Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szét mentünk a párommal.27...

Szét mentünk a párommal.27 hetes terhes vagyok. Egy forintot nem ad és amiket közösen megvettünk sem hajlandó elszállítás ahol most lakom a szüleimhez. Nevére sem veszí a gyereket. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Én nem dolgozom viszont ő pl a munkahelyen kapja a babára a családi adókedvezményt. Ti mit tennétek a helyzetében? Vagy mi a helyes?
2016. jún. 18. 13:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%

Gyermektartást mindenképpen kell fizetnie. Ha van az ismerősei közt jogász, kérdezd meg. Ha nincs, keress egyet.

(Megjegyzés: a pasi egy ritka bunkó haszonleső kis pojáca, ne hagyd, hogy kihasználjon.)

2016. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy ad e pénzt, vagy nevére veszi e a gyereket nem az ő döntése...
2016. jún. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Ha családi adókedvedzményt kap, akkor a férjed. Tehát nem kell nyilatkoznia, hogy a nevére veszi-e...
2016. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%

Én nem értem, hogy kaphat egy meg nem született gyerekre családi adókedvezményt??

Fizetnie meg nem kell, csak akkor amikor a baba megszületett, ezt nevezik gyerektartásnak.

2016. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%
4: létezik magzati adókedvezmény, betöltött 91. napos magzati kortól, de csak az anya és házastársa veheti igénybe, élettárs év közben nem, csak bevallásban.
2016. jún. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok. De viszont azt szeretném élén h pl ne kapja az adó kedvezményt ha nekem nem ad semmi. Ugyanis nekem kell így megteremteni mindent a születendő kisbabának. De nehéz mert nem dolgozok. Ja és a barátai és a füvezés miatt dobott el minket.
2016. jún. 18. 13:31
 7/29 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem vagytok házasok, nem kaphatja a magzati kedvezményt, ennyi.
2016. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk gondolom füvezni nem akkor kezdett, amikor 27 hetes terhes lettél... Előbb kellett volna gondolkozni, hogy kit engedsz magadba koton nélkül.
2016. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%
Ha megszületik a gyerek, automatikusan elindítanak egy pert, és elismerő nyilatkozatot kell tennie az apának. A gyerektartásért pedig neked kell bíróságra menni a későbbiekben. Tudom, mert nálunk is így volt. Én voltam a gyerek.
2016. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

Az adókedvezményhez ki kellett töltened egy nyilatkozatot. Ezt vissza kell vonni, mivel nem éltek már közös háztartásban.

[link]


Ha kapsz bármilyen járulékköteles juttatást, arra is érvényesítheted a kedvezményt.

Keress egy ügyvédet, vagy menj be a bíróságra ügyfélfogadási időben, és kérj segítséget, hogyan tovább. Ha nem akar apasági nyilatkozatot tenni, magzatkorban is végeztethető DNS-vizsgálat, bírói eljárás keretében megállapítják az apaságot, és neki kell fizetnie az összes költséget. Ezután a gyermekelhelyezést kell intézni, tudomásom szerint ennek keretében megállapítják a fizetendő tartásdíjat is.

2016. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!