Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki úgy élte meg a...

Ha valaki úgy élte meg a szülő-gyerek kapcsolatot a saját szüleivel, hogy ő nem akar úgy nevelni, mert neki az nem volt jó, az kivel azonosult gyerekként, ki a "minta" számára?

Figyelt kérdés
Olvastam már olyan véleményeket, hogy a gyerek mindenképp azonosul valamelyik szülőjével. A fenti esetben hogy működik? Pl. ha én is azonosultam valamelyik szülőmmel, akkor nekem nem szabadna gyereket vállalnom, mivel én nem akarok úgy nevelni, ahogyan ők tették.
2016. jún. 13. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Én sem úgy akarom nevelni ahogy a szüleim. Igaz voltam jó dolgok is (azt igyekszem megtartani!), de a legtöbb dolgot másképpen csinálom. Mintám nincs, úgy teszem ahogy azt jónak gondolom.


Ha valaki azonosul valamelyik szülővel, és az a szülő történetesen rossz szülő, akkor tudatosan figyelve, el lehet kerülni azokat a hibákat amiket elkövetne ő is.

2016. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy azonosultam-e valamelyik szülőmmel. De látom, hogy mik azok, amiket én nem akarok tenni gyereknevelés során. A minta az, hogy nekem nem volt jó és én ezért nem fogom megtenni. Nem kell ezért feltétlenül egy konkrét személy példának, mintának.
2016. jún. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg így van. Felveszel mintákat még ha nem is veszed észre. Nagyon sokszor megijedek mikor rajta kapom magam, hogy mégis úgy beszélek, mint anyám vagy apám, holott eldöntöttem, hogy ők a negatív példa.

Gyermeknevelésben a legnagyobb traumát okozó dolgot általában teljesen elkerülik vagy folytatják pl. akit vertek, az inkább sose üti meg a gyerekét vagy szintén veri mert ezt látta és milyen jól tették, különben nem lenne sehol alapon.

Tudatosan lehet változtatni dolgokon, de általában krízis helyzetben az otthoni minták jönnek elő, mert azt tudod leggyorsabban aktiválni. (Például kisgyerek kiszalad az úttestre, és te felpofozod érte. Ez általában otthoni minta alapján jön elő.)

2016. jún. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én fogalmam sincs, kire hasonlítok, mert a szüleimtől nagyon különbözök.
2016. jún. 13. 12:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézd, akit lelkileg megnyomorítottak a szülei, az valószínűleg könnyebben csúszik bele a rossz mintába, de ez nem azt jelenti, hogy ne vállaljon gyereket. Ha nem bírod feldolgozni ahogy bántak veled, akkor irány a pszichológus és valóban ne legyen gyereked, amíg csak azon kattogsz hogy veled mi történt. Ha hajlandó vagy szembenézni a dologgal, akkor sok dolgot helyre tudnak rakni benned és nem fogod vele megnyomorítani a gyereked. Az igazán rossz szülőket ritkán érdekli, hogy jól csinálják-e.


Amúgy nem hiszem, hogy bárki belecsúszik abba, amit ennyire elutasít, mint te a szüleid nevelési módszerét. Nem vagyok képzett, de inkább az ilyen Stockholm szindróma szerű esetekről gondolnám, hogy folytatják a szüleik rossz viselkedését.

2016. jún. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, feldolgoztam, ahogy felnőttem, csak onnan merült fel a kérdés, hogy olvastam egy ilyen véleményt, hogy a gyerek azonosul valamelyik szülőjével automatikusan is. Én pedig úgy érzem, ha ez valóban így van, csak én nem vettem észre, akkor jobb lenne, ha nem lenne gyerekem, mert egyik szülőm sem volt igazán olyan minta, amivel azonosulni szeretnék, nem tudatosan sem.
2016. jún. 14. 09:05
 7/7 anonim válasza:

Nem kell feltétlen azonosulni,van aki árvaházban nőt fel például és ma rendesen neveli a gyerekét.

Saját meglátásod szerint teszed szerintem.

Például ha rendszerint vertek téged,elvileg te nem fogod így nevelni a gyereked,de sajna az is lehet hogy pont így neveled mert azt hiszed így a jó.

Bár szerintem ez már attól is függ,ki mennyire erőszakos.

2016. szept. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!