Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya mért nem engedi, hogy az...

Anya mért nem engedi, hogy az új szomszéd lánnyal barátkozzak? Mindig szidja, hogy jajj ők gazdagok csak kiakar használni mert még nem ismer senkit.

Figyelt kérdés

Most leszek 10. es , sajnos olyan osztályba kerültem ahol a pénz számít. Mivel szegényebbek vagyunk kiközösítenek nem csak engem a többi szegényebbet is.

Ezek a lányok a mai tipikus tömeg ribizli növendékek.


AZ új szomszéd lány is. Először nem örültem ,hogy a szomszédom.. Nagyon szép és csinos.


Az anyukája át jött, hogy mondja az enyémnek hogy osztálytársak leszünk a lányával.


Akkor nem örültem..


Rá egy hétre a kölyök szobakutyájuk kiszökött az udvarra és át jött hozzánk.

Én vittem neki vissza és utána jót beszélgetünk és pozitívan csalódtam nagyon aranyos és érdekli a jövője , hogy tovább tanuljon , hogy legyen belőle valaki.

Anya este jól lecseszett , hogy mit barátkozok vele , meg csak kirinyálni tudta a kutyát foglalkozni meg nem tud vele meg unta a másikat az meg most ki lett zárva a kertbe( pitbull, és eddig lakásba laktak)

Ma délelőtt átjött hogy ha van kedvem menjünk el ebédelni és fagyizni majd ki a holt folyóhoz fürdeni. Anya nem engedett el mert , hogy biztos unatkozik nincsenek barátai mert most költözött ide, meg nekünk nincs ilyen csavargásokra pénzünk. ( pedig meghívott volna, mert vissza vittem a kis kutyát, és az unokatesója aki 1-2 évvel idősebb itt lakik és vele szokott csavarogni járni)


Nem tudom miért nem enged el anya vele, eddig az iskolai szünetekben, meg iskola után mindig otthon ültem , mert a barátaim csak az iskolában a barátaim... senki nem talizik amúgy iskolán kívül. Csak a "menők"


Anya azt mondja mert egy elkényesztetett buta liba, meg Iphone van , meg adidas cipője , meg a 3 hét alatt , hogy ide költöztek több táskát látott rajta mint neki volt egész életében. Meg két egyforma ruhát még nem látott rajta.


Meg majd ha elkezdődik az iskola azért bőgök mert ő is piszkál.


2016. júl. 4. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%

Anyukád elég szűk látókörű.


Próbáld meg a szomszédodat vendégül látni magatoknal, beszélgessen anyukáddal, és meglátja, hogy nem is olyan rossz, mint ahogy ő elképzelte

2016. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az zavarja, hogy nincs pénzetek olyan mókákra, amikre a lánynak igénye van és kínosan érezné magát, ha meghívott volna téged a csajszi. Plusz ezeket illik viszonozni.
2016. júl. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Talán ha a 2 anya is beszél egymással, édesanyád nem arra fog koncentrálni, hogy te mit csinálsz, hanem ő is törődik a saját dolgával. Egy próbát megér szerintem, hogy bemutassátok a szülőket egymásnak.
2016. júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak kisebbségi érzése van. Pedig jobb lenne, ha lenne egy barátnőd az osztályban, meg nyáron se unatkoznál. Még meg is sértődhet a csaj, és a végén ő nem fog veled szóbaállni, mert nagyképűnek fog tartani. Legyél határozottabb, nem normális, hogy egy szülő nappal beszabályozza, hogy kivel töltheti a szabadidejét a 16 éves gyereke, pláne egy osztálytársnőjével.
2016. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy tetszik, de tőled nem várhat shoppingolós túrákat, drága bulizást, mert te még nem keresel, a szüleidtől meg csak azt várhatod el amit az élet NEKIK adott. Ha Rád kíváncsí, akkor menjetek fürdeni, beszélgetni, sportolni, jövőröl dumcsizni. Az nem kerül semmibe, de több hasznotok lesz belőle, mint a szülők pénzéből. Nem kell magadat szégyelni, azért mert ide tett le a az a nyomorult gólya.
2016. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Anyád elég rossz véleménnyel van a gazdagokról, vagy csak egyszerűen féltékeny, hogy nekik több van.

Én a helyedben valahogy megpróbálnám vele tartani a kapcsolatot, vagy összebarátkoztatni anyukáddal, meghívni magatokhoz.

Sajnálom hogy anyukád ilyen, az én anyám ilyen szempontból sokkal jobb fej. Lehet, hogy nem tudsz változtatni a véleményén már.

A lányról meg annyit, hogy lehet, hogy nem olyan mint a többi, de az is lehet, hogy még nem ismered jól. De ha csalódsz is benne, akkor se állj anyukád oldalára, mert akkor még jobban fogni fog téged. Te ne legyél megkeseredett, nem minden gazdag ugyanolyan ember. A szegényebbek között is sok nagyképű van például.

2016. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tehát 16 éves vagy. Ennyi idősen már nem az anyád dönti el hogy kivel barátkozol, szóval ha barátkozni akarsz tedd, ha szórakozni hív a lány akkor menj vele. Anyád meg majd hozzászokik... csak féltékeny rá. Ami elég nagy hülyeség.
2016. júl. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit érdekelvű is leszek, de racionális:

Találtál egy lányt, aki szép is, okos is, kedves is, vonzódik is hozzád ÉS még gazdagok is, ilyen lehetőséget nem szabadna kihagyni... Ne hallgass anyukádra, ahogy látom tudsz értelmesen fogalmazni, értesd meg vele.

2016. júl. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én is lány vagyok! Barát barát xd nem úgy .
2016. júl. 5. 13:31
 10/13 anonim válasza:
90%

És még a gazdagokra mondják, hogy felszínesek és pénzközpontúak... Pont, hogy anyukád irígy és felszínes, aki az alapján dönti el milyen egy ember, hogy mennyi pénze van. Az alapján megítélni másokat, hogy hány táskája és milyen cipője van, nagyon ronda dolog. Attól, hogy van valakinek x táskája és adidas cipője, még lehet nagyon kedves. Ez tipikus példa arra, hogy a "szegényebbek" azok, akik eleve rossz szemszögből nézik a gazdagokat. Csak szidni tudnak mindenkit, akinek több pénze van, anélkül, hogy egy kicsit is megismernék őket.

Magyarázd el anyukádnak, hogy az a lány kedves, és ha később kiderül, hogy mégsem, akkor te koppansz, nem pedig anyukád. De ha az a lány olyan rossz lenne, mint amilyennek anyukád beállítja, akkor nem veled akarna barátkozni, hidd el. A pénzével bárhol talál 2 perc alatt barátokat, iskolában is. Szóval mondd meg anyukádnak, hogy 16 éves vagy, és semmi rosszat nem akarsz csinálni. Nem egy fiú ágyába akarsz bebújni, nem piálni akarsz, nem drogozni. Szimplán barátkozni egy veled egyidős kedves lánnyal. Minden előítélet és pénz nélkül. A gazdagoknak pedig teljesen normális, hogy a barátaikat meghívják valamire. Minden érdek és követelés nélkül. Mi nem voltunk gazdagok régen, de a barátnőm nagyon szegény családban nőtt fel, mellettük nekünk nagyon sok volt. Volt, hogy elmentünk bulizni, és én fizettem neki mindent. Mert a barátnőm, és mert szerettem volna, ha velem jön. És eszembe se jutott volna visszakérni a pénzt soha, sőt még azt sem vártam el, hogy legkozelebb ő hívjon meg valamire. Most én is az úgynevezett gazdagok közé tartozom, és bármikor szivesen meghívom a barátnőmet vagy bármelyik barátomat egy ebédre vagy vacsorára. És ez nem könyöradomány, hanem együtt jol érezzük magunkat. Elvárások és előítéletek nélkül! Mert nekem ez természetes!

Ezt nyugodtan mutatsd meg anyukádnak!

2016. júl. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!