Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a 8 éves...

Hogyan vehetném rá a 8 éves lányomat a tanulásra?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdte a 2.osztályt. Nem jàr napközibe mert a torna a mindene. Heti 5x tornàzni jàr. Nem akar tanulni. Holnapra kell a verset tudni, nem tudja. Irnak dolgozatot. Nem tanult. Pròbàltam nasi megvonàssal. Nem segitet. Próbàltam TV megvonàssal. Nem segitet. Tanàcstalan vagyok:-(
2014. febr. 17. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
nem mehet tornázni ha nincs kész a lecke, ha nem tanulta meg a verset... stb... :) elég ha egyszer nem engeded el, hogy lássa nem viccelsz... torna tanárral biztos le lehet beszélni... sőőőőttt lehet beszélnék a tornatanárral, hogy mondja meg neki ha nem hoz egy bizonyos átlagot a suliban, akkor nem járhat... neki biztos jobban hisz mint neked :)
2014. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire odavan a tornáért én azt vonnám meg tőle. persze nem örökre :) csak mondjuk heti öt helyett 3 lenne addig míg nem tanul rendesen :) Ülj le vele tanulni és ne álljatok fel addig míg megnem tanul :)
2014. febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A tornàt nem vonhatom meg tõle mert sportiskolàba jár. Kötelezõ tantàrgy mint a matematika vagy a nyelvtan. Okos, ügyes kislány. 1 nap alatt megtanulta a 3 versszakos verset. Ötöst kapott. Ma kikapták a nyelvtan tèmazáró dolgozatot. 93%-os lett. Holnapra egy 4 versszakos verset kell megtanulni. Környezetbôl irnak dolgozatot. (nem szereti ezt az óràt). Azt vettem èszre amelyik tantárgyat szereti abbòl tanul, amelyiket nem szereti abból nem tanul. Az iskolában a magatartàsa 3-as, szorgalma 4-es. A tornán magatartása 5-ös, szorgalma 5-ös (õ a legszorgalmasabb a tanàr szerint). Itthon is rossz. 40 perc könyörgès után ment el fürödni. Most nèzi a TV-t. Nem akar aludni:-(
2014. febr. 17. 21:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem megy aludni? Bocs, de melyikőtök a szülő? Légy következetes és szigorú. Az enyémre eleinte ráhagytam, hogy ő döntse el, mikor megy aludni, de ennek nem volt jó vége. Szeptembertől bevezettük, hogy 20,30-ra ágyban kell lenni. Eleinte mindenféle kifogást keresett, pár nap alatt megszokta és nincs semmi gond.

A gyerekek irányíthatók, csak következetesség kell! Ha nem tanul egyedül, üljetek le együtt.

2014. febr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az általad leírtakból arra következtetek, hogy itt nem főleg a kislány képességeivel vana gond, hanem a nevelésével sé a motivációjával.


Ne haragudj, de én ott kezdeném, hogy miért tévézik egy 8 éves kislány este 1/2 10-kor hétköznap (meg egyébként is?)

Mi az, hogy 40 percig kell könyörögni neki alapvető dolgokért?

Miért hagyjátok, hogy ezt a játszmázást csinálja veletek és miért mentek bele az alkudozásaiba?


Lehet, hogy keményen hangzik, de kérlek láss már túl az aktuális problémán és felelős szülőként gondold már végig, hogy mi vár a kislányra 5-10-20 év múlva, ha csak azt csinálhatja, amit szeret/akar, ha ennyi idősen pattogtathatja a szüleit 40 perceken keresztül (és végül mindig megkapja, amit akar)- ha már mostanra megtanulta, hogy nagyrészt üres fenyegetések halmaza az, amit "büntetés" címszóval 1-2 napig alkalmaztok, de ha ő kitartóbb a dolgaiban és a hisztiben, mint ti, akkor úgyis célt ér?

Most még van esélyed arra, hogy megfogd, megfordítsd a helyes irányba ezt a folyamatot- kamaszként már igen kevés esélyed lesz.


Ha valóban jó szülője akarsz lenni, akkor a hosszútávú érdekeit is nézd és bizony új korlátokat és kereteket kell felállítani. Le kell ülni vele és megbeszélni, hogy minek pontosan mi a következménye és azt neked (!) be is kell tartani. Nincs apelláta, nincs kivétel. Ha nem tanul, ha 1-t kap, mert nem volt ideje, ha éjjel tévézik stb. annak legyen következménye.

Feléri ezt ésszel már ő, hidd el.

Kínálj fel neki alternatívákat, legyen felelős a döntéseiért- te pedig kőkeményen tartsd be a kereteket!

pl. persze, lehet az éjszakai tévézést választani hétköznap, akkor arról is dönt ezzel, hogy másnap x dolgot nem csinálhat.

Én nem leordítással, erőszakkal venném rá, hanem ezzel. Ha úgy dönt, hogy x dolgot tesz, akkor y lesz a következménye, míg ha nem teszi x dolgot, akkor z lesz a következménye.

Döntsön ő, te pedig mindig mondd el neki, hogy OK, ha választod X-et, akkor tudd, hogy Y lesz a következmény- biztosan ezt választod? Biztosan szeretnéd Y következményt is a "csomagban"?


Minden jót.

2014. febr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most vittem el tornára. Mondtam neki, hazaérünk és leül tanulni a leckét csinálni. Próbáltam határozott lenni annak az lett a következménye rugdos, üt stb. Gondolkoztam, és lehet hogy hiperaktív. A 15 éves fiam is az. Lehet tőle örökölte. Beszéltem a tanárral, holnap bent kell maradnia 6.órában mert nem tanult. Ma reggel 1 órával hamarabb ébresztettem erre visszaaludt. 5 gyermeket nevelek egyedül ezért alig van időm valamire.

2014. febr. 18. 14:33
 7/9 anonim ***** válasza:

5. (hosszú) válaszoló vagyok ismét.

Először is: A hiperaktivitás a testvértől NEM örökölhető!

Ha a kislányod az lenne, azért 8 évesen már az iskola legalább jelezte volna, nem? (sokkal korábban is, sőt, akár már az óvoda is...)

Csak azért, mert egy tiltásod hatására "neked megy" még nem hiperaktív- ellenben ez a viselkedés ebben az életkorban is elég szörnyű.


Nem lehet, hogy mégiscsak egy nagy-nagy önvizsgálatot kellene tartani és végiggondolni, hogy mik azok a nevelési módszerek/elvek nálatok (férj-feleség) otthon, amin mindenképpen változtatni szükséges, hogy egy 8 éves a tanulás hallatára ne kezdje ütni-vágni a szülőjét?

Komolyan elképedve olvasom.


Valami itt a nevelési "módszeretekkel" van, de így látatlanban nagyon nehéz ám jó tanácsot adni- ennyi infóból viszont számomra elég szörnyűnek tűnik a helyzet.


Gondolkodtál már azon esetleg, hogy nevelési tanácsadóba mész és MAGAD és a gyermeked számára is SEGÍTSÉGET kérsz?

Szerintem érdemes lenne, mielőtt nem megy el az idő a kisebbik gyermeked felett is és nem kap egy SNI kategóriát problémamegoldás helyett.

2014. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

...előző vagyok: férj-feleség helyett apa-anyát akartam írni, bocsánat.

(attól, hogy egyedül neveled a gyermekeket, gondolom van kapcsolatuk az édesapjukkal, vagy más felnőttel, nem?)


...ezek fényében még azt is megkockáztatom, hogy a gyerek ilyen agresszív megnyilvánulásai mögött esetleg a figyelem és törődés kikényszerítése állhat.


Kérj szakembertől segítséget! Feltétlenül!

2014. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Az apukával augusztus végén beszéltem utoljára. Csak az én engedélyemmel lehetnek az apjuk közelébe, mert minden héten más nővel van az ágyban, és rossz társaságba keveredett. Ma haza hozott egy ötöst. Írtak ma dolgozatot. Megkérdeztem hogy sikerült. Azt mondta alig tudott valamit. Most ül a kanapén. Elvettem a TV távirányítóját. Azt mondta megtanult mindent, de holnap is dolgozatot írnak. Nem akarja felmondani, azt mondja nem érdekli a lecke.

2014. febr. 18. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!