Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Tirza névről?

Mi a véleményetek a Tirza névről?

Figyelt kérdés
2016. máj. 31. 16:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
49%
Nekem valahogyan egy tündéri, rövid fekete hajú, kék szemű kislány jutott róla eszembe... fogalmam sincs miért :) Szerintem aranyos. Egyedi, mégsem olyan, hogy vállalhatatlan felnőtt korban (nekem a Lilivel vannak ilyen problémáim). Jó név.
2016. máj. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
5%

Jól megforgatva - és persze jó vezetéknévvel - nem hangzik olyan rosszul, de ahogy ránéztem, elsőre én is Tarzant olvastam.

Nagyon szokatlan, és kicsit "erős".

Én nem tudnám törékeny kislánynak elképzelni, inkább olyan amazonos, nagydarab nő ugrik be róla... esetleg kutyanév.

Jól lehet ordítani :D

2016. jún. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Ben Hur huga jutott eszembe, aki leprás lett (igaz, meggyógyult).
2016. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Ben Hur húga az első ami beugrik, de ismerek egy Tirza nevű német csajt is. Ha neked tetszik nyugodtan válaszd, ez még nagyon nem a Dzsindzser vagy Ronaldó kategória.
2016. jún. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Osztálytársam is Tirza és nagyon szereti a nevét :D
2016. jún. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
22%
Tök hétköznapi név. Amúgy fiú, vagy lány név?
2016. jún. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
A Ben Hur jut eszembe róla. Tirzának hívták Júda Ben-Hur hugát. Zsidó eredetű név. Különleges és érdekes, nem egy hétköznapi név.
2016. jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%
Azoknak, akiknek túl "héberes" a Tirza név, csak tájékoztasul: a Zsuzsanna, Mária, József, Gábor, Áron, Anna, Dávid, Dániel, Erzsébet, Máté, Mátyás, Jakab, Judit sat. szintén héber eredetűek...
márc. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
76%

28# Olyat senki sem írt, hogy TÚL héberes, csak annyit, hogy héberes. Nyilván nem azonos, hogy valami héber eredetű, vagy most is héberesnek tűnik, és ebbe nem gondolok bele semmi negatívumot, ugyanúgy lehet egy név szlávos vagy angolszászos hangzásra (nyilván valószínűleg olyan eredetű is). Egyébként a legtöbb bibliai név héber eredetű, ezen senki nem is vitázott.

Nincs baj a Tirzával, de mivel az embereknek a Ben Hur illetve a héber eredet, zsidóság jut az eszébe róla általában - már ha eszébe jut valami -, ez megfontolandó lehet például egy nem elfogadó környezeteben úgy, hogy a kislány származása nem indokolja.

márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
29%

29-es:"az embereknek a Ben Hur illetve a héber eredet, zsidóság jut az eszébe róla"

Vagyis szerintük túl "héberes"...

ápr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!