Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenkinek vesz anyu-apu lakást?

Mindenkinek vesz anyu-apu lakást?

Figyelt kérdés
2016. júl. 20. 17:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Nem
2016. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nem.
2016. júl. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%
Nekem sem, sőt, nem is támogattak semmiben, nekem kellett őket (ill. teszem is a mai napig, anyagiakban).. De legalább amit elértem az életben, azt önerőből tettem, nekem ez rengeteget jelent.
2016. júl. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek, de akik megtehetik, hogy ezzel is segítik a gyereküket/gyerekeiket, azok igen.
2016. júl. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
100%
Nem. Vétel még tervben sem merült fel, de a bérleti díjat is mi fizetjük. Sok mindent kaptunk a szüleinktől, így jelentősen olcsóbb lett a lakás berendezése.Nem, azt hiszem itthon a legtöbb ember nem tudja megengedni magának, hogy a gyerekeinek lakást vegyen.
2016. júl. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem igen.


És borzasztó szerencsés is vagyok, éppen ezért.


Az ismerőseim (még ha a tág ismerősi körömet is nézem, legyen mondjuk 500 fő) nincs olyan, akit a szülei lakással tudtak volna támogatni úgy, hogy nem kell hitelt felvenni, mindössze annyi a teendő, hogy be kell költözni.

Különösen, ha a korosztályomra gondolok (20-30 évesek). Van olyan volt tanárom, akinek később lett saját lakása, mint nekem és követtem a facebookon minden örömét és bánatát a procedúra alatt. Furcsa volt átélni.

Éppen ezért vagyok nagyon hálás a szüleimnek, hogy ezt a terhet levették a vállamról és igyekszek mindenkinek, aki körülöttem él, ahogy tudok segíteni. (Ételosztás, jótékonykodás, idősek táskájának a cipelése...) Bízom benne, hogy ha a szüleimnek nincs is szükségük, hogy tárgyi javakban viszonozzam, örülnek, hogy tudják azoknak, akiknek van igyekszem adni.


Szóval nem kell lehurrogni azokat sem feltétlenül, akiknek apa-anya lakást vesz. Ettől még nem biztos, hogy rosszabb emberek :)

2016. júl. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem. És a barátaim nagy részének sem. Ez a ritkábbik verzió volt, hogy valaki kapott lakást.
2016. júl. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

És mi a gond ezzel?

Nekem nem vettek, mert nem tudtak. Anyukám egyedül nevelt, esélye sem volt ilyen módon támogatni. Sőt, én igyekszem őt támogatni.

DE! Ha megtehette volna, akkor támogatott volna anyagilag is. Mi ebben a rossz? Normális szülő segíti a gyerekét és örül, ha megkönnyítheti az életét.

2016. júl. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
26%
Nem. pedig szívesen dőzsölnék a szüleim pénzéből.
2016. júl. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
25%

Tudnám,mit lehet ezen lepontozni...

Nekem sem vettek. Kaptam 2 db hokedlit,oszt kész. Évek alatt lett lakás,bútor,műszaki holmi.minden. Autó nem kell,nem fizetek súlyadót,hogy 10-15 km-re menjek havonta. Jó arra a bicikli,vagy a tömegközlekedés is nekem.

Nyugodtan lehet lepontozni,aki csak akar...

2016. júl. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!