Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veletek foglalkoztak a szüleit...

Veletek foglalkoztak a szüleitek gyerekkorotokban? Neveltek titeket, elmagyaráztak dolgokat, voltak délutáni - kellemes - közös programok? Mire emlékeztek leginkább a gyerekkorotokból?

Figyelt kérdés

Nálunk mindenre az volt a válasz, hogy "nincs pénz" - pedig lett volna, anyám állandóan TV-t bámulta, ha kérdeztem tőle valamit, azt mondta, hogy fáradt, most megy a sorozata és azt akarja nézni. Meg hogy legalább ez az egy szórakozása hagy legyen (? ezt még máig sem értem...) Persze miután vége lett, akkor sem lehetett hozzá szólni... Vaterom, meg 3 műszakban dolgozott, állandóan csendben kellett lenünk, suli után még az osztálytársamhoz sem mehettem át, aki szembe lakott velünk (lakótelep), még a játszótérre sem mehettünk le, és még nem is jöhettek át az osztálytársak sem... így visszagondolva ez így nagyon gáz...


Felnőtt fejjel már az az érzésem, hogy azért szült anyám, hogy hagyja békén az ő anyja, meg hogy régebben ez divat volt, hogy legyen két gyerek 25 éves korban már...


Én másként szeretném majd csinálni, ezért kérlek írjatok, a pozitív példát is hagyj lássam...


28l


2010. ápr. 7. 09:06
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
76%

Én semmi szépre ne emlékszem..ami annyira megmaradt volna. Nem voltak amúgy közös progik..Anyu ő fáradt volt mindig, nem volt türelme semmihez, apu ő elég gyakran ivott..de amikor nem ivott akkor mindenre megtanitott!!!Mármint lány létemre jól tudok/tudtam focizni, asztali-tenisz, tollas, voley..szóval azért sok midnenre megtanitott.Csak tudod hogy van..ezek annyira nem "szép, kellemes" emlékek..Szóval én sem szeretném ha az én gyermekeim igy nőnének fel...De nagyon félek, mert csak a páromnál is, hogy sokszor úgy viselkedik mint anyu..Ugyanolyan türelmetlen, meg ideges tipus lett belőlem..Hiába h nem akartam. Aztán remélem, hogy tényleg sikerül máskép felnevelnem..Ha lesz..

24/L

2010. ápr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
75%
Én is így nőttem fel, ahogy te kedves kérdező. Azzal a különbséggel, hogy az én édesanyám masszív alkoholista is volt emellé. De, ha már saját családod lesz, ott úgy alakítasz mindent, ahogy te szeretnéd. Hiába így nőttem fel, én igenis viszem a gyermekeimet kirándulni, nyaralni, állatkertbe, sokat barkácsolunk otthon. Például húsvét, karácsony, stb. ünnepek előtt mindig közösen készítjük el az ajtódíszt, az adventi koszorút, stb.-t. Nagyon sok időt töltünk együtt. Nekem ez soha nem volt teher, jól érzem magam a gyermekeimmel. Sőt, így zokszó nélkül besegítenek a most már kamasz gyermekeim is a házimunkába (még a 16 éves fiam is gond nélkül kiporszívózza, kitakarítja a szobáját), hogy hamarabb készen legyünk és csináljunk valamit együtt. Az Activity partykat meg semmi pénzért nem hagynám ki! :-) Szóval fel a fejjel, már felnőtt vagy, hamarosan úgy alakítod a saját családodat, ahogy szeretnéd! Nézd a jó oldalát: legalább megtanultad hogyan ne neveljünk gyereket! 38/N
2010. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
70%

".De nagyon félek, mert csak a páromnál is, hogy sokszor úgy viselkedik mint anyu."

:))

De nagyon félek, mert csak a páromnál is észrevettem, hogy sokszor úgy viselkedek mint anyu


Nah egy kicsit összevissza sikerült

2010. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
75%
Mindenért megszidtak, mindig más gyerekét dicsérték, én sose voltam elég jó nekik, most pedig én vagyok a villámhárítójuk. Nem segítettek, hogy nyugalomban lépjek ki a nagybetűsbe, nincs esélyem elköltözni se (25 éves dolgozó fiatal nő vagyok, de csak időszakos munkákat kapok, apám tudna segíteni, de nem akar). A házasságuk pocsék, és nem tudom, hogyan éljem túl, míg sikerül elköltöznöm innen.
2010. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
75%
Bennünket sem neveltek sokat, pedig apám pedagógus volt. Az öt gyerek inkább nevelődött, mint a gomba. Nálunk is hivatkozási alap volt a szegénység /azok is voltunk/,mégis mindenki a normális úton haladt később. Normális felnőttek lettünk, de a szülői házból gyakorlatilag sem szellemi, sem anyagi munícióra nem számíthattunk.
2010. ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
70%
Foglalkoztak. Mentünk együtt kirándulni, vacsoránál beszélgetés a napról, közös nyaralás minden évben (ha csak vadkemping, mert nem volt egy lyukas kanyink sem, akkor az...). De szerintem emellett túl szigorú volt, ezért nem volt jó mégsem...
2010. ápr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
70%

Jah ...nálunk is mindig az volt a téma, hogy a szomszéd kislány igy meg úgy....

-első-

2010. ápr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
70%
Én is szeretném majd máshogyan csinálni, sajnos én is hasonlóképpen nőttem fel. Szintén lakótelep édesapám 3 műszakban dolgozott világ életében, és hozzá teszem ivott és iszik is rendesen. Nem emlékszem olyanra, hogy elvitt volna minket valahova, édesanyám azért még amikor kicsik voltunk néha. Ő is sokat dolgozott, és fáradt volt. Hozzáteszem, amikor apám ivott mindig attól féltem, hogy mikor lesz balhé, minden egyes ünnepen ez a lemez a mai napig, ritka amikor nem, pl. karácsony névnap szülinap, pedig már én is 28 vagyok és férjem is van. Ez a gyermekkorom, de ha valami baj volt mindig számíthattam apámra, ő már csak ilyen. sajnos megváltoztatni nem lehet, már ilyen fog maradni. Édesanyám egy idő után már nem vitt minket sehova, kb. 10 éves koromtól. Én máshogyan akarom, nem akarom hogy a gyermekem majd így nőjön fel.
2010. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
86%

Igen, szerintem elég sokat foglalkoztak velem és öcsémmel a szüleink. Pedig hát dolgoztak ők is mindketten. Ha jó volt az idő, hétvégén sokszor mentünk apukámmal kirándulni, vagy az egész család, sütöttünk szalonnát, meg ilyenek. Télen felmentünk a hegyre szánkózni ha nagy volt a hó. Meg minden este olvastak nekünk mesét, sőt, apukám nagyobb koromban is szívesen olvasott fel nekem könyveket, pl. 10 éves korom körül ő olvasta fel nekem az egész Gyűrűk urát (akkor még nem volt itthon annyira ismert, még igen régi kiadásban volt meg nekünk), meg sok olyan könyvet, amit érdekesnek tartott, még 14-15 éves koromban is imádtam hallgatni, ahogy felolvas nekem. De amikor kicsi voltam, anyukám is sokat mesélt. Anyuval sokat gyurmáztunk, rajzoltunk, festettünk, ha volt ideje akkor együtt sütöttünk, főztük. Pl. Karácsony előtt mindig együtt szaggatuk ki a sütiket. Évente párszor mindig elmentünk moziba együtt, hát ugye akkor még nem úgy ment, hogy ha kell egy film, akkor letöltöm, én azóta is nagyon szeretek moziba járni. Otthon is voltak családi kedvenc filmek, óriási videókazetta gyűjteményünk volt, és egy-egy ilyen kedvenc film megnézése közös program volt. Egész sorozatok voltak meg videón (na nem szappanoperák, hanem olyanok, mint pl. A Tenkes kapitánya, Tüskevár, stb., így visszagondolva akkor bár már javában volt színes film, de milyen sok fekete-fehér filmet néztünk). Voltak nagy beszélgetéseink apukámmal vagy anyukámmal, ezeket nagyon élveztem. Amikor arról meséltek, hogy mi volt, amikor ők kicsik voltak. Meg kiskoromban azt gondoltam, hogy apukám a világon mindent tud, mert bármit kérdeztem, tudott rá válaszolni :) Ő magyarázott el nekem mindent, akár a napfogyatkozást, akár azt, hogy ki volt Mátyás király, vagy hogy hogyan készülnek a filmek, bármit, amire csak kíváncsi voltam.

Játszótérre is sokat jártunk (mi is lakótelepen nőttünk fel), amíg kicsik voltunk, addig anyuval, aztán amikor nagyobbak lettünk, akkor már egyedül is. Egy lakótelepen laktunk az egyik osztálytársammal, és nyári szünetben sokszor csináltunk olyat, hogy anyu csinált nekünk szendvicseket, és mi a barátnőmmel a játszótéren "vacsoráztunk". Azt sosem felejtem el, amikor barátnőm anyukája sütött éppen pogácsát, mi meg lent játszottunk, és megéheztünk, de nem volt kedvünk felmászni a negyedikre hozzájuk, ezért anyukája betette a pogácsát egy szatyorba, és egy ruhaszárító kötéllel leengedte nekünk az ablakból :) Néha így együtt a két család is járt kirándulni, sütni az erdőbe, vagy az ő szüleik vittek el mindannyiunka korcsolyázni. Ott három gyerek volt, nálunk kettő. És mindkét családban minden szülő dolgozott, szóval senkinek sem volt olyan extra sok ideje (az én szüleim tanárok, barátnőm anyukája is tanár, apukája meg már nem tudom mit dolgozott, de asszem valami kutató volt).

Nem voltunk sosem gazdag család, nem voltak márkás cuccaink meg nagyon drága játékaink, de ezek maximum akkor hiányoztak, amikor egy gazdagabb lány a suliban dicsekedett velük, de fél nap múlva el is felejtettem az egészet mindig.

Szóval így visszagondolva, nagyon jó gyesrekkorom volt, én is így szeretném nevelni a fiamat (ő most 2 éves).


23/L

2010. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
75%
Engem jóformán csak anyum nevelt (bár együtt éltünk apámmal, de ő nagy ívben tojt a fejünkre) Anya leült velem tanulni, játszani. Pedig ő is dolgozott, de soha nem hallottam tőle, hogy fáradt lenne, vagy kimutatta volna. Erős nő :) Ahogy cseperedtem, befogott a házi munkába (főzés-takarítás) így szépen megtanultam mindent mellette, amit meg kellett. Amúgy elég rövid pórázon voltam, de sosem bántam, nem is kanászodtam el. Viszont mindent meg tudtam vele őszintén beszélni, bámrikor fordulhattam a problémáimmal hozzá, segített, meghallgatott. Ez a legjobb barátnő anya-lánya kapcsolat :) 24/L
2010. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!