Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fog-e a gyámügy érdemben...

Fog-e a gyámügy érdemben foglalkozni a dologgal, ha bejelentést teszek ( a szomszédom veri a kisgyerekét)?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy pár hete tűnt fel, hogy a szomszéd nő veri a gyerekét. Rendszeresen felpofozza, ráncigálja a 4 éves kislányt, mert az: játszik a macskával, leette a pólóját fagyival, stb. Nem ilyen kis fenékrecsapás, hanem felpofozza, ráncigálja, nem egyszer az üvöltözésre kapom fel a fejem, állattal nem beszélnék így sosem, ahogy a gyerekkel teszi.

A gondom az, hogy nem tudom, hogy, érdemes-e bejelenteni. Anyuka magyar, apuka viszont cigány. Apuka nagyon sokat dolgozik, hogy eltartsa őket, anyuka meg otthon van a gyerekkel. Az apa sosem bántja a kislányt, mindig viszi valahová, imádja, a kislány is őt.

Emiatt ugye érdemes lenne bejelentést tennem? Félek, hogy az apukán "torolnák meg", csak mert ő cigány származású.


2016. máj. 23. 19:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Minden bejelentésre kimennek. De azt tudod ugye, hogy ha úgy látják, hogy gond van, akkor a gyereket kímélik a családból?

Inkább apukaval beszélj

2016. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
A gyámügy ilyesmivel nem foglalkozik. A gyerekjólétet meg a családsegítő szolgálatot felkeresheted, de ez azért nem olyan ritka dolog sőt inkább általános, meg ennél komolyabb ügyek is a szőnyeg alá söpörnek mert akkor dolgozni is kéne.
2016. máj. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1-es: igen, ez aggaszt a leginkább. Nem szeretném, ha az apától elvennék, mert nagyon jó apa, imádja a kislányt, csak nagyon sokat dolgozik, hogy eltartsa őket. Meg hát ugye, a származása...


2-es: ez nagyon szomorú, de én is így látom.

2016. máj. 23. 20:12
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Először nem veszik el mindig van egy eljárás de mindenképp szólj valakinek a kicsi fogja bánni

Aki tehetetlen nem tehet semmit

2016. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

#4

Itthon csak akkor veszik el a gyereket ha szó szerint éhezik vagy ha rendszeres szexuális abúzus éri, sőt utóbbi fölött nagyon sokszor szemet hunynak mert egy ilyen ügy túl sok gonddal jár.

2016. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Tegyél bejelentést. Ennyi a dolgod. Lehet, hogy nem sokat érsz el vele, de több lehetőséged egyszerűen nincs. Létezik családgondozás, az anya kaphat segítséget, tanácsadást, kezelést... Legalábbis elméletben. De ha el se jut hozzájuk az ellátórendszer, akkor biztos nem lesz semmi. Az apukán nem torolnak meg semmit, az anyán sem, de segíthetik jobb anyaként működni.
2016. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%

igazából ez távol áll a gyerek veréstől a legtöbb anya pofoza és ráncigálja gyerekét

igen tudom ez szörnyen hangzik de ez elég hétköznapi

2016. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Koszi a lepotozast

Csak megemlítem

2016. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
18%

Hogy engem is elvettek a szüleimtol ... Vagyis apám miatt anyuhoz mehettem vissza miután elváltak es anyunál mindent rendben találtak

Ez régen volt gondolom változnak az idők es törvények de ettől nem kell lepontoz i valamit mert ti másképp Göd olajtól de cseppet sem éreztek ezekből !

Üdv

2016. máj. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%
En az anyukát ráncigálnám meg .. De nagyon
2016. máj. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!