Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok beengedni az...

Köteles vagyok beengedni az anyósom, hogy lássa az 5 és fél hónapos unokáját, főleg az után, hogy a férjem egy hete itt hagyott bennünket?

Figyelt kérdés

Sajnos a házasságunk is anyósomék miatt megy/ment tönkre, mert nem engedem az alkoholista apósom közelébe a kisfiunkat, aki összefogdossa mocskos kézzel és hőbölög a feje fölött!! A férjem pedig nem mer ellent mondani a szüleinek semmiben, és nem áll ki mellettünk. Inkább lelépett.

Még valami: 3 hónapja a szüleimnél lakunk, amióta ide jöttünk, a kedves anyósom kétnaponta idejár "látogatni", de szívem szerint be se engedném mostmár, nagyon felzaklat és idegesít, főleg most, hogy az nem is érdekli, hogy a fia meg itthagyott bennünket.

Volt már vele egy nagy vita, számonkért, amikor egyszer összevesztünk a férjemmel (akkor szintén itt hagyott 2 napra bennünket) beleszólt olyanba, amihez semmi köze, és minden sérelmét a fejemhez vágta, ami gyűlt benne az elmúlt másfél évben. És pofátlanul utána is ugyanúgy folytatta a látogatásait, mintha semmi sem történt volna.

Mit tudok tenni?

Szüleim szerint joga van látni az unokáját, de szerintem ez egy régimódi "szöveg", és nem kötelező beengednem.


2010. ápr. 13. 00:23
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
21%
Csak a gyereked nagymamaja...Szerinted rosszat akar neki?Szuleiddel jol kijon?
2010. ápr. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:

Nem, nem akar rosszat, viszont annak is hangot adott már, hogy ha elválunk, bizony ő akkor is "húzni" fogja az unokát. Ezzel csak az a baj, hogy ott az após, akiről viszont leírtam, milyen, és az ő közelébe 1000%-ra nem engedem.

Sajnos ma anyukámmal is összeveszett, mert anyu megkérdezte, tudja-e hogy mi van most a fiával, miért hagyott itt bennünket, erre az volt a válasza, ő soha többet nem szól bele semmibe a múltkori cirkusz után, és nem számít neki, hogy most mi van. Elkezdett anyuval kiabálni, pedig nem volt rá oka.

És már görcsben van a gyomrom, mert ma jönni fog a szokásos látogatásra. :(((

2010. ápr. 13. 00:51
 3/49 anonim ***** válasza:
27%

A párkapcsolati problémáitokat nem a gyereken és nem a nyagyszűlökön kell leverni.

Nem kell a piás nagyapa közelébe engedni a kicsit de felügyelettel mért ne láthatná az unokáját.

Ez a gyerek érdeke is, ha pedig a száját jártatja lehurogod és nem törödsz a hűlyeségeivel.

2010. ápr. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim válasza:
28%

hord le az anyosodat minden rossznak, es vegye magat eszre hogy nem vagy ra kivancsi, mond meg neki, hogy azt a kis babat te szulted, nem o, a fiaval foglalkozzon, ne azzal amit te szultel, mondjad neki hogy szuljon maganak gyereket, es ne veszekedjen veled, mert ki fogod verni a fogait, sot a rendorseget is ki fogod ra hivni, na ezt mond meg neki :)

sok szerencset

2010. ápr. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%

A szuleim elvaltak (mar tobb mint 20 eve szoval mar nem zavar) es a csaladom sokat veszekedett miattunk (van egy hugom is).


I. Jogilag nem vagy koteles az anyosodat beengedni. Neki nincsen joga az unokajat latni. Csak a te ex-partnerednek lehet ilyen joga.

II. Nalunk nagyon hasonlo volt a felallas: Apam otthagyta anyukamat es kikoltozott Nemetorszagba (mondjuk volt oka ra, ami a te esetetben nem biztos, hogy igy van) es az en nagyanyam allandoan piszkalta edesanyamat.

III. Sok harc utan anyam felallitott jatekszabalyokat es az alapjan lathatott minket a nagyanyam: Ne beszeljen rola marmint edesanyamrol, (se jot se rosszat), ne tegyen minket ki semilyen veszelynek, a megbeszelt idopontban szo nelkul legyenek ott ahol megbeszeltek. Ellenkezo esetben anyukam vegleg eltiltott volna toluk. Mivel a nagyanyam felfogta a helyzetet es minden szabalyt betartott eleg sokat voltam nala (evente 4-8 hetet) es gyerek fejjel semmit nem vettem eszre a dologbol. Az egesz tobb mint 10 evvel kesobb derult ki amikor mar az edesapam is hazakoltozott, de addigra mar felnottem.

IV. En a nagyanyamra mindig szivesen gondolok. Nagyon kedves volt es sokat tanultam tole. Ergo szerintem nagy kar egy gyereket ettol az egyedi intergeneracios elmenytol megfosztani.

V. Ha felted a gyereket az aposodtol akkor talan fel lehetne valamilyen semleges talalka helyet allitani a gyerekek es a nagyanya kozott (egy par orara, szabalyokkal). Bar joga nincs hozza, hogy lassa az unokajat, szerintem nagyon sok fajdalmat okozna neki ha igy hozna a sors.


Remelem ez valamennyit segitett...

2010. ápr. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
14%

akármilyen alkoholista a nagyapja,engedjétek a közelébe,persze csak úgy hogy nézitek mit csinálnak.

mert ha most nem ,akkor vagy te,vagy a szüleid a másik nagyszülők ellen fogjátok nevelni.(Tapasztalat,nekem anyám évekig nyomatta a szöveget,hogy a másik nagyszülők ilyen rosszak meg olyanok.)mint kiderült nem igy van.

2010. ápr. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
13%

Akár milyen alkoholista, én nem tiltanám el a nagyapjától, sőt mi több ezért nem veszekednénk a párommal sem!!! Akár milyen, de nagytata és szereti az unokáját.Az én felügyeletemmel együtt hagynám ugyanúgy vele is, csak jobban odafigyelnék h mikor mit csinál...De ezért összeveszni még a párommal is..szegényen csodálkozol, h elment? Nem sértően kérdezem ezt..De neked hogy esne ha a párod eltiltaná anyudtól a gyermekedet?

Szerintem amig menthető oldjátok meg, te is engedjél a 21ből..

2010. ápr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
14%
06:55-ős!!Látom egyformán gondolkodtunk, majdnem egyidőben:)))
2010. ápr. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
23%
Igen is joga van látni az unokáját. Függetlenül mindentől, akkor is a nagymamája. Nem szabad belekeverni a személyes érzelmeket, azt rendezzétek el egymás közt. Még ha a nagypapa alkoholista is, akkor is szeretheti az unokáját, rosszat nem akarhat neki.
2010. ápr. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
67%

Na, mindenki leírta az érzelmeit, csak a kérdésre nem válaszolt: nem vagy köteles beengedni, majd perel a láthatásért, ha annyira akar...

Én mondjuk személy szerint úgy elküldeném a búsba, hogy csak úgy zörögne!!!

2010. ápr. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!