Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtt a lányom? Szóval...

Felnőtt a lányom? Szóval egyedül nevelem mint apa. Az anyja elhagyott bennünket már baba kora óta.

Figyelt kérdés
Szóval 15 éves, bekopogtam a szobájába és benyitottam, sminkelte magát felöltözött, és elkezdett kicsit ordibálni hogy menj ki innen... De nem ment buliba csak úgy. Megkérdezte tőlem hogy van egy fiú aki elhívta moziba, hogy elengedem... Mondtam neki hogy igen csak mondja el a nevét meg hogy hány éves... Velem mindent megbeszél... Csak én nem tudom hogy beadagolni magamnak..:-)) Mire kell még figyeljek? Köszönöm a válaszokat! 40F
2010. okt. 29. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
dearanyos:) szerintem jó úton haladsz... Tartsd ezt a sziontet, ne tiltsd mindentől de figyelj oda mit csinál. Amíg mindent elmond neked addig jó. Próbálj úgy állni hozzá mint egy féltő barát...ha hazajön kérdezd meg milyen volt, tetszik-e a srác, stb, és semmiképp se akadj ki ha esetleg csókoloztak vagy valami, mert akkor legközelebb nem mesél majd...
2010. okt. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
88%
Mondd azért majd ám meg neki, hogy ha úgy gondolja, meghívhatjátok valamikor vacsizni. Örülni fog neki:)
2010. okt. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is egyedül neveltem a lányomat. Rendszeresen tartottam a kapcsolatot a nevelési tanács adóval.Sok hasznos segítséget kaptam.

Még nem nőt fel a lányod, talán most jön a legnehezebb idő.

Valószínűleg szüksége lenne egy női mintára, akitől eltanulhatná a nőiességet.

Előnyös lenne egy társ, egy barátnő, hogy ne csak ketten legyetek.

2010. okt. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

szia én 23 vagyok, engem is egyedül nevelt apukám, elváltak anyuval.

én nem beszéltem meg vele soha semmit. elmondom, hogy én minek örültem volna:

ha például megkérdezi este, hogy hogy vagy, nem csak azt, hogy milyen jegyet kaptál, tanultál-e.

ha néha leülünk beszélgetni engem érdeklő dolgokról is, nem pedig azt hallgattam volna 15-16 évesen, hogy szar az élet, tanulj, mert nem viszed semmire. néha beszélhettünk volna fiúkról őszintén, mivel anyuval akkoriban nem volt túl jó a kapcsolat.

néha eljött volna egy meccsemre, megdícsért volna, hogy jó voltál, büszke vagyok rád, nem pedig hazudoznom kellett volna, hogy itt-ott voltam, mert nem engedett el...

stb-stb


a lényeg, hogy tényleg légy vele őszinte, ha valami bántja, kérdezz rá, de légy türelmes. ha akarja majd elmondja. ne űzd el a pasikat, inkább ismerd meg őket, és akkor mindegyiket be fogja mutatni, és tudsz majd tanácsokat adni. beszélgess vele minden nap legalább 20-30 percet akár még többet. te is kérj tőle tanácsot, kérd ki a véleményét, éreztesd, hogy fontos neked, amit gondol.


remélem segíthettem!

2010. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon jó olvasni,hogy vannak még ilyen Apukák!:-)

Bizony felnőtt a lányod,és már nem csak apa pici lánya,nehéz beletörödni,de ez van,el kell fogadni,mégha nagyon nehéz is. beszélj vele őszintén mindig és akkor nem lesz gond. Esetleg ajánld fel neki,h szívesen támogatod ha elszeretne menni kozmetikushoz,fodrászhoz stb..Nincs párod aki segíthetne a tinikor zavaros időszakában neki? Gondolok itt a mensire,megváltozik az ember lányának teste stb...esetleg menj el könyvesboltba és vegyél neki ilyen témájú könyveket.

2010. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Danielle Steal: APU, vagy más "női" könyvek segítenek megérteni a lányok lelki világát. Danielle Steal: Tükörkép is ilyen, habár egy más történelmi korban. A"Kalandvágy" ugyanez, de egy nagyapa a másik szereplő.
2010. okt. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!