Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor terhes voltam, sokan...

Amikor terhes voltam, sokan mondták a családból, hogy számíthatok rájuk, mára egyik családtag sincsen sehol és én nagyon fáradt vagyok és már beteg is. Hogy lehet ezt feldolgozni? Mások hogy bírják? Én már lassan kórházban kötök ki.

Figyelt kérdés
A párom néha hetekre elhúz itthonról és én 8 hónapja éjszakázom, 6 hónapig 4, azóta 1-3 órákat alszom, főzök, mosok, takarítok, bevásárolok, intézem az ügyeket. Anyám őrült, az apám ahogy idősödik, egyre butul, jön segíteni, de inkább én szolgálom ki őt is. Anyósék 200 km-re. Nagynéném szinte a szomszédban lakik, azt mondta a terhesség alatt, őrá lehet számítani, ma meg már csak akkor hív fel, ha valami számlánk jött hozzá és ha meg is kérdezi, jól vagyok-e, nem érti, hogy miért nem és csak szidni tud, hogy én milyen rossz irányba változtam, ennyi a nagy segítsége. Nagyon egyedül vagyok, gyerekes barát csak 2 van, de talán ők többet segítenek, mint bárki más, pedig csak heti-kétheti alkalommal tudnak rám egy kis időt szakítani. Nem hagyom el magam, de már nem tudom a gyerekemet megfogni úgy, hogy állok, mert félek, hogy elesek vele. Hogyan csináljátok, akik nagyon egyedük vagytok???
2010. ápr. 12. 12:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

Miért, azt gondoltad, hogy a rokonaid fogják felnevelni a gyerekedet? ár mikor terhes voltál, tudhattad, hogy a párod sokszor magadra fog hagyni. Ennek ellenére is vállaltad a gyereket. Tudhattad azt is, hogy a szüleid nem kéepsek segíteni. Az is nyilvánvaló volt, hogy az anyósodék nem fognak hozzád költözni az ország másik végéből.

Ha bunkó vagy a nagynénéddel, az szintén nem az ő hibája.

Vagy te is az a tipikus iksmama vagy, aki nem látott még gyereket azélőtt, hogy neki lett volna? Nem kérdeősködtél utána, nem olvastál utána, hogy mivel jár egy gyerek?


Tényleg nem értem ezt a felháborodást: a gyereked a tiéd, neked kell megoldanod a nevelését, nem a nagynénédnek.

2010. ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
A párod miért húz el hetekre otthonról? Nem lehetne, hogy egyszer te húznál el pár napra pihenni, és a párod vigyázna addig a gyerekre? Hány éves a gyerek?
2010. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
Egyes válaszoló: ez az ember segítségért jött ide, mert kétségbe van esve. Ha nem tudsz segíteni, húzz a francba innen, köpködd másra a gyűlöletedet. Ez egy SEGÍTSÉGNYÚJTÓ és nem pedig egy másikat lefikázó, rossz helyzetben lévő embereket rugdaló oldal. Tök normális kérdés volt, amit feltett. Nincs semmi baj azzal, ha nem tudod a választ rá. Akkor maradj csöndben, és segíts ott, ahol a hasznodat vehetik.
2010. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
a férjed miért nincs veled? nem értem. egy gyereket alapvetően az anyának és apának kell felnevelni. persze jó ha van segítség de alapvetően ez a szülők feladata. van aki egyedül van több gyerekkel és megoldja. szerintem mikor az ember gyereket vállal tudnia kéne hogy onnantól bizony megváltozik az élet. és ha egy olyan párja van akire nem lehet számítani akkor bizony egyedül kell majd megbírkóznia a feladattal. hogy hogy lehet ezzel megbírkózni. úgy hogy a gyerekért mindent és erősnek kell lenni és nem siránkozni.
2010. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Kicsit lazítani kell. Nem nagy tragédia, ha nincs mindig ragyogó tisztaság a lakásban, ha 1-1 nap kimarad és nem főzöl. Főleg mikor egyedül vagy nyugodtan hayghatod szaladni a lakást, ehetsz hideg kaját, beülhetsz valahova enni, hozathasz ebédet. Ha napközben alszik a gyerek Te is feküdj le vele, majd megcsinálod a tennivalókat, ha felkeltek, max egy kicsit ordít, hogy nem vele foglalkozol, túl fogja élni. Ne legyél a gyerek és a lakás rabja.
2010. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Iszonyú rossz lehet. Sajnálom, valóban rossz lehet. Sajnos tesznek ilyen ígéretet az emberek, amit meg sem tartanak. Ha van lehetőséged, akkor kérj segítséget, bárkitől, mert idegkimerültséged lehet. Ha van kedved akkor írj ide, s én szívesen válaszolok. :)
2010. ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
13:02-vel értek egyet, ugyanezt akartam írni!
2010. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy miért csak 1-3 órát alszol egy nap. Amikor a gyerekem pici volt és még gyakran felketl éjjel, akkor is aludtam legalább 6-7 órát, csak nem egyhuzamban.
2010. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%
Családsegítőnél érdeklődtél már? Ott lehet, hogy tudnak segítséget nyújtani (gyerekre vigyázás, kajaszállítás, valami hasonló). Bár én még nem voltam ebben a helyzetben, nagyon nehéz lehet. Nem tudsz összefogni olyan anyukával, aki hasonló helyzetben van? És akkor egyszer te vigyáznál az ő gyerekére, egyszer ő a tiedre. Anyósékhoz nem lehet elvinni pár napra, egy hétre a kicsit? Férjed miért nem segít amúgy?
2010. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Első!!Itt nem arról van szó, h elvárná h felnevelje valaki a gyermekét, hanem ő is vágyna egy kis segitségre amit szivesen elfogadna!!!Ennyi!!!Ismertem én is egy ilyen mamikát.De szerencsére h közel laktunk hozzá is ha valamit kellett csináljon és nem tudta a baba miatt akkor le tudta passzolni.De szegény közbe halál sápadt volt!! Úgyhogy midnnekinek úgysem egyforma az élete és a szituációja, de h avéletlenül egyforma is, akkor az ember lelke nem talál!!!És nem lehet átélni úgy ahogy átéli!.


Szerintem is, egy kicist vedd lazábban, járjatok ki a barátnőkhőz, ismerősőkhőz, még azzal is lefoglalod magad, és PIHENJ!!!Amúgy is , ha a férje delhúz hetekig akkor meg miért hajtod magad???????!!!! BUTA VAGY...Csak magadat teszed igy tönkre!

Kitartást!

2010. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!