Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom a születendő gyermek...

Van jogom a születendő gyermekemtől eltiltani az anyósomat, apósomat?

Figyelt kérdés
Rosszban vagyunk, vagyis amikor a párom összeköltözött velem, levették róla a kezüket(vagyis inkább apósom, de ő meg rákényszeríti az akaratát anyósomra). Felőlük éhen is halhatunk, semmiféle segítséget nem adnak, pedig nagy szükségünk lenne rá. Isznak állandóan, apósom még egyszer ki is kezdett velem részegen. Akkor nagy cirkuszt csináltam, azóta nem vagyunk beszélő viszonyban. Sőt, nem is nagyon láttam azóta. De nem is vagyok rá kíváncsi. Anyósom azért egy fokkal jobb, ő dugiba küld néha ezt-azt. De viszont az unokára nagyon fenik a fogukat. Megmondom őszintén, én nem akarom, hogy járjanak hozzánk, azt sem hogy mi oda vigyük. Azt szeretném, ha nem lenne kapcsolatuk a gyerekkel. De van jogom ezt tenni? A páromat sem szeretném megbántani, hiszen mégiscsak a szülei. Mitévő legyek?
2008. szept. 24. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez olyan mintha az én életemet olvastam volna csak azzal a kitéréssel hogy az én apósom nem iszik csak alapból olyan kellemetlen ember...én sem tudom hogy mit tegyek mert ők aztmondják hogy semmi bajuk nincs velem de mégis képesek voltak elzavarni onnan mikor ott voltam...most terhes vagyok(17 hetes) és én sem szeretném hogy nagyon találkozzon velük,de a párom miatt nem tehetem meg...mert mégis a szülei...így arra jutottam hogy ha ők érdeklődnek akkor elviszem a picit ottleszek egy kicsit vele és hazajövök így a párom is megnyugszik...de nem lesz olyan hogy napokra otthagyom valaha is a gyerekemet
2008. szept. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
58%

Szia. Sajnálom hogy ilyen a helyzet Nálatok! De szerintem minden jogod megvan hozzá, hiszen felelősséggel tartozol a gyermekedért. Én sem bíznám olyanra a gyereket aki iszik...pláne hogy ne csak akkor legyenek kíváncsiak rátok amikor a baba jön/van!! Próbáld meg megbeszélni a pároddal persze finoman. Az ember a szüleit nem választhatja. De ha félsz hogy megbántod, akkor nem kell semmit mondanod, ha majd megszületik a pici és jönnének az anyósék vagy nektek kéne menni, egyszerűen mindíg búj ki alóla pl mondd azt: most nem vagy jól, fáradt vagy, a gyerek még pici, nem lesztek otthon, főzöl, mosot, takarítasz, más jön, mást terveztél...stb persze néha célozhatsz hogy nem akarod hogy ittasan jöjjenek, és így nem bántod meg a párodat hogy a "szemébe mondod hogy a szülei soha nem láthatják".

Amúgy megértelek az én anyósom (ők elváltak) meg dohányzik és vannak nagyon hülye dolgai amiket már nem bírok tolerálni, és nem leszek hajlandó majd ott hagyni a gyerekemet nála tudván hogy ott füstöl mellette.

Sok sikert hozzá és kitartás! Ő a Ti gyereketek nem az anyósodéké!! Sok boldogságot!

2008. szept. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. szept. 24. 15:33
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Nincs jogod önhatalmúan eltiltani őket. Mivel nekik unokájuk, ezért láthatást kell biztosítanod.

Ha törvényesen el akarod őket tiltatni, akkor bíróság előtt kell bizonyítanod, hogy ha látogatnák a gyereket, annak a gyerekre nézve (akárcsak áttételesen is) káros következménye lenne. A részleteket ügyvéd tudná megmondani.

Azt éppen megteheted, hogy önhatalmúlag eltiltod őket, akkor nekik kell pert indítani a láthatásért, és hátha nem veszik a fáradságot vagy sajnálják a pénzt rá.

2008. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Azt csinalsz a gyerekeddel amit akarsz es ha a ferjed megerto,ezen nem fogtok osszeveszni,aki azt irta hogy joguk van es a birosagot emlegette,hulyeseget irt,pl. en elvaltam es a volt ferjem a lathatasnal belekevert olyat hogy ha valami tortenik vele at szeretne ruhazni a lathatast a volt anyosomra(volt ferjem sulyos beteg),a birosag ezt a kerest figyelembe se vette.
2008. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, hogy pont az unoka hatására javulna meg a kapcsolatotok, esetleg ők is normálisabban állnának az élethez. Mégis csak a férjed szülei, mindenképpen jobb mindenkinek, ha harmóniára törekedtek, nem ellenségeskedésre.
2008. szept. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
A parodnak szerintem rosszul esne, ha az o szulei nem lathatnak a gyereket, de a te szuleid siman elgugyoghetnek vele. Ez elobb utobb sertodeshez vezet, hacsak nem gondolja ugy a parod is, ahogyan te. Ha o is haragszik annyira a szuleire, hogy tavoltartana tole a gyereket, akkor problema egy szal se. Ha meg a csaladi beke erdekeben hagyni kell az iszakos nagyszuloket babazni, akkor szerintem is az a legegyszerubb, ha elmentek hozzajuk 1 orara, aztan angolosan tavoztok.
2008. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Most kell tisztáznod a pároddal, hogy te felviszed vele a gyereket a szüleihez, megnézik, az első beszólásnál vagy történésnél felállsz és eljössz a gyerekkel együtt...a párod nélküled nem dönthet olyan kérdésben ami a gyerek kárára válhat...ilyen egy részeg is, még akkor is ha az a nagyszülő...

Nagyszülőnem köteleses segíteni, de te nem vagy köteles kiszolgáltatni a gyermekedet az ilyen dolgoknak..

én nem vinném és nem érdekelne..a párod pedig nem sértődik meg, mert ha igazi apafontos lesz neki a gyermek érdeke, ha nem akkor meg sértődjön csak meg.

2008. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint nincs és,ha nem sajnálják rá az időt,komoly kellemetlenségeket okozhatnak.

Amennyiben nagykorú a párod,nem kötelező semmit sem adni neki/nektek,lehet nincs is miből...ez alapján nem fogják a láthatást megvonni tőlük.

Ellenben,ha néha a Te felügyeleted mellett találkozhatnak az unokával,akkor már nem perelhetnek eltiltás miatt.

Ha félted a gyereket az életmódjuk miatt,kérd a családsegítő segítségét,ott majd kivizsgálják veszélyt jelentenek-e a babára.

2008. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!