Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyukámnak,...

Hogy mondjam meg anyukámnak, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Férjemmel októberben házasodtunk össze, utána elkezdtünk beszélgetni arról, hogy legyen baba, és végül arra jutottunk, hogy abbahagyom a gyógyszert, de nem próbálkozunk, ha akar jönni a gyerek akkor jön, ha nem akkor nem.

Erre anyukám valahogy rájöhetett, mert februárban megkért minket, hogy várjunk egy évet, mert még friss a kapcsolat, fiatal vagyok (25), stb.

Mondtuk neki, hogy persze, várunk.


Ezután 1 héttel kiderült hogy hormonbetegségem van, és azt mondta az orvos, hogy természetes úton nem lehet gyerekem, így nem kezdtem el újra a gyógyszert, gondoltuk minek ha úgysem lehet gyerekünk.


Május 24-én azonban feltűnt, hogy késik a menstruációm, mindig napra pontosan meg szokott jönni, viszont most 17 helyett még 24-én sem volt semmi. Gondoltam ez is a hormonbetegség mellékhatása, vagy a gyógyszer okozza amit felírtak kezelésre, de a férjem nyúzására csináltam egy tesztet és pozitív lett. Ezután csináltam még 3-at, és mind pozitív. Háziorvos azt mondta, hogy valóban terhesség, jövő hét pénteken pedig megyünk ultrahangra a nőgyógyászhoz, hogy lássuk tényleg baba van-e, és ha igen, akkor minden oké-e vele.


Férjemmel mindketten elképesztően boldogok vagyunk, hiszen ez egy "csoda baba", viszont nem tudom hogy mondjam el a szüleimnek, miután megígértük, hogy várunk jövő februárig.

Tippek?


2016. máj. 30. 11:58
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%
Felnőtt, házas emberek vagytok. Immár külön család, nem tartoztok senkinek magyarázattal gyermek ügyben. Sőt nagy csoda, amit történt veletek. Szerintem egyébként örülni is fog neki majd.
2016. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ne felj megmondani, hiszen tenyleg csoda, hogy terhes vagy es ha orultok is neki biztosan ok is fognak.
2016. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
96%
Nem hiszem hogy bármilyen szemrehányás illethetne téged. Főleg mert úgy nézett ki, hogy nem is lehet babátok. Mondd el és kész. Minden jót nektek.
2016. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
94%
én ezt nem értem, nálunk is a sógor megkérdezte apucit lehet e gyereke és az ilyen "nagy gyerekek" csinálnak kisbabát. Basszuskulcs felnőtt emberek vagytok elé állsz " anya úgy volt hogy nem lehet kisbabám és most mégis lett, mivel félünk hogy ezután nem sikerülne újra ezért megtartjuk".ennyi
2016. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
86%
Megkérdezhetem, hogy milyen gyógyszert írt fel neked az orvos?
2016. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
95%
Ha olyan veszedelmesen friss lenne a kapcsolat, össze se kellett volna házasodnotok. Szerintem anyukádnak se kéne meglepődnie, ha egy HÁZASPÁR bejelenti, hogy babát várnak. De ahogy mondták előttem is, hangsúlyozd ki, hogy meddőséggel riogattak, így mekkora nagy öröm ez most nektek.
2016. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
95%

Nem ijesztgetni akarlak, de várjátok meg a 12. hetet, hormonális gond estén bármi megtörténhet...

Aztán mondjátok el az anyádnak, hogy nagymama lesz.


Nem vagy egyébként annyira fiatal a gyerekvállaláshoz, nem 18 vagy. Házasok is vagytok, terveztétek is.

Nem látom be, miért lenne ez gond számára.


Szerintem ilyen estben a szülőknek NINCS joguk beleszólni a gyerekük életébe, te se hagyd, mert a fejedre nőnek.

2016. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
95%

25 éves, felnőtt nő, feleség vagy. Nem kell a szüleid engedélye ahhoz, hogy gyereket vállalj.

Szerintem a bejelentéssel még várj pár hetet, amíg kiderül, hogy minden rendben van, aztán pedig mondd el olyan formában, ahogy neked jól esik. Egy dologra vigyázz, ha mégsem örülnének a nagy hírnek (bár remélhetőleg fognak), akkor se érezz semmi bűntudatot, ez a ti döntésetek, a ti életetek.


Nekem már az is fura, hogy a férjeddel babát szerettetek volna, de miután anyudék szerint korai, megígérted, hogy nem lesz.

2016. máj. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
94%

Nem mondod, hogy milyen hormonprobléma. Legtöbbször pajzsmirigy probléma, ami miatt nehezebb teherbe esni, de ha erre gyógyszert szedsz, akkor ott nincs ezzel probléma. De a vetélés gyakori ilyen esetekben, szóval tényleg várjatok amíg elmondjátok.

Ha meg nem 1 hónap után házasodtatok össze, akkor a szülőknek ebbe tényleg nincs beleszólásuk. Nektek kell tudni, hogy van-e pénzetek egy új családtagra és hogy tényleg szeretnétek egy babát vagy sem.

2016. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim válasza:
93%
Szia Anya! Képzeld terhes vagyok!
2016. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!