Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti hogy viszonyultatok...

Szülők, ti hogy viszonyultatok hozzá, amikor a gyereketek más (de ugyanúgy tisztességes) pályát választott, mint amit ti "megálmodtatok", hogy mi lesz belőle, ha felnő? Gátoltátok vagy támogattátok?

Figyelt kérdés
Engem sajnos gátolnak, és mindig "más gyereke"... én meg a hülye... Szóval érdekelne, hogy mennyire általános a szüleim viselkedése. Ők azt akarták, hogy bölcsészetre vagy közgazdasági szakra menjek (informatikára mentem, és megyek külföldre, kaptam egy kihagyhatatlan lehetőséget).
2010. ápr. 11. 11:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól cselekedtél. A férjem szülei vízműbe tukmálták, ő autószerelő akart lenni. A mai napig is fájlalja.
2010. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Engem ügyvédnek akartak,na de hát én nem akartam bűnözőkkel dolgozni:D

Ezért én közgázra mentem

2010. ápr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az egyik problémám ezzel, hogy így lassabban haladok a tanulással és lemaradtam, szóval nem időben végzem el, mert folyton cseszegetnek, és amikor tanulok, akkor keresnek más teendőt, és ha nem csinálom, ordibálás megy. De igyekszem kitartani, amit ők akarnak, azt én nem akarom, bár meg tudnám tanulni, de nem az érdekel.
2010. ápr. 11. 11:42
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

én szociális munkásnak tanulok és a mai napig hallgatom, hogy ez mennyire nem jó munka a drága szüleim szerint, mert, hogy túl veszélyes ki, ki lehet készülni tőle fizikailag és lelkileg is...

Ez eddig okés, de minek mentem volna ügyvédnek vagy közgaszdásznak, ha egyszerűen nem vagyok az a tipus, sőt ha csak meghallom, hogy valaki közgaszdásznak tanul már a hajam égnek áll.

Úgy élj, ahogy neked tetszik.

2010. ápr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint már egyetemista vagy... én leállítanám a szüleidet a helyedben, és szembesíteném őket azzal, mekkora SZEMÉTSÉG amit csinálnak. Komolyan, teljesen felháborodtam. Még ha munkakerülő lennél, vagy otthagytad volna a sulit....de te tanulsz, ráadásul egy nagyon jó szakmát... és akkor még hátráltatnak...egyszerűen felháborító. Állítsd le őket, felnőtt ember vagy!!! Mikor mész külföldre? Remélem minél hamarabb, mert persze az ilyen emberek a fejedhez fogják vágni, hogy az ő kenyerüket eszed stb. Ne hagy magad, sok boldogságot kívánok!!
2010. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Én szerencsére nem vagyok ilyen helyzetbe. Engem a családom támogat mindenbe persze csak jó,értelmes dolgokban. De pl a pályaválasztást magam dönthettem el. Ráfognak jönni,hogyha kimész külföldre és sok pénzt fogsz keresni, kár téged ebben hátráltatni mert igy nem hogy annak fogsz tanulni aminek szeretnél hanem még a mostaniban sem leszel sikeres. És akkor egy "senki" nem lesz belőled. Ezt akarják?
2010. ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Anyuval ugyanezt csinálják a szülei. Úgy tűnik, nem veszi észre.


Dolgozom suli mellett, és hamarosan diplomázom, utána megyek, szóval 1 éven belül.

2010. ápr. 11. 11:58
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok kitartast kivanok neked, es erot es hitet magadban es a jovodben.

Egy eletunk van, es a szulok feladata az, hogy tamogassanak az adott uton, nem az, hogy nyomjanak.

A helyedben egyszer leulnek veluk, nyugodtan, es elmondanak, hogy miert dontottem igy, es miert fontos ez nekem.

Es, hogy ez az en eletem es boldogsagom.

Nem vagyok koteles egesz eletemben valami olyat csinalni ami mas szerint rendben van, ha en mast erzek magamhoz kozel. Az elet nem azert van, hogy szenvedjunk.

Ha ezt nem ertik meg no comment... de Te legalabb megprobaltad, es nyugodt szivvel mehetsz kulfoldre, amihez sok sikert kivanok!

2010. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
11:49es vagyok, ha még dolgozol is suli mellett, nem tudnál albérletbe menni? Vagy csoporttársaddal összeköltözni.... csak ötletek. De ha otthon is maradsz, ami mondanak, egyik füleden be, másikon ki.... annyit nem ér ilyen emberek véleménye, hogy a tanulmányi eredményed rovására menjen. (38/N)
2010. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem tudnék albérletet fizetni, az a pénz kell a külföldi útra.
2010. ápr. 11. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!