyomorba donto kakaskodo ferfiak.

2016. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

Ha eddig még nem sikerült neki megszeretnie a tanulást, akkor ezek után - ha csak nem éri valami nagy sokk - nem is fogja.


Továbbtanulás miatt szeretnéd, ha többet tanulna?

Mert akkor kicsit motiváld és egyszerre éreztesd vele, hogy mi a különbség a tanult ember és a kétkezi munkás életszínvonala között, mert ha 9.-ben nem lesz négyes vagy ötös tanuló, akkor halvány esélye sem lesz továbbtanulni.


Én mindig akkor lettem motivált a tanulásra, amikor diákmunkát végeztem. Utána "belebegtették" a szüleim,hogyha nem tanulok, akkor egész életemben ennyi pénzért kell majd szenvednem...azóta meg már magamat motiválom, amikor pakolok a Teszkóban :D

2016. ápr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9-től...*


Tudom,hogy a 11. év vége és a 12. év vége számít, de időben hozzá kell szokni a könyvek bújásához.

2016. ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!