Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Második feleségek, ti hogyan...

Második feleségek, ti hogyan viselkedtek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Második feleség vagyok, a férjemmel egy közös gyermekünk született. Az exfeleségtől 2 gyermeke van a páromnak, de nem tartja velük a kapcsolatot (nem részletezném, miért). Miért van az, hogy mindenki támadja emiatt a férjemet, engem, holott nem is ismerik a körülményeket?

És miért baj az, hogy én nem szeretném, ha az én gyerekem tartaná a kapcsolatot az előző házasságból született gyerekekkel?

Nyilván nem így tennék, ha nem lenne rá nyomós okom.

Szerintetek? Volt valaki más is így?


2010. ápr. 12. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Mert könnyebb téged beállítani rossznak/gonosznak, mint átnézni a másik oldara és felismerni, hogy lehet, nem csak Ti vagytok a hibások.
2010. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Jogod van eldönteni mi a jó neked, a családodnak. Ha a düh, rosszindulat vezet, az nem lehet jó megoldás. Írtad meg van rá a megfelelő okod. A Te döntésed, a Te felelősséged. Ki mit mond le van kakálva, mert nem más éli az életed, nem más oldja meg a problémád. Tégy a legjobb tudásod szerint.
2010. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Az én tanácsom az, hogy ne tiltsd el a gyerekeket egymástól.

Ám legyen mindig valaki mellettük, aki felügyeli őket.


Ha a gyereked felnő, majd tud különbséget tenni, dönteni.


Hallgass rám, hasonló helyzetben vagyok. Tedd ezt, ha nem akarsz a gyerekednek rosszat.

A kulcs a megbízható, állandó, de nem tolakodó felügyelet.

2010. ápr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
A támadóknak is igazuk van, mivel bármit tettek is (vagy nem) a gyerekek, akkor is a te férjed gyerekei maradnak és szülői kötelessége őket is segíteni, mint ahogy a ti közös gyeremeketeket. DE! Ha ti úgy érzitek, ez a kapcsolat hasznotokra nem válik, akkor valóban nem kell mélységekig belemenni, összejárni stb. Az, hogy te nem szeretnéd, hogy a gyerekek tartsák a kapcsolatot, azt csak ideig-óráig tudott megszabni. Ha nagyok lesznek és szeretnék, akkor nem tilthatod meg, bár így sincsen sok értelme (szerintem).
2010. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én tartom a kapcsolatot apám előző házasságából született féltestvéremmel, sőt, még az anyjával is, mivel láthatásra együtt jártunk apához, miután anyámtól is elvált.

Anyám nem tartja a kapcsolatot természetesen egyikőjükkel sem. Szerintem ez az adott szituációtól függ, hogy melyik verzió a jobb. Erre nincs általános képlet. 22/L

2010. ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, féltem, hogy normális választ nem is fogok kapni. :(

Az exfeleség egy dologtalan nő (szó szerint életében nem dolgozott, most is az új párja tartja el), a váláskor ennek ellenére mindent vitt. A gyerekekkel nem törődött, ami miatt nagyon sajnáltam is őket, mikor összekerültünk a párommal, rendszeres vendégek voltak nálunk. Aztán elkezdtek jönni a követelőző levelek, telefonok, hogy ezt vegyünk, azt vegyünk a gyerekeknek, meg hogy én soha ne szüljek gyereket, így nekem címezve, mert a férjem milyen sz.r apa... Holott utolsó pénzünkön is vettünk rájuk ruhát, cipőt, csak sajnos a gyerekek is átvették az anyjuk követelező és lesajnáló stílusát, és már semmi nem volt jó... Szép lassan a páromnak elege lett.

Én világ életemben dolgoztam, mellette tanultam, nem úgy vállaltam gyereket, hogy a férjem nem is tudott róla, hogy babánk lesz (mert az exfeleségnél nem tudta, mindkét alkalommal 4 hónapig titkolta). Én meg úgy gondolom, hogy nem szeretném, ha az én fiam azt látná, hogy rosszul kell tanulni, iskolát kell kerülni, követelőzni kell... Én azért ettől szigorúbban nevelem.

Csak sajnos ezt nagyon sokan nem értik meg, azt hajtják, hogy szegény gyerekek, nem tehetnek semmiről... hát valóban nem, addig, amíg gyerekek. De már 18 és 20 évesek, ha még ennyi idősen sincs belátásuk, hogy az apjuk nem rossz ember... :(

2010. ápr. 12. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ha lehet így mondani első feleség vagyok..A volt férjemnek azóta a második feleségétől is született egy kislánya..

megmondom őszintén én attól féltem,hogy a kislány születése után a fiam már nem lesz fontos az apjának hiszen 15 éves volt amikor a kislány született..De szerencsés vagyok,mert ugyanannyira fontos neki mai napig a fia is,így a mi esetünkben a fiam ismeri,és szereti is a féltestvérét...De megértem,hogy mit akarsz mondani,és ha te úgy érzed,hogy nincs értelme,hogy a gyermeked ismerje a féltestvéreit akkor biztos helyes a döntés..A féltestvérek már kész felnőttek4 nekik már nem követelőzni hanem beszélgetni,örülni kéne annak ha az apjukkal találkoznak..A te gyermeked meg majd ha nagy lesz úgyis eldönti hogy akar-e találkozni a testvéreivel..Vannak édestestvérek akik felnőtt korukra annyira nem foglalkoznak egymással,hogy jó ha 20 évente egy temetésen vagy lagzin összefutnak..

Ezért tedd azt amit helyesnek vélsz,ne foglalkozz avval hogy mit pletykálnak a többiek...

2010. ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Ha úgy leszel második feleség, hogy lesz egy harmadik is, milyen kérdést fogsz ide írni? Mit szólnál, ha a te gyereked kerülne hasonló helyzetbe, mint a párod gyerekei?


Nem hinném, hogy a gyerekek a hibásak, nem tehetnek róla, milyen az anyjuk, és esetleg mivel tömte a fejüket.

A gyereket nemcsak megcsinálni kell, és nem mentesíti az apát a felelősség alól, hogy az anya 4 hónapig titkolta. A gyerek akkor is gyerek marad, ha nem tökéletes, netán "rossz". A szeretet nem függ a teljesítménytől. Ha a párod nem szereti a gyerekeit, mert rosszak és követelőznek... nos, ez nagyon durva... A követelőzésre lehet nemet mondani, a szeretetre viszont undorító dolog nemet mondani. Akkor is, ha felnőttek. Az is lehet, hogy a követelőzéssel csak a figyelmet akarják magukra vonni.

Szóval én a helyedben elgondolkoznék, milyen pasihoz mentem hozzá, és szültem neki gyereket. Semmire nincs garancia, simán kerülhetsz ilyen helyzetbe.


Miért félsz annyira, hogy a gyereked eltanulja a rosszat? Ha jól nevelted/neveled, nincs félnivalód. Ha rosszul, akkor meg tök mindegy, az iskolában, az utcán, a tv-ben mindenhol láthatják a "rosszat". Nem tudod megakadályozni. ... De ... utána már nem fogod szeretni, mert rossz...??

2010. ápr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a gyerekek fejlodeseben az apa is ugyannyira felelos,mint az anya, szoval en azt gondolom,h a ferjed is igencsak hibas a gyerekek viselkedesere nezve.

Szerintem nagyon szemet es onzo dolog,h igy latod a dolgokat. Te mit szolnal hozza,h a ferjed ne adj Isten ujra nosulne es a te gyermekeddel igy banna az apja?

En szerintem nincs az az nyomos ok,amiatt a szulonek hatat kellene forditani a gyerekeinek!

2010. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azokkal, akik támadják a kérdezőt.


Az apa is ugyanannyira meghatározó a gyerek életében, mint az anya, ha együtt élnek! Viszont ha elválnak, és a férfi csak minden héten 1X vagy 2X találkozik velük, vagy kevesebbszer, akkor nem az övé a felelősség a félreneveléssel, amennyiben normálisan áll hozzájuk.


A nevelőapukám első házasságából született gyerekét tőle eltiltották, és ellene nevelték. Erről ő nem tehetett.


Számomra nyomós oknak bizonyul az, hogy a másik házasságból lévő "gyerekeknek" "rossz" a felfogásuk, és nem igazán lehet összeegyeztetni a kérdező nézeteivel.

2010. ápr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!