Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemre megyek, párom...

Egyetemre megyek, párom aggódik, családom húzza a száját az ötletemért, jó ez a kigondolás?

Figyelt kérdés

Egyetemre megyek 2 éves képzésre szeptembertől. Kollégiummal kezdenék, de párom külföldi és beköltözne Mao-ra. Felajánlottam az albérletet, hogy próbáljuk meg. Nővéremék tiltakoznak, mivel még nem is dolgozok. Hogyha párom rendes állásba dolgozna, én elmennék emellett diákmunkára is. Ennyire lehetetlen lenne?

Ráadásul hogyha sikerül minden -nagyon remélem - akkor utána talán Németországba is mehetnénk rokonokhoz.

Kicsit szarl esik ez a lelkileg nem támogatottság, mert én nagyon szeretném támogatni a páromat, meg magamat is ebben.

20l


2016. júl. 31. 16:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

9: Nem, továbbtanulásba kint nem gondolkodtunk.

-

Én nem értem miért kell ennyire negatívan látni hogy foszk-ra megyek; emiatt lenézően kell viselkedni? Emellett van egy szakmám már, mindent próbálok előre fontoltan tervezni.

2016. júl. 31. 19:12
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

mert több értelme van egy 3-3,5 éves alapképzésnek, mint ennek a két éves valaminek. és azért nézik le őket, mert azok járnak oda, akik a minimum 280 pontot nem tudták összekaparni de azért egyetemre akarnak menni (ellébocolni pár évet, addig se kelljen dolgozni). ez van. még párszor megfogod kapni ezt a tanulmányaid során. nem mondom, hogy te ilyen vagy, de ez az általános. nyilván jó, hogy tanulni akarsz, de azért ne nevezzük egyetemi tanulmányoknak. max tényleg annyi, hogy az épületben tanulsz.

ha komolyan érdekelne az összeköltözés és a diákmunka, akkor már a nyáron kerestél volna munkát . albérletet nem adnak puszira, kell hozzá kaució stb. én azt mondom, hogy első félévben ne eroltessetek ezt. majd januárban visszatértek rá. akkor te is jobban tudod majd, hogy tudsz - e dolgozni mellette.. stb. 6 évet kibirtatok, ez a pár hónap már semmi külön élve

2016. aug. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Komolyan úgy tűnik, minthogyha alapképzésen lévők felsőbbrendű szerepet töltenének be :) vagy az nem elég pozitív, hogyha már rendes egyetemi képzésre nem kerülhetek be, akkor próbálkozom mással, hogy hasznos legyen? amúgy meg nem tudhatod, hogy maradok-e alapképzésen is a későbbiekben.

most nyáron mást csinálok, nyelvet tanulok és a jogosítványt akarom letenni. Nem lébecolok, és mint mondtam van elég félretett pénzem és páromnak is, hogy akár 2 kauciót is tudjunk fizetni. Nem vagyok bolond, hogy várjam a sült galambot a számba, de lépnem kell és tervezni muszáj, mert valahol szorítani fog az idő. Éppen ezért az első félévemet terveztem kollégiumba tölteni amíg összeszedem magam.

2016. aug. 1. 07:55
 14/17 fru_ ***** válasza:

A nővéredéknek ebbe mi beleszólásuk van?

És sok külföldit ismerek, aki egy szót se beszél magyarul, aztán milyen jó állásaik vannak... :D

A párod keressen munkát Magyarországon, aztán, ha van, akkor albérlet, mi ebben a csoda?

2016. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem legyél kompromisszumkész.

Most kezdd el a sulit kollégiumban, aztán a párod találjon állást, béreljen ki albérletet úgy, hogy azt már ketten válasszátok ki. Te próbáld ki, mennyire tudsz dolgozni suli mellett és mennyit tudsz keresni vele (egyáltalán mennyiből tudsz megélni). Aztán fél év múlva beszéljétek meg, hogyan tovább (azalatt pl. jobban látja párod is, hogy stabil-e a munkahelye). Ha akkor úgy döntötök, hogy összeköltöztök, akkor már kisebb lesz a családi ellenállás is, meg nektek is könnyebb lesz megtenni.

2016. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
75%

Szia!

Szerintem semmi gond nincs ezzel a képzéssel, sokan még erre sem képesek! Nem hiszem, hogy foglalkozni kellene a sok negatív - valljuk be néhány nagyképű - hozzászólással, mivel fogalmuk sincs arról, hogy te ki vagy mi vagy, mire vagy képes vagy sem...Határozottan jó ötlet tanulni, ha az éppen nem is egyetemi szintű...Ha más megoldás nincs, akkor tényleg a legjobb a kollégium. Ha a párod eléggé szeret, akkor támogatni fog, ha pedig nem akkor nincs miről beszélni...Senki miatt ne add fel az elképzeléseidet, hiszen ez a te életed, neked kell vele élned...Szerintem a nővéreid esetére is ez áll, hallgasd meg a véleményüket, de ne ők döntsenek helyetted. Egyébként nem is értem, hogy miért tiltakoznak, örülni kellene a másik sikerének...

2016. aug. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mindenképpen csináld végig a képzést meg végezz az iskola mellett diákmunkát is. Ne hagyd hogy mások lehúzzanak a hülyeségeikkel biztos csak irigykednek vagy haragudnak valamiért. Addig jó tanulni amíg fiatal az ember, késôbb már egy picit nehezebb.
2016. okt. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!